T.C. Burdur Valiliğinin yayınladığı basın bültenine göre;
T.C.
BURDUR VALİLİĞİ
Basın Bülteni 2023/84
EMNİYET EKİPLERİNDEN TRAFİK DENETİMİ
Güvenlik güçlerimiz tarafından vatandaşlarımızın huzuru ve trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik yürütülen uygulamalara kapsamlı bir şekilde devam edilmektedir.
Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü Trafik birimleri tarafından 28 Eylül - 01 Ekim 2023 tarihleri arasında Motosiklet ve Motorlu Bisiklet Kullanımı Denetimi ile Alkol ve Uyuşturucu/Uyarıcı Madde Etkisinde Araç Kullanımı Denetimine yönelik yapılan uygulamada;
• (299) Araç ve sürücüsü kontrol edilmiş;
• (15) Araca/sürücüsüne 78/1-B Maddesinden (Kask takmamak),
• (25) Araca/sürücüsüne 36. Maddeden (Sürücü belgesiz motorlu araç kullanmak),
• (3) Araca/sürücüsüne 91. Maddeden (Zorunlu mali sorumluluk sigortası yaptırmamak),
• (3) Araca/sürücüsüne 48/5 Maddesinden (Yasal sınır üzerinde alkollü iken araç kullanmak),
• (7) Araca/sürücüsüne 34/A Maddesinden (Muayenesi yapılmamış bir aracın trafiğe çıkarılması),
• (2) Araca/sürücüsüne Karayolları Trafik Kanunu'nun diğer ilgili maddelerinden;
Toplam (55) araca/sürücüsüne trafik idari para cezası uygulanmış, (12) araç trafikten men edilmiş, (3) adet sürücü belgesi geri alınmıştır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Burdur'da emniyet ekipleri tarafından uyuşturucu operasyonunda, durdurulan bir araçta çıkan uyuşturucu maddeler sonrasında 4 kişi tutuklandı.
Kolluk birimlerimiz tarafından İlimiz genelinde huzur ve güven ortamının sağlanmasına yönelik, mal varlığına karşı işlenen suçların önlenmesi, suç/suçluların tespiti ve yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalara kararlılıkla devam edilmektedir.
Burdur İl Emniyeti, 2024-2027 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında Sakarya İlkokulu öğrencilerine trafik kuralları ve güvenli sürüş teknikleri hakkında eğitim verdi.
Burdur Emniyet Müdürlüğü, 2024-2027 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı kapsamında USO İlkokulu öğrencilerine trafik eğitimi verdi. 460 öğrenciye trafik kuralları ve güvenli sürüş teknikleri hakkında bilgi verildi.
Burdur Emniyet Müdürlüğü, MAKÜ öğrencilerine yönelik "Geleceğiniz Geleceğimizdir" projesi kapsamında güvenlik eğitimi düzenledi. Eğitimde terörle mücadele, uyuşturucu ile mücadele, kadına karşı şiddetle mücadele, sosyal medya dolandırıcılığı ve polis halkla ilişkiler gibi konularda bilgi verildi.
Burdur'da özel halk otobüsü şoförlerine yönelik trafik semineri düzenlendi. Seminerde, trafikte dikkat edilmesi gereken hususlar, trafik güvenliği ve güvenli sürüş konularında bilgiler verildi.
Yorumlar (0)