Burdur'da İl Genel Meclis üyelerinin mazbatalarını almalarıyla birlikte, bugün Burdur İl Genel Meclisi Başkanlığı için seçim yapıldı. 3 Aday Burdur İl Genel Meclisi Başkanlığı için yarıştı.
Burdur İl Genel Meclisi Başkanlığı yarışında ise kazanan MHP'li İl Genel Meclisi üyesi Levent Tokmaker oldu. Levent Tokmaker, 14 oy alarak Burdur İl Genel Meclisi Başkanı oldu.
Seçimde ikinci sırayı ise 10 oy ile Volkan Mengi aldı. Mengi, sıkı bir yarışın ardından Tokmaker'ın hemen arkasında yer aldı.
Üçüncü aday Serkan Yıldırım ise seçimde beklentilerin altında kalarak yalnızca 1 oy alabildi.
Burdur İl Genel Meclisi dün yapılan toplantı ile seçimlerini yaptı. Seçimlerin tamamlanması ile birlikte Başkan, Başkan vekili, katip ve encümen üyeler belli oldu. İşte detaylar...
31 Mart yerel seçimlerinde Burdur İl Genel Meclisi üyeleri belirlendi. AK Parti ve CHP 11'er üye ile temsil edilirken, MHP 5 üye ile Burdur İl Genel Meclisi Başkanlığı seçiminde önemli bir rol oynayacak. Seçimde hangi partinin kazanacağı merak konusu.
Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz ve Belediye Başkan Vekili Nasuh Özyurt, İl Genel Meclis Başkanı Levent Tokmaker'ı makamında ziyaret etti.
Türk Büro-Sen Burdur İl Başkanı Mehmet Özçelik ve beraberindeki heyet, İl Genel Meclisi Başkanı Levent Tokmaker'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
Cumhuriyet Halk Partili Başkanlardan CHP İl Genel Meclis Başkanı Levent Tokmaker’e ziyaret.
Tefenni ilçesinde yıllardır İl genel Meclisi üyesi olarak görev yapan Levent Tokmaker, sosyal medya hesabından açıklamada bulunarak Ak Parti'den istifa ettiğini belirtti
Yorumlar (0)