Türkiye İttifakı Muratpaşa’mızdan kuruluyor.
Antalya'da İyi partili yöneticiler CHP Ye katıldı.
Muratpaşa Belediye Başkanı CHP Belediye Başkan adayı Ümit Uysal Katılım töreninde konuştu
Başkan Uysa "İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Erdal Özçivi, eski Kepez İlçe Başkanı Mesut Emrah Yıldırımlar, İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi Başak Karataş ve ilçe yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 150 ye yakın İYİ Partili arkadaşımız bugün Cumhuriyet Halk Partimize katıldılar. Hoş geldiler, güç verdiler.
Ülkemizin ve milletimizin geleceği için siyaset üstü bir tavırla bir araya geliyor; birleşiyoruz. Bu ittifak Türkiye ittifakıdır.
Vatanının, milletinin geleceği için kaygı duyan tüm komşularımı Türkiye İttifakı’nda buluşmaya davet ediyorum. Geleceği güvenle bakmak için güç birliğiyle, el birliğiyle, oy birliğiyle, hep birlikte daha ileri diyerek Türkiye İttifak’ında buluşalım" dedi.
2023 Genel seçimlerinde CHP ile Düzce'de ortak girilen seçimde İYİ Parti'nin adayı olarak 2. sırada yer alan ve meclise giremeyen milletvekili adayı Aslıhan Akbal Tüysüz, İYİ Parti'den istifa ettiğini açıkladı.
27. Dönem İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini açıkladı.
İyi Parti Antalya Milletvekili ve KİT Komisyonu Üyesi Aykut Kaya partisinden istifa etti.
İYİ Parti Trabzon teşkilatında istifa depremi sürerken, son olarak İYİ Parti Yomra İlçe Başkanlığı’nda yaşanan istifalar nedeniyle ilçe yönetimi de düştü.
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, anayasa çalışmaları çerçevesinde İYİ Parti’yi ziyaret etti.
İYİ Parti Trabzon İl Başkanlığı’nda yaşanan istifalar nedeniyle il yönetimi düştü.
Yorumlar (0)