Burdur Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Burdur'da Kadına Yönelik Şiddete Karşı Farkındalık Etkinlikleri
Burdur Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Etkinlikler kapsamında, Vali Vekili Yunus Emre Akpınar, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mukaddes Kılınç ve il protokolü, Cumhuriyet Meydanı'nda kurulan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM) standını ziyaret etti.
Standda, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda bilgilendirici broşürler dağıtıldı ve farkındalık çalışmaları yapıldı.
Vali Vekili Akpınar ve İl Müdürü Kılınç, ayrıca, İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen "Mutlu Aile" temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserleri inceledi.
Dereceye giren öğrencilerden eserlerini inceleyen Vali Vekili Akpınar ve İl Müdürü Kılınç, öğrencilerin bu anlamlı yarışmaya katılımlarından dolayı teşekkür etti.
AK Parti Burdur İl Kadın Kolları Başkanı Avukat Cennet Özalp Tanrıöver, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla düzenlenen basın açıklamasında, kadına yönelik şiddetle mücadelede partisinin 21 yıldır sergilediği kararlı duruşu vurguladı.
Burdur Kemer İlçe Jandarma Komutanlığında görev yapan personellere 6284 Sayılı Kanun ve KADES hakkında eğitim verildi.
Burdur Valisi Türker Öksüz başkanlığında, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyon Toplantısı yapıldı. Toplantıda, kadına yönelik şiddetle mücadelede sıfır tolerans ilkesiyle hareket edilmesi gerektiği vurgulandı.
Burdur İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından il genelinde aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele eğitimleri veriliyor. İşte detaylar...
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Burdur'da etkinlik düzenlendi.
Burdur'da jandarma ekipleri, KYK öğrencilerine aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele eğitimi verdi.
Yorumlar (0)