Burdur

Burdur'da Süslü kadınlar bisikletle farkındalık yarattı

Burdur'da kadınlar, süsledikleri bisikletlerle Cumhuriyet Meydanı'ndan hareket ederek şehir merkezinde bisiklet sürerek farkındalık oluşturmaya çalıştı.

Burdur'da Süslü kadınlar bisikletle farkındalık yarattı

Burdur’da kadınların öncülüğünde düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu ve zumba etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

Türkiye’de ve dünyada yaklaşık 180 şehirde eş zamanlı olarak gerçekleşen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’, Burdur’da da gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan kadınlar, süsledikleri bisikletleri ile dikkat çekti. Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kadınlar ve çocuklar, şehir merkezinde bisiklet sürerek farkındalık oluşturmaya çalıştı. Bisiklet turunun ardından meydanda zumba dansı yapan gruba etkinliği takip eden vatandaşlar da katıldı.

Organizasyon sorumlusu Saniye Tok, “2013’te İzmir’de başlayan 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’nun bu yıl 11’incisini düzenliyoruz. 11 yıl içerisinde büyüyen bu etkinlik daha sonra dünyada diğer şehirlerde bisiklete binen diğer kadınların da dikkatini çekmiştir. Turumuz bu yıl birçok şehirde ve ülkede eş zamanlı olarak yine gönüllü ve bağımsız kadınlar tarafından yapılıyor. Bu nedenle çok gururluyuz” dedi.

Dünya Otomobilsiz Kentler Günü çerçevesinde bisikletin günlük hayatın bir parçası olduğuna da dikkat çektiklerini belirten Tok, ”Kadınların toplumda daha fazla görünürlüğünü sağlamak, kendilerini temsil etmelerine fırsat vermek ve güvenli bisiklet sürmeye ilişkin alt yapı talebini pekiştirmek için düzenlenmektedir” diye konuştu.

Kadınlar olarak ortak istekleri olduğunu ifade eden Tok, “Kadın ve erkeklerin bu toplumda aynı haklara ve yükümlülüklere sahip olduğunu ve her alanda özgürce kendilerini ifade edebilme haklarının olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Biz binlerce kadın pedallarımızın itici gücünü tüm topluma göstermek istiyoruz. Çocuklarımıza daha temiz bir dünya bırakmak için elimizden geleni yapmak istiyoruz. Kadınların toplumda daha görünür olmalarını ve sorumluluk almalarını istiyoruz. Geçmişte iklim değişikliği diyorduk, şimdi artık iklim krizi diyoruz. Bunun etkilerini çok acı bir şekilde yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Her bireyin bu konuda yapabileceği bir şeyler var. Biz bisiklete daha çok binerek dünyaya olumlu katkıda bulunabiliriz” dedi.

Etkinlik, Cumhuriyet Meydanı'nda zumba dansı ile sona erdi.

Burdur'da Süslü kadınlar bisikletle farkındalık yarattıBurdur'da Süslü kadınlar bisikletle farkındalık yarattıBurdur'da Süslü kadınlar bisikletle farkındalık yarattıBurdur'da Süslü kadınlar bisikletle farkındalık yarattıBurdur'da Süslü kadınlar bisikletle farkındalık yarattıBurdur'da Süslü kadınlar bisikletle farkındalık yarattıBurdur'da Süslü kadınlar bisikletle farkındalık yarattıBurdur'da Süslü kadınlar bisikletle farkındalık yarattıBurdur'da Süslü kadınlar bisikletle farkındalık yarattıBurdur'da Süslü kadınlar bisikletle farkındalık yarattıBurdur'da Süslü kadınlar bisikletle farkındalık yarattıBurdur'da Süslü kadınlar bisikletle farkındalık yarattı

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

“Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” etkinliği
Etkinlik

“Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” etkinliği

Burdur’da, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” etkinliği düzenlendi.

Burdur'da anlamlı günde çocuklar doyasıya eğlendi
Etkinlik

Burdur'da anlamlı günde çocuklar doyasıya eğlendi

Dünya Otizm Farkındalık Günü nedeniyle Burdur Cumhuriyet Meydanı'nda etkinlikler düzenlendi.

'Bana Bir Şey Olmaz' Demeyin Kanser Riskini Yüzde 2 Bin Arttırmayın!..
Sağlık

'Bana Bir Şey Olmaz' Demeyin Kanser Riskini Yüzde 2 Bin Arttırmayın!..

SOLUNUM DERNEĞİ TÜSAD DÜNYA AKCİĞER FARKINDALIK AYINDA SİGARAYA DİKKAT ÇEKTİ BANA BIR ŞEY OLMAZ DEMEYIN KANSER RISKINI YÜZDE 2 BIN ARTIRMAYIN.

BUCAK BELEDİYESİNDEN BİR FARKINDALIK ÇALIŞMASI DAHA
Bölgesel

BUCAK BELEDİYESİNDEN BİR FARKINDALIK ÇALIŞMASI DAHA

Bucak Belediyesi Koronavirüs ile mücadele kapsamında bir taraftan kent genelinde ana yol ve caddelerde, ara cadde ve sokaklarda ve vatandaşların yoğun olarak bulunduğu yerlerde dezenfekte çalışmalarına devam ederken diğer taraftan da vatandaşların “evde kal”ması için farkındalık çalışmaları gerçekleştiriyor.

SERVİKS KANSERİ
Yaşam

SERVİKS KANSERİ

RAHİM AĞZI (SERVİKS) KANSERİ FARKINDALIK AYI.

MAKÜ’de Engel Yok!
Bölgesel

MAKÜ’de Engel Yok!

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Engelsiz Erişim Topluluğu tarafından ‘Farkındalık’ etkinliği düzenlendi.