Burdur

Burdur'da İngilizce Öğretmenlerine Farklı Bakış Açısı: Danimarkalı Uzmandan Eğitim

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Erasmus+ kapsamında Danimarkalı uzman Jesper Pinderup'u ağırladı. Pinderup, "Danimarka Eğitim Sistemi ve Danimarka'da İngilizce Eğitim Yöntemleri ile İngilizce Öğretiminde Kapsayıcılık" konulu sunumuyla 156 İngilizce öğretmenine farklı bakış açısı kazandırdı.

Burdur'da İngilizce Öğretmenlerine Farklı Bakış Açısı: Danimarkalı Uzmandan Eğitim

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyonu çerçevesinde uzman daveti faaliyeti gerçekleştirildi. Danimarka' dan davet ettiği uzman öğretmen Jesper Pinderup, İngilizce öğretmenleri ile bir araya gelerek, "Danimarka Eğitim Sistemi ve Danimarka’da İngilizce Eğitim Yöntemleri ile İngilizce Öğretiminde Kapsayıcılık" konularında sunum gerçekleştirdi.

19 - 23 Şubat tarihleri arasında Burdur Merkez, Gölhisar ve Bucak İlçelerinden toplam 156 öğretmenin katıldığı eğitim ile öğretmenler okullarda İngilizce öğretimine dair farklı bakış açıları geliştirerek uygulama imkanı elde ettiler. Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi tarafından organize edilen uzman daveti programından memnuniyetlerini ifade eden öğretmenler, bu çalışma ile hem Danimarka'daki İngilizce öğretim yöntemleri hakkında bilgi sahibi olduklarını hem de İngilizce iletişim kurma becerilerine yönelik farklı bakış açıları elde ettiklerini ifade ettiler.

Türkiye'yi çok sevdiğini ifade eden Jesper Pinderup, "Danimarka’da ki İngilizce eğitim sistemi ile Türkiye'de uygulanan İngilizce eğitim sistemi farklılıklar barındırmakta. Bu hususların aktarımı ve iki ülke arasındaki öğretim yöntemlerinin karşılaştırılması adına misafir olarak geldiğim Burdur'da İngilizce öğretmenleri ile bir arada bulunmaktan son derece mutluyum. Bizlere bu fırsatı sunan Burdur İl Milli Eğitim Müdürü ve ekibi başta olmak üzere eğitime katılan tüm öğretmenlere teşekkürlerimi sunuyorum " dedi.

Burdur İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Özdemirci ise Jesper Pinderup' a günün anısına hediye takdiminde bulunarak programa katılan öğretmenlere katılım belgesi verdi. Müdür Özdemirci "Bu tarz organizasyonların öğretmenlerimizin farklı bakış açıları kazanmaları açısından çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bundan dolayı misafirimiz Jesper Pinderup'a bizlerle bir arada olmasından dolayı teşekkür ediyor, bu faaliyetin, öğretmenlerimize katkılar sunmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Şube Müdürü Selahattin Kırdar da, "Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ülkeler arası uzman davetleri ile birlikte okul hareketlilikleri de gerçekleştireceğiz. Başka ülkelerden öğrencileri Burdur ilimizde misafir ederek okullarımızdaki eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarına imkan sunacağız. Bu süreçte bizlerden desteğini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Muhammed Özdemirci ve süreci başından sonuna kadar takip eden ve yürüten okul eğitimi akreditasyonu koordinatörümüz Mahizer Kars ve Osman Aköz hocalarıma teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Burdur'da İngilizce Öğretmenlerine Farklı Bakış Açısı: Danimarkalı Uzmandan EğitimBurdur'da İngilizce Öğretmenlerine Farklı Bakış Açısı: Danimarkalı Uzmandan EğitimBurdur'da İngilizce Öğretmenlerine Farklı Bakış Açısı: Danimarkalı Uzmandan EğitimBurdur'da İngilizce Öğretmenlerine Farklı Bakış Açısı: Danimarkalı Uzmandan Eğitim

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

MAKÜ Basın Akademisi ile Medyaya ve Gazeteciliğe Yeni Bir Bakış Açısı
Bölgesel

MAKÜ Basın Akademisi ile Medyaya ve Gazeteciliğe Yeni Bir Bakış Açısı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), Basın Akademisi adı altında düzenleyeceği programlarla medya ve gazetecilik alanındaki uzmanları öğrenci, akademisyen ve basın mensuplarıyla buluşturuyor.

Sevgililer Günü'ne Karşı Farklı Bir Bakış Açısı: Sevgi Gösterisi Sahte mi?
Yaşam

Sevgililer Günü'ne Karşı Farklı Bir Bakış Açısı: Sevgi Gösterisi Sahte mi?

Taceddin Akbaş, Sevgililer Günü'nün ticari bir gösteri olduğunu ve sevginin yılda bir gün değil her gün gösterilmesi gerektiğini savunuyor. Gerçek sevginin edep ve saygı ile beslendiğini ve yapmacık olmaması gerektiğini vurguluyor.

2023 yılında 615 bin 63 kişi Kapadokya'yı kuş bakışı gördü
Bölgesel

2023 yılında 615 bin 63 kişi Kapadokya'yı kuş bakışı gördü

Türkiye’nin önemli kültür turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde düzenlenen sıcak hava balon turlarına 2023 yılında 615 bin 63 yerli ve yabancı turist katıldı.

“Bakışlar” temalı resim sergisi
Etkinlik

“Bakışlar” temalı resim sergisi

Ressam Abdurrahim Güney, tuval üzerine akrilik boya tekniğiyle yaptığı eserlerinden oluşan “Bakışlar” temalı resim sergisini, SANKO Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşturdu.

Gültekin Oktay'dan hizmet vurgusu! 'Siyasi kimlik gözetmeksizin...'
Bölgesel

Gültekin Oktay'dan hizmet vurgusu! 'Siyasi kimlik gözetmeksizin...'

MHP Burdur İl Başkanı Gültekin Oktay, seçim sonuçlarının ardından siyasi kimlik gözetmeksizin tüm Burdur halkına hizmet etme vaktinin geldiğini vurguladı.

Başkan Gümüş, Kaymakam Gale'ye Ziyaret İçin Teşekkür Etti
Bölgesel

Başkan Gümüş, Kaymakam Gale'ye Ziyaret İçin Teşekkür Etti

Bucak İlçe Kaymakamı Bayram Gale Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş'ü ziyaret etti.