Burdur belediyesi, parklarda verilen zarar sonrasında açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
Belediyemizin sorumluluk alanında bulunan parklardaki oyun gruplarına ve Halk Plajındaki çöp kutularının ahşaplarının yakılması tarafımızca üzüntüyle karşılanmıştır.
Hepimizin paralarıyla yapılan parklara, parklarda bulunan bank, spor aletleri ve oyun setlerine zarar verme ve yakılma davranışlarının arttığını gözlemekteyiz.
Aslında verilen zarar maddiyattan çok manevidir. Yapılan iyilik ve güzellikleri yok etmeye çalışan zihniyeti esefle kınıyoruz. Yapılan hizmetleri yok etmeye, kırıp dökmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Onlar kırdıkça bizler onaracağız, onlar tahrip ettikçe, bozdukça, yağmaladıkça bizler daha iyisini, daha güzelini inşa edeceğiz. Lütfen parklarımıza ya da ortak kullanım alanlarına zarar veren kişi ya da kişileri gördüğünüz güvenlik güçlerimize haber verelim. Ortak yaşam alanlarımıza el birliğiyle sahip çıkalım.
Burdur Belediyesi kültür gezileriyle Sagalassos Antik Kenti, İnsuyu Mağarası ve Salda Gölü gibi tarihi ve doğal güzellikleri keşfedin. Başvurular için detaylı bilgi alın.
Burdur Belediyesi, Söke'de bulunan kağıt fabrikasının geri dönüşüm alanında çıkan yangının söndürme çalışmalarına destek vermek amacıyla itfaiye ekiplerini bölgeye gönderdi.
Aydın’ın Söke ilçesine bağlı Sazlı Mahallesi yakınlarında bulunan Söke Kipaş Kağıt Fabrikası’nda yangın çıktı. Burdur Belediyesi İtfaiye Ekipleri, Aydın'a giderek söndürme çalışmalarına destek veriyor.
Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Menderes Mahallesi Kemal Solmaz Caddesi'nde yağmur drenaj çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Başkan Ercengiz, birim müdürleriyle toplandı. Şehir için faydalı hizmetler için istişare edildi. Detaylar için tıklayın...
Burdur Belediyesi, 8 Temmuz - 22 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Açık Hava Sinema Günleri ile vatandaşlara yaz aylarında aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirme fırsatı sunuyor.
Yorumlar (0)