Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Futbol Bölgesel Lig müsabakaları Burdur’da başladı.
MAKÜ Tesislerindeki turnuvanın ilk maçında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile İzmir 9 Eylül Üniversitesi karşı karşıya geldi. Karşılaşmanın başlama vuruşunu MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz yaptı. MAKÜ maçtan 3-2 galip ayrıldı.
Beş gün sürecek turnuvaya Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, İzmir 9 Eylül Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi takımları katılıyor.
Turnuva sonunda ilk iki sırayı alacak takımlar Nisan ayında yapılacak Üniversiteler Süper Lig’ine yükselme maçlarına katılmaya hak kazanacak.
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin spor tesisleri ünlü futbol kulüplerinin kamp tercihi oldu. Salda Gölü’nde sıcak hava balonu uçuşları başladı. Isparta medyasının dikkatini çekti.
Prof. Dr. Erik Van der Eycken, Leuven Üniversitesi'nden Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne bir haftalık ziyarette bulundu. Ziyaret kapsamında bilimsel sunumlar, eğitimler ve ortak çalışma imkanları görüşüldü.
Budur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Gürsoy, Kosova’nın kuzeybatısında yer alan İpek (Peja) şehrine bağlı Suşitsa (Shushice) köyünde, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un babası Tahir Efendi’nin evinin bulunduğu bölgede incelemelerde bulundu.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Akademik Etik Topluluğu tarafından ‘Akademik Yaşamda Etik’ konulu bir panel düzenlendi.
Burdur Haber! Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi işbirliğiyle Çalış Kuş Cenneti'nde kuş gözlemi etkinliği düzenlendi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından "Afetlerde Kriz Yönetimi" konulu seminer düzenlendi. Seminerde acil durum psikolojisi, gönüllülük, ampütasyon uygulamaları, ikincil travma, müdahale ve psikososyal destek ekipleri gibi konular ele alındı.
Yorumlar (0)