Burdur'un Ağlasun ilçesine bağlı Yeşilbaşköy'de yaşayan Musdan Taşdemir, vefat eden eşi Nazik Taşdemir'in 10 yıl önce kullanılmayan eşyaları hayrına dağıttı. Bu eşyalardan biri de Arif Gök isimli bir vatandaşa verilen bir kanepeydi.
Arif Gök, uzun yıllar bağ evinde kullandığı kanepenin kollarının tamamen eskimesiyle kolları sökerek yaktı. Arif Gök, yakılan kolların küllerini soğuttuktan sonra küllerin arasında 24 adet altın fark etti.
14 yıl önce kanepeyi kendisine veren Musdan Taşdemir'e ulaşan Gök, altınları geri iade etti. 2000 tarihli 24 altını alan Musdan Taşdemir ise bu duruma çok sevinerek eşinin hayrına köyde mevlüt okuttu.
Bu olay bize hayır yapmanın güzelliğini ve beklenmedik yerlerden gelebilecek mucizeleri hatırlattı. Arif Gök'ün dürüstlüğü ve Musdan Taşdemir'in cömertliği bu olayın kahramanları olarak karşımıza çıktı.
Fatime Savaş Öğüt NNC Haber Ağlasun
Antalya 12 saat içinde adeta 4 mevsimi yaşadı. Dün gece etkili olan şiddetli yağış ve fırtınanın ardından bugün ise sıcak ve güneşli hava etkili oldu. Detaylar haberimizde
Afyonkarahisar ve Isparta'da evlerden hırsızlık yaptığı tespit edilen 4 şüpheli, Burdur'da yakalandı. Şüphelilerden biri tutuklanırken, diğerleri adli kontrol altında.
Antalya Muratpaşa'da parkta yarı çıplak halde ölü bulunan Şenol Üzer'in kesin ölüm nedeni araştırılıyor. Polis olayla ilgili incelemelerini sürdürüyor.
Burdur Karamanlı'da işyerinden dizüstü bilgisayar çalan şüpheli, polis ekipleri tarafından suç unsuru ile birlikte yakalandı ve tutuklandı. Detaylar için tıklayın!
Afyonkarahisar Dinar'da yaşanan bir ev hırsızlığının şüphelileri Burdur'da yakalandı. Yakalanan şüphelilerin hamile olduğu ve Isparta, Burdur, Eskişehir, Polatlı, Bursa, İstanbul gibi illerde çok sayıda hırsızlık olayından sabıkaları olduğu ortaya çıktı.
Burdur’un Çeltikçi ilçesinde yalnız yaşayan ve en son 4 gün önce görülen sara hastası yaşlı adam, evinde kızı tarafından ölü bulundu. Detaylar haberimizde...
Yorumlar (1)
Ebru
1 ay önce / 04.06.2024Ne kadar güzel vir davranış örneği. Bu şekilde insanların varlığını bilmek umut verici. Demek ki hala iyi insanlar var.
Beğendim 0 | Beğenmedim 0 | Cevapla