Burdur / Burdur

Burdur'da iki parmağını kullanan genç kız, depremzedeler için atkı ördü

Burdur'da yaşayan serebral palsi hastası genç kız, engeli nedeniyle sadece iki parmağını kullanabildiği elleriyle yaptığı atkıları depremzede çocuklara bağışladı.

Burdur'da iki parmağını kullanan genç kız, depremzedeler için atkı ördü

Burdur'da yaşayan serebral palsi hastası genç kız, engeli nedeniyle sadece iki parmağını kullanabildiği elleriyle yaptığı atkıları depremzede çocuklara bağışladı. Kızının iyilik yapınca mutlu olduğunu belirten baba, "Kızım ördüğü atkıları bütün sevdiklerine armağan eder. Her atkı hediyesinde ayrı bir sevinç, ayrı bir mutluluk yaşıyor" dedi.
Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yurdun dört bir yanından depremzede vatandaşlara yönelik yardımlar aralıksız devam ediyor. Depremden etkilenen birçok vatandaş bulundukları illerdeki çadırlarda kalırken, birçoğu da çeşitli illerde bulunan yurt ve evlere yerleştirildi. Zorlu kış günlerinde evsiz kalan depremzedeler için 7'den 70'e herkes seferber olmuş durumda. Bunlardan biri de Burdurlu 16 yaşındaki Cemre Girişim. Bebekliğinden beri serebral palsi hastası olan yüzde 90 engelli Cemre, evde yaptığı atkıları depremzede çocuklar üşümesin diye onlara bağışladı. Evde kurdukları düzenekle atkı ören ve ördüğü atkıları depremzede çocuklara armağan eden Cemre, çocukların bir nebze de mutlu olmaları için çabaladığını dile getirdi.

"Ördüğü atkıları sevdiklerine armağan eder"

Cemre’nin babası Ali Girişim ise kızı ile ilgili yaptığı açıklamasında, "Kızım Cemre 16 yaşında, serebral palsi hastası. Parmakları, dili, ayak parmakları zayıf. Bir dostumuzun tavsiyesi ile iplerle atkı, boyunluk, lif öğrenmesini öğrendi. Kızım ördüğü atkıları bütün sevdiklerine armağan eder. Yörük şenliklerinde amcalarına hediye eder. Aynı zamanda Burdur’un yörük hanımağasıdır Cemre'm. Bütün yörük şenliklerini, konserlerini kaçırmaz. Orada da ağabeylerine hediye ederdi. Şimdi de deprem vesilesi ile biriktirdiği biraz atkı vardı. Onları da yardım toplama merkezlerine götürerek depremzede çocuklara gönderdik. Şimdi de hazırladığımız biraz daha atkı var. Onları da KYK yurdundaki çocuklarımıza götürüp hediye etmeyi düşünüyoruz. Kızım bunlardan mutlu oluyor. Her atkı hediyesinde ayrı bir sevinç, ayrı bir mutluluk doğuyor. Onun sevinmesi bizim için de büyük bir mutluluk. Biz de ona yardımcı olmaya çalışıyoruz. Depremzedeler için de elimizden geleni yapıyoruz" diye konuştu.

Burdur'da iki parmağını kullanan genç kız, depremzedeler için atkı ördüBurdur'da iki parmağını kullanan genç kız, depremzedeler için atkı ördüBurdur'da iki parmağını kullanan genç kız, depremzedeler için atkı ördüBurdur'da iki parmağını kullanan genç kız, depremzedeler için atkı ördüBurdur'da iki parmağını kullanan genç kız, depremzedeler için atkı ördüBurdur'da iki parmağını kullanan genç kız, depremzedeler için atkı ördü

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur Kent Konseyi Kadın Meclisi, depremzedeler için hazırladı
Bölgesel

Burdur Kent Konseyi Kadın Meclisi, depremzedeler için hazırladı

Burdur K.K Kadın Meclisi depremzedelerimizin yaralarına merhem olmak adına başlattığı çalışmada depremzedeler için hazırladıkları kıyafetleri deprem bölgesine ihtiyaç sahiplerine gönderiyor.

Burdur'da mahalle sakinleri 25 depremzedeye ev kurdu
Bölgesel

Burdur'da mahalle sakinleri 25 depremzedeye ev kurdu

Burdur’da “Emek Gönüllüleri” adı altında toplanan mahalle sakinleri örnek bir davranışta bulunarak 25 depremzedeyi eve yerleştirdi.

Bucak'ta kaza 2 yaralı; Kavşakta çarpıştılar
3. Sayfa

Bucak'ta kaza 2 yaralı; Kavşakta çarpıştılar

Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı. İki araçlı kaza sonrasında araç yangını ihbarı üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi.

Bucak Devlet Hastanesinde uzman hekim hasta kabulüne başladı
Sağlık

Bucak Devlet Hastanesinde uzman hekim hasta kabulüne başladı

Burdur'un Bucak ilçesinde hizmet veren Devlet Hastanesi yeni uzman doktorlarla hekim kadrosunu güçlendiriyor.

Burdur'da kahvelerde Ramazan düzenlemesi; Sahura kadar açık
Bölgesel

Burdur'da kahvelerde Ramazan düzenlemesi; Sahura kadar açık

Burdur'da Ramazan Ayı dolayısıyla kahvehanelerin kapanış saati de güncellendi. Başkan Mehmet Ali Seçer, Burdur'da Ramazan ayında kahvehane işyeri kapanış saatinin 04.00 olarak belirlendiğini söyledi.

Burdur'da Sağlık Bakanlığı 71 sürekli işçi alımı yapacak
Eleman İlanı

Burdur'da Sağlık Bakanlığı 71 sürekli işçi alımı yapacak

Burdur'da Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımında kaç kişi alınacak ? İşte detaylar...