2021 yılı yazında yaşanan su kesintilerine 2020 yılı kışının kurak geçmesi ve sulama havzalarında su kullanımının artmasını gerekçe gösteren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 2021 yılı Ekim ayında yaptığı basın açıklamasında su depolarına dahil edilen sondajlarla depoların doldurulduğunu ifade ederek “Önemli bir kaynak sıkıntısı elektrik arızası ya da ana şebeke boru patlağı olmadığı sürece” yazın su sıkıntısının yaşanmayacağının müjdesini vererek Burdurlu’ya rahat bir nefes aldırmıştı.
Yaz sıcaklarının iyiden iyiye kendini hissettirdiği şu günlerde Burdur’da yine su sıkıntısı hat safhalara ulaştı. Haftalardır Burdur’un birçok mahallesinde neredeyse musluklardan hiç su akmıyor. Yüksek katlara zaten çıkmayan su artık Burdurlu’yu canından bezdirdi.
AK Parti Burdur Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, Burdur'un içme suyu sorununa orta vadede (10-15 yıl) çözüm getirecek Senir Suyu Göl Geçişi projesinin son aşamaya geldiğini ve önümüzdeki bir iki hafta içinde onaylanmasını beklediğini duyurdu.
İçme suyunun barajlar yerine yeraltından temin edildiği şehir Burdur'da 9 yıl önce 53 metre derinlikten su çıkarken şimdi 210 metreye inmek gerekiyor. İşte detaylar...
Burdur Jeoloji mühendisleri odası il Temsilcisi Hüseyin Tarhan, su sorununa dikkat çekerek, Dünya Su Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu.
Burdur Belediyesi Basın Bürosu tarafından, Burdur'da bazı bölgelere su ulaşımında sorunlar yaşanması üzerine açıklamada bulunuldu.
Burdur Belediyesi kültür gezileriyle Sagalassos Antik Kenti, İnsuyu Mağarası ve Salda Gölü gibi tarihi ve doğal güzellikleri keşfedin. Başvurular için detaylı bilgi alın.
Burdur Belediyesi, Söke'de bulunan kağıt fabrikasının geri dönüşüm alanında çıkan yangının söndürme çalışmalarına destek vermek amacıyla itfaiye ekiplerini bölgeye gönderdi.
Yorumlar (0)