Burdur / Yeşilova

Burdur'da lise öğrencilerinin projeleri yarı finalde; Her şey güzel tek eksik var

Burdur'un Yeşilova ilçesinde okuyan 12. Sınıf öğrencileri kurdukları Save The Planet GençBizz şirketini kurarak hazırladıkları proje ile elemeleri geçerek yarı finale çıkmayı başardı.

Burdur'da lise öğrencilerinin projeleri yarı finalde; Her şey güzel tek eksik var

Burdur Yeşilova Çok Programlı Anadolu lisesi 12. Sınıf öğrencileri kurdukları Save The Planet GençBizz şirketini kurarak hazırladıkları proje ile elemeleri geçerek yarı finale çıkmayı başardı.

Her yıl liseler arasında GBEV Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen ve gençlere girişimcilik deneyimi kazandırmayı hedefleyen projede Burdur Yeşilova Çok Programlı Anadolu lisesi 12. Sınıf öğrencileri kurdukları Save The Planet GençBizz şirketini kurarak hazırladıkları proje ile elemeleri geçerek yarı finale çıkmayı başardı.

Danışman öğretmenleri Canan Öztürk ve mentor Ayşe Ündevli’nin öncülüğünde kurulan Save The Planet GençBizz Şirketinin yönetimi ise 12. Sınıf öğrencileri Genel Müdür Harun Reşit Yalçın, Satış ve Pazarlama Departmanı Hilal Güngör, İletişim Departmanı Ahmet Ersoy, Arge ve Üretim Departmanı Tuğba Algül, Finans Departmanı Ramazan Avcı, İnsan Kaynakları Departmanı Sude Pınar Kaplan, Arge ve Üretim Departmanı Ennur Yalçın, Arge ve Üretim Departmanı Fatıma Dal, Arge ve Üretim Departmanı Pakize Peker, Finans Departmanı Kürşat Güngör tarafından oluştu.

Türkiye finalleri sonrasında Avrupa Girişimcilik Festivaline çıkmayı hedefleyen genç girişimcilerin Burdurlu’ların desteğine ihtiyacı var.

%100 pamuk olan tişörtler üretecek olan gençler bu tişörtlerin üzerine doğa ile alakalı insanları bilinçlendirmeye yönelik tasarımlar hazırlayarak tişörtlere basacaklar. Bu tişörtlerde aynı zamanda ağaç tohumu yer alacak ve alan kişiler ağaç ekerek doğaya katkı sunacaklar.

Proje kapsamında şirketin maddi desteğe ihtiyacı olduğunu ifade eden gençler, 2 tür gelir modeli belirlediler. İlk olarak şirket hisse senedi satışı yapacaklar. 1 Tanesi 50 TL olan ve 75 adet hisse senedini satışa çıkaran gençler, ürettikleri ürünleri de @savetheplanetgencbizz instagram hesabı üzerinden mesajla ulaşılması durumunda satışını gerçekleştirecekler. Aynı zamanda internet satışı içinde DOLAP üzerinden sayfa oluşturacak gençler buradan da ürünlerinin satışını yapacaklar.

Haziran ayına kadar sürecek projede genç şirket yöneticilerinin üretime geçebilmeleri için hisse senedi satışından elde edilecek gelire ihtiyacı var ve bunun içinde Burdurluların desteğini istiyorlar. Haziran ayı itibari ile şirket fesh edilecek ve kar edilmiş ise hissedarlara bölünecek.

Hisse senedi satın almak için ve bilgi için

@savetheplanetgencbizz

İnstagram hesabından mesaj atabilirsiniz.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

GENÇ GİRİŞİMCİYİ ARTIRACAK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ
İş Dünyası

GENÇ GİRİŞİMCİYİ ARTIRACAK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) 2020 Çalışma Programı Girişimcilik Sonuç Odaklı Programı çalışmaları kapsamında Isparta, Antalya ve Burdur İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Genç Başarı Eğitim Vakfı (GBEV) işbirliği ile ‘Çocuklar ve Gençler Arasında Girişimcilik Bilincini Yaygınlaştırmak’ amacıyla faaliyetler başlattı. BAKA, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve GBEV’in, işbirliği protokolü imzalayarak başlattığı program kapsamında, ortaöğretim öğrencilerinde girişimcilik bilincinin oluşturulmasına yönelik uygulamalı girişimcilik eğitimleri verilecek; ‘inovasyon kampı’, ‘yerel fuar’, ‘ulusal yarışma’, ‘girişimcilik zirvesi’, ‘akıllı tüketici oluyorum’, ‘benim işim’ gibi bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek.

Ümit Altındal kalbine yenik düştü
Bölgesel

Ümit Altındal kalbine yenik düştü

Burdur'da AK Parti camiasının yakından tanıdığı Ümit Altındal, kalp krizine yenik düştü.

Burdur'da cinsel istismar iddiaları asılsız çıktı
3. Sayfa

Burdur'da cinsel istismar iddiaları asılsız çıktı

Burdur’da 4 öğretmen ve bir öğrencinin adının geçtiği cinsel istismar olayı ile ilgili haberler ve iddialar asılsız çıktı. İşte detaylar...

Arma Klinik Bucak'ta hizmete açıldı
Tanıtım

Arma Klinik Bucak'ta hizmete açıldı

Bucak'ta yıllardır verdiği hizmet ile halkın beğenisini kazanan Arma OSGB, Arma Klinik'i ilçeye kazandırdı.

Bucak'ta ormanlık alandaki alevler korkuttu
3. Sayfa

Bucak'ta ormanlık alandaki alevler korkuttu

Burdur'un Bucak ilçesinde yangın sezonu, orman yangını ile açıldı. İncirhan'da yükselen alevler ekiplerin müdahalesi ile söndürüldü.

Başkan Selahatdin Gökçe, engelli vatandaşın yüzünü güldürdü
Bölgesel

Başkan Selahatdin Gökçe, engelli vatandaşın yüzünü güldürdü

Kocaaliler Belediye Başkanı Selahatdin Gökçe'nin girişimlerinin ardından, engelli vatandaşın ihtiyacı giderilirken, yüzündeki mutluluk görülmeye değerdi.