Kayseri / Kocasinan

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar 'dan açıklama

Başkan Çolakbayrakdar: "Türkiye'de kendi imkanlarıyla dönüşüm yapan tek belediyeyiz"

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar 'dan açıklama

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Uğurevler Mahallesi’ndeki Kentsel Dönüşüm çalışmalarını inceledi. Dönüşümle birlikte mahallenin yeni bir çehreye kavuşmasına az kaldığını belirten Başkan Çolakbayrakdar, Türkiye’de ilçe belediyeler ölçeğinde kendi imkânlarıyla büyük ölçekte kentsel dönüşüm yapan tek belediye olduklarını söyledi.
Uğurevler Mahallesi'nde saha incelemelerinde bulunan Başkan Çolakbayrakdar, Kentsel Dönüşüm çalışmaları çerçevesinde yapımı devam eden konutların inşaatını kontrol etti. Kentsel dönüşümle yaşam alanı ve yeni bir şehir kurduklarına dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar; “Uğurevler Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm konutları tüm hızıyla devam ediyor. Son etaplarla birlikte yapılması gereken çevre düzenlemesi, yollar ve parkları da yapmış olacağız. Bu bölgede ilk yaptığımız çalışmalardan biri olan Şehit Üsteğmen Ümit Bekem okulunu yaptık ve aile sağlık merkezini bölgeye kazandırdık. Diğer etap çalışmalarımızda devam ediyor. Belediye olarak özellikle Kentsel dönüşüme büyük önem veriyoruz. ‘Kocasinan’ delinince ilk akla kentsel dönüşüm gelir. Kocasinan, eşittir kentsel dönüşümdür. Yani kentsel dönüşüm bizim olmazsa olmazımızdır. Çünkü bizler biliyoruz ki; yarınlarımız ve çocuklarımız için uygun çevre şartları olan okulu, parkı, yeşil alanı, pazarı, camisi, sosyal donatıları yapılmış her türlü belediye hizmetlerinin olduğu çağdaş standartlarda bir mahalle inşa etmek, ancak kentsel dönüşümle mümkündür. Bundan dolayı vatandaşın ne tür ihtiyacı varsa kentsel dönüşümle gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de ilçe belediyeler ölçeğinde kendi imkânlarıyla büyük ölçekte kentsel dönüşüm yapan tek belediyeyiz. Mahallelerimiz, kentsel dönüşümle güzelleşiyor ve değer kazanıyor. Genç, yaşlı, kadın, erkek olmak üzere 7’den 70’e tüm hemşehrilerimin sosyal ihtiyaçlarının karşılanabildiği huzur içerisinde; mutlu ve mesut yaşayabilecekleri, kendilerini ayrıcalıklı görebilecekleri ‘Kocasinan’ı kurmak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
Başkan Çolakbayrakdar, Büyük ve Güçlü Türkiye için ellerindeki imkânları en iyisini ortaya koyduklarını sözlerine ekledi. İHA

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Ahbap'tan şehit çocuğunu unutmadı
Etkinlik

Ahbap'tan şehit çocuğunu unutmadı

Ankara’da İçişleri Bakanlığı yakınlarında bombalı saldırı girişiminde bulunan teröristlerin Kayseri’de şehit ederek aracını çaldıkları Veteriner Mikail Bozlağan’ın 6 aylık çocuğunun, öğrenim hayatı boyunca olan masraflarını sanatçı Haluk Levent’in kurucusu olduğu Ahbap Derneği üstlendi.

Erciyes'te yaz çeşitli etkinliklerle geçti
Etkinlik

Erciyes'te yaz çeşitli etkinliklerle geçti

Erciyes'te yaz dolu dolu geçti

Kayseri'de şafak operasyonu
3. Sayfa

Kayseri'de şafak operasyonu

Kayseri'de zehir tacirlerine Şafak Operasyonu: 24 gözaltı

kayseri de fuhuş yapan 8 ev polisler tarafından tespit edilip kapattırıldı.
3. Sayfa

kayseri de fuhuş yapan 8 ev polisler tarafından tespit edilip kapattırıldı.

Kayseri’de polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalarda fuhuş yapıldığı tespit edilen 8 ev komisyon kararı ile kapatıldı.

Talas aylar sonra tekrar yardım
Yaşam

Talas aylar sonra tekrar yardım

Talas Belediyesi, 6 Şubat depremlerinin büyük yıkımlara neden olduğu illerden birisi olan Adıyaman’a yardım elini uzattı. Talas Belediye Meclisinde alınan kararla 10 konut karşılığı 20 milyon lira aktarılmasına onay verildi.

Kayseri'de Şafak Operasyonu: 24 gözaltı
3. Sayfa

Kayseri'de Şafak Operasyonu: 24 gözaltı

Narkotik'ten Özel Harekatlı Şafak Operasyonu: 24 gözaltı