Burdur / Yeşilova

Burdur'da lise öğrencilerinin projeleri yarı finalde; Her şey güzel tek eksik var

Burdur'un Yeşilova ilçesinde okuyan 12. Sınıf öğrencileri kurdukları Save The Planet GençBizz şirketini kurarak hazırladıkları proje ile elemeleri geçerek yarı finale çıkmayı başardı.

Burdur'da lise öğrencilerinin projeleri yarı finalde; Her şey güzel tek eksik var

Burdur Yeşilova Çok Programlı Anadolu lisesi 12. Sınıf öğrencileri kurdukları Save The Planet GençBizz şirketini kurarak hazırladıkları proje ile elemeleri geçerek yarı finale çıkmayı başardı.

Her yıl liseler arasında GBEV Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen ve gençlere girişimcilik deneyimi kazandırmayı hedefleyen projede Burdur Yeşilova Çok Programlı Anadolu lisesi 12. Sınıf öğrencileri kurdukları Save The Planet GençBizz şirketini kurarak hazırladıkları proje ile elemeleri geçerek yarı finale çıkmayı başardı.

Danışman öğretmenleri Canan Öztürk ve mentor Ayşe Ündevli’nin öncülüğünde kurulan Save The Planet GençBizz Şirketinin yönetimi ise 12. Sınıf öğrencileri Genel Müdür Harun Reşit Yalçın, Satış ve Pazarlama Departmanı Hilal Güngör, İletişim Departmanı Ahmet Ersoy, Arge ve Üretim Departmanı Tuğba Algül, Finans Departmanı Ramazan Avcı, İnsan Kaynakları Departmanı Sude Pınar Kaplan, Arge ve Üretim Departmanı Ennur Yalçın, Arge ve Üretim Departmanı Fatıma Dal, Arge ve Üretim Departmanı Pakize Peker, Finans Departmanı Kürşat Güngör tarafından oluştu.

Türkiye finalleri sonrasında Avrupa Girişimcilik Festivaline çıkmayı hedefleyen genç girişimcilerin Burdurlu’ların desteğine ihtiyacı var.

%100 pamuk olan tişörtler üretecek olan gençler bu tişörtlerin üzerine doğa ile alakalı insanları bilinçlendirmeye yönelik tasarımlar hazırlayarak tişörtlere basacaklar. Bu tişörtlerde aynı zamanda ağaç tohumu yer alacak ve alan kişiler ağaç ekerek doğaya katkı sunacaklar.

Proje kapsamında şirketin maddi desteğe ihtiyacı olduğunu ifade eden gençler, 2 tür gelir modeli belirlediler. İlk olarak şirket hisse senedi satışı yapacaklar. 1 Tanesi 50 TL olan ve 75 adet hisse senedini satışa çıkaran gençler, ürettikleri ürünleri de @savetheplanetgencbizz instagram hesabı üzerinden mesajla ulaşılması durumunda satışını gerçekleştirecekler. Aynı zamanda internet satışı içinde DOLAP üzerinden sayfa oluşturacak gençler buradan da ürünlerinin satışını yapacaklar.

Haziran ayına kadar sürecek projede genç şirket yöneticilerinin üretime geçebilmeleri için hisse senedi satışından elde edilecek gelire ihtiyacı var ve bunun içinde Burdurluların desteğini istiyorlar. Haziran ayı itibari ile şirket fesh edilecek ve kar edilmiş ise hissedarlara bölünecek.

Hisse senedi satın almak için ve bilgi için

@savetheplanetgencbizz

İnstagram hesabından mesaj atabilirsiniz.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

TOBB İlçe Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimleri yapıldı
Yerel Yönetim

TOBB İlçe Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimleri yapıldı

Kütahya’nın Gediz ilçesinde TOBB İlçe Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimleri yapıldı. Devamı haberimizde...

Öztürk’ten kadın ve genç girişimcilere destek
Yaşam

Öztürk’ten kadın ve genç girişimcilere destek

Körfez Ticaret Odası Kadın ve Genç Girişimciler Kurulu İcra Komiteleri belirlendi. Programda konuşan KTO Başkanı Recep Öztürk, "Sizlere güvenimiz tam" dedi.

GENÇ GİRİŞİMCİYİ ARTIRACAK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ
İş Dünyası

GENÇ GİRİŞİMCİYİ ARTIRACAK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) 2020 Çalışma Programı Girişimcilik Sonuç Odaklı Programı çalışmaları kapsamında Isparta, Antalya ve Burdur İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Genç Başarı Eğitim Vakfı (GBEV) işbirliği ile ‘Çocuklar ve Gençler Arasında Girişimcilik Bilincini Yaygınlaştırmak’ amacıyla faaliyetler başlattı. BAKA, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve GBEV’in, işbirliği protokolü imzalayarak başlattığı program kapsamında, ortaöğretim öğrencilerinde girişimcilik bilincinin oluşturulmasına yönelik uygulamalı girişimcilik eğitimleri verilecek; ‘inovasyon kampı’, ‘yerel fuar’, ‘ulusal yarışma’, ‘girişimcilik zirvesi’, ‘akıllı tüketici oluyorum’, ‘benim işim’ gibi bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek.

Burdur ve ilçeleri dikkat! İşte 20 Mayıs hava durumu
Bölgesel

Burdur ve ilçeleri dikkat! İşte 20 Mayıs hava durumu

Burdur, Ağlasun, Altınyayla, Bucak, Çavdır, Çeltikçi, Gölhisar, Karamanlı, Kemer, Tefenni, Yeşilova 20 Mayıs Pazartesi günü hava durumu nasıl olacak? Hava sıcaklıkları düşecek mi? İşte günlük 20 Mayıs hava durumu raporu

21 Mayıs Salı günü elektrik kesintisinden Bucak etkilenecek mi?
Bölgesel

21 Mayıs Salı günü elektrik kesintisinden Bucak etkilenecek mi?

Bucak'ta 21 Mayıs 2024 Salı günü elektrik kesintisi ar mı? Burdur ve ilçelerinde elektrikler kesilecek mi? Bucak'ta yaşanacak elektrik kesintilerini sizler için derledik. Detaylar haberimizde..

Burdurlular Dikkat! Elektrik Kesintisi yaşanacak
Bölgesel

Burdurlular Dikkat! Elektrik Kesintisi yaşanacak

Burdur'da 21 Mayıs 2024 Salı günü elektrik kesintisi var mı? Burdur ve ilçelerinde elektrikler kesilecek mi? Burdur'da yaşanacak elektrik kesintilerini sizler için derledik. Detaylar haberimizde..