Burdur

Burdur'da misafir edilen depremzede öğrenciler için ders zili çaldı

Burdur'da depremzede öğrenciler için Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi ilk ve ortaokula çevrildi.

Burdur'da misafir edilen depremzede öğrenciler için ders zili çaldı

Burdur'da depremzede öğrenciler için Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi ilk ve ortaokula çevrildi. Eğitim Fakültesi içerisine 5 anasınıfı, 6 ilkokul ve 6 ortaokul sınıfı oluşturuldu.
2022-2023 eğitim yılı ikinci dönemi başladı. Depremden etkilenip aileleri ile birlikte farklı illere gitmek zorunda kalan öğrenciler için de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çocukların eğitimden geri kalmamaları için çeşitli önlemler alındı. Burdur’da depremzede ailelerin birçoğu Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal yerleşkesi içerisinde yer alan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait yurtlara yerleştirilmişti. Öğrenciler için Eğitim Fakültesi ilk ve ortaokula çevrildi, Milli Eğitim müdürlüğü tarafından öğretmen ataması yapıldı. Eğitim Fakültesi içerisine 5 anasınıfı, 6 ilkokul ve 6 ortaokul sınıfı oluşturuldu. Bugün itibari ile il genelinde 486 depremzede çocuk okullarına başladı.

İlk ders eğlenceli geçti

Depremzede çocuklar için oluşturulan okulun açılışına Vali yardımcısı İbrahim Özkan, İl Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, Üniversite Rektörü Adem Korkmaz ve Gençlik ve Spor İl Müdür vekili Mustafa Özçelik katıldı. Tek tek sınıfları gezen protokol üyeleri çocuklarla sohbet ederek öğrencilere başarılar diledi. Depremzede çocuklar için oluşturulan okula atanan 4. sınıf öğretmeni Şükran Özturan yaptığı açıklamada, "Burdur’da oluşturulan okulumuzda farklı şehirlerden gelen öğrencilerimiz için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
Hatay Kırıkhan’dan gelen öğrenci velisi Mustafa Can ise protokol ile yaptığı sohbette bu imkanları sağladıkları için teşekkür etti. Öğrenciler, öğretmenlerinin ve gönüllü üniversite öğrencilerinin eşliğinde hem ders işleyip hem de oyunlar oynayarak birbirleriyle kaynaştılar.

Burdur'da misafir edilen depremzede öğrenciler için ders zili çaldıBurdur'da misafir edilen depremzede öğrenciler için ders zili çaldıBurdur'da misafir edilen depremzede öğrenciler için ders zili çaldıBurdur'da misafir edilen depremzede öğrenciler için ders zili çaldıBurdur'da misafir edilen depremzede öğrenciler için ders zili çaldı

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur MAKÜSpor, evinde 3 puanı aldı
Spor

Burdur MAKÜSpor, evinde 3 puanı aldı

Burdur Maküspor Bölgesel Amatör Lig (BAL) 8. Grup müsabakasında kendi evinde Ereğlispor ile karşı karşıya geldi. Burdur MAKÜSpor 2-1 galip gelerek 3 puanı hanesine yazdırdı.

“Bir Dik Duruş: Milli Şair Mehmet Akif Ersoy” Kitabı Yayımlandı
Bölgesel

“Bir Dik Duruş: Milli Şair Mehmet Akif Ersoy” Kitabı Yayımlandı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Doç. Dr. Canan Olpak Koç tarafından “Bir Dik Duruş: Milli Şair Mehmet Akif Ersoy” isimli portre kitabı Türkiye Türkçesinde yayımlandı.

MAKÜ’de İstiklal Marşı’nın Anlamı Konuşuldu
Bölgesel

MAKÜ’de İstiklal Marşı’nın Anlamı Konuşuldu

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) tarafından 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü programları çerçevesinde “İstiklal Marşı’nın Anlamı” konulu online söyleşi gerçekleştirildi.

Burdur'da İstiklal Marşının kabulü kutlandı
Bölgesel

Burdur'da İstiklal Marşının kabulü kutlandı

Burdur'da İstiklal Marşının kabulünün 102. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü münasebetiyle program düzenlendi.

Burdur MAKÜ HAYTEKFEST’te Ödüller Sahiplerini Buldu
Bölgesel

Burdur MAKÜ HAYTEKFEST’te Ödüller Sahiplerini Buldu

Türkiye’de ilk kez Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ev sahipliğinde düzenlenen hayvancılık sektörüne yön verecek olan Hayvancılık Teknolojileri AR-GE ve İnovasyon Festivali (HAYTEKFEST) sona erdi.

MAKÜ Personel Alımı yapıyor İşte Başvuru Şartları
Eleman İlanı

MAKÜ Personel Alımı yapıyor İşte Başvuru Şartları

KPSS 60 puan ile Burdur MAKÜ'ye en az lise mezunu adayların içerisinden belirtilen kadrolara personel alımı yapıyor. İşte başvuru sürecine dair merak edilenler