Burdur

Burdur'da misafir edilen depremzede öğrenciler için ders zili çaldı

Burdur'da depremzede öğrenciler için Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi ilk ve ortaokula çevrildi.

Burdur'da misafir edilen depremzede öğrenciler için ders zili çaldı

Burdur'da depremzede öğrenciler için Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi ilk ve ortaokula çevrildi. Eğitim Fakültesi içerisine 5 anasınıfı, 6 ilkokul ve 6 ortaokul sınıfı oluşturuldu.
2022-2023 eğitim yılı ikinci dönemi başladı. Depremden etkilenip aileleri ile birlikte farklı illere gitmek zorunda kalan öğrenciler için de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çocukların eğitimden geri kalmamaları için çeşitli önlemler alındı. Burdur’da depremzede ailelerin birçoğu Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal yerleşkesi içerisinde yer alan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait yurtlara yerleştirilmişti. Öğrenciler için Eğitim Fakültesi ilk ve ortaokula çevrildi, Milli Eğitim müdürlüğü tarafından öğretmen ataması yapıldı. Eğitim Fakültesi içerisine 5 anasınıfı, 6 ilkokul ve 6 ortaokul sınıfı oluşturuldu. Bugün itibari ile il genelinde 486 depremzede çocuk okullarına başladı.

İlk ders eğlenceli geçti

Depremzede çocuklar için oluşturulan okulun açılışına Vali yardımcısı İbrahim Özkan, İl Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, Üniversite Rektörü Adem Korkmaz ve Gençlik ve Spor İl Müdür vekili Mustafa Özçelik katıldı. Tek tek sınıfları gezen protokol üyeleri çocuklarla sohbet ederek öğrencilere başarılar diledi. Depremzede çocuklar için oluşturulan okula atanan 4. sınıf öğretmeni Şükran Özturan yaptığı açıklamada, "Burdur’da oluşturulan okulumuzda farklı şehirlerden gelen öğrencilerimiz için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
Hatay Kırıkhan’dan gelen öğrenci velisi Mustafa Can ise protokol ile yaptığı sohbette bu imkanları sağladıkları için teşekkür etti. Öğrenciler, öğretmenlerinin ve gönüllü üniversite öğrencilerinin eşliğinde hem ders işleyip hem de oyunlar oynayarak birbirleriyle kaynaştılar.

Burdur'da misafir edilen depremzede öğrenciler için ders zili çaldıBurdur'da misafir edilen depremzede öğrenciler için ders zili çaldıBurdur'da misafir edilen depremzede öğrenciler için ders zili çaldıBurdur'da misafir edilen depremzede öğrenciler için ders zili çaldıBurdur'da misafir edilen depremzede öğrenciler için ders zili çaldı

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Dron yarışmasında dereceye girdiler MAKÜ'yü gururlandırdılar
Bölgesel

Dron yarışmasında dereceye girdiler MAKÜ'yü gururlandırdılar

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu (TÜSF) tarafından ilk kez düzenlenen Üniversitelerarası Sportif Dron Yarışması'nda Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) öğrencileri üçüncü oldu.

Bucak'a ÖSYM sınav merkezi açılıyor
Bölgesel

Bucak'a ÖSYM sınav merkezi açılıyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından Burdur’un Bucak ilçesine ÖSYM Sınav Merkezi açılmasına karar verildi. İşte detaylar...

Burdur MAKÜ sözleşmeli personel alımı yapacak İşte detaylar...
Eleman İlanı

Burdur MAKÜ sözleşmeli personel alımı yapacak İşte detaylar...

Burdur'da Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) sözleşmeli personel alımı yapacak. 3 sözleşmeli personel alımı için son başvuru tarihi 7 Haziran 2023 olarak açıklandı.

MAKÜ'de iki MYO'nun adları tematik olarak yeniden adlandırıldı
Bölgesel

MAKÜ'de iki MYO'nun adları tematik olarak yeniden adlandırıldı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) bünyesindeki meslek yüksekokullarını programlarına göre tematik olarak yeniden yapılandırmaya devam ediyor.

“Unutulan Burdur Türküleri” Yeniden Hayat Buldu
Etkinlik

“Unutulan Burdur Türküleri” Yeniden Hayat Buldu

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Türk Halkbilimi Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde hazırlanan "Unutulan Burdur Türküleri" albüm projesi tamamlanarak dinleyicilerin beğenisine sunuldu.

MAKÜ Türkiye Gıda İnovasyon Platformuna (TÜGİP) Üye Oldu
Bölgesel

MAKÜ Türkiye Gıda İnovasyon Platformuna (TÜGİP) Üye Oldu

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), Türkiye’nin en büyük gıda Ar-Ge ve İnovasyon Projesi INNOFOOD kapsamında kurulan Türkiye Gıda İnovasyon Platformuna üye oldu.