Burdur / Burdur

Burdur’da Mesai Dışı Poliklinik Hizmetleri başladı

Kadın Doğum, Dahiliye, Çocuk Hastalıkları ve Göz Hastalıkları poliklinikleri 19.00'a kadar hizmet veriyor

Burdur’da Mesai Dışı Poliklinik Hizmetleri başladı

Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan Mesai Dışı Poliklinik Hizmetleri Burdur Devlet Hastanesi’nde uygulanmaya başlandı.

Dahiliye, Çocuk Hastalıkları, Kadın Doğum ve Göz Hastalıkları polikliniklerinde başlayan uygulama mesai saatleri içinde farklı sebeplerden dolayı hastaneye gelemeyen vatandaşlar tarafından olumlu karşılandı.

Burdur İl Sağlık Müdürü Sırrı Şenbayram uygulama ile ilgili yaptığı açıklamada; “İlimizde geçtiğimiz hafta itibarıyla Bucak Devlet Hastanesi’nde ve Gölhisar Devlet Hastanesi’nde, bu hafta itibarıyla Burdur Devlet Hastanesi’nde Mesai Dışı Çalışma uygulamamış başladı. Bu uygulama çerçevesinde uzman hekimlerimiz gönüllü olarak hastalarımıza 17.00-19.00 saatleri arası Burdur Devlet Hastanesinde poliklinik hizmeti vermekteler. Bu hizmette biz vatandaşımızdan gelen talepleri daha etkin biçimde karşılamayı, daha nitelikli bir sağlık hizmeti sunmayı hedefliyoruz. Pandemiden sonra çok fazla talep oldu hastanelerimizde. Çünkü kapanma dönemlerinde yeterince başvuru olmadığından dolayı. Bu talepleri karşılamak adına ek önlemler almamız gerekiyordu. Bu önlemlere burada hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız gönüllü olarak katılmayı kabul ettiler ve şu an da Burdur Devlet Hastanemizde Kadın Doğum, Dahiliye, Çocuk Hastalıkları ve Göz Hastalıkları polikliniklerimizde bu hizmetleri sunmaktayız. Bu bölümler ve hekimler aylık olarak değişebilmekte. Bunları biz Sağlık müdürlüğümüzün ve hastanelerimizin sosyal medya hesaplarından vatandaşlarımızla paylaşacağız. Vatandaşlarımız randevu sistemimizi kullanarak (MHRS, Alo 182) randevu alarak buraya gelebilirler” dedi.
Mesai saatleri içerisinde randevu alamayan hastalar tarafından bu uygulamaya ilgi büyüktü. İşlerinden dolayı, çocukları okulda olduğu için mesai saatlerinde gelemeyen hastalar bu uygulamayla rahat bir şekilde poliklinik hizmeti alabildiler.

Burdur’da Mesai Dışı Poliklinik Hizmetleri başladıBurdur’da Mesai Dışı Poliklinik Hizmetleri başladıBurdur’da Mesai Dışı Poliklinik Hizmetleri başladıBurdur’da Mesai Dışı Poliklinik Hizmetleri başladıBurdur’da Mesai Dışı Poliklinik Hizmetleri başladı

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur Devlet Hastanesi'nde mesai dışı poliklinik hizmeti
Sağlık

Burdur Devlet Hastanesi'nde mesai dışı poliklinik hizmeti

Burdur İli devlet hastanelerinde örnek yeni uygulama başladı. 'Uzman hekimler tarafından saat 17:00 - 19:00 arasında mesai dışı poliklinik muayene hizmeti' başlatıldı.

Bankada kalbi durdu, hastaneye kaldırıldı
Bölgesel

Bankada kalbi durdu, hastaneye kaldırıldı

Burdur'da bankadaki işlerini tamamlamak için şubeye gelen vatandaş, aniden fenalaşması sonucunda hastaneye kaldırıldı.

Burdur'da Ev Yangını Yaşlı Adam Yaralandı
3. Sayfa

Burdur'da Ev Yangını Yaşlı Adam Yaralandı

Burdur Merkezde çıkan ev yangını, Burdur Belediyesi İtfaiye Ekipleri tarafından söndürüldü.

Trafik kazasında 22 yaşındaki genç sürücü yaşamını yitirdi

Trafik kazasında 22 yaşındaki genç sürücü yaşamını yitirdi

Burdur'da motosiklet ve otomobilin karıştığı kazada, 22 yaşındaki genç Ziya hayatını kaybetti.

Burdur Devlet Hastanesi'nden yeni uygulama
Bölgesel

Burdur Devlet Hastanesi'nden yeni uygulama

Burdur Devlet Hastanesi başlatmış olduğu yeni uygulama ile Başhekim Doç. Dr. Nedim Ongun, refakatçiler ile bir araya gelerek istek ve önerileri dinliyor.