Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, yeni bir proje başlattıklarını belirterek geçtiğimiz gün Halk Pazarındaki esnaflara çöp poşeti dağıtmış ve esnaflardan artık ve atıklarını çöp poşetine koymalarını istemişti.
Pazar esnaflarının tezgâhlarını kaldırdıktan sonra atıklarını çöp poşetine koyduğu fotoğraf sevindirdi. Başkan Ercengiz, ““Bugünkü çağrımıza karşılık veren ve pazarımızı tüm atıklarını poşetleyerek bırakan pazarcı esnafımıza ve üreticimize kocaman bir alkış. Tam da Burdur’umuza yakışanı yapmışlar sizleri seviyor ve sizlerle halkımıza hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.
Başkan Ercengiz, Pazar yerinin temizlenmesinin gece geç saatlere kadar sürdüğü için bölge halkından şikâyet aldıklarını, enerji maliyetlerinin arttığını ve 20’ye yakın personellerinin ekstra güç harcadığını belirterek halk pazarında esnaflara çöp poşeti dağıtmıştı. Başkan Ercengiz, esnafların artıklarını çöp poşetine koymasıyla hem bu sıkıntıların önüne geçeceklerini hem de Pazar alanının temizliğinin daha erken tamamlanmasını hedeflerini söylemişti.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanı Tuncay Yiğit, sosyal medya hesaplarından Pazar yerinin fotoğrafını paylaşarak esnaflara duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.
Başkan Ercengiz şunları söyledi;
“Bugünkü çağrımıza karşılık veren ve pazarımızı tüm atıklarını poşetleyerek bırakan pazarcı esnafımıza ve üreticimize kocaman bir alkış. Tam da Burdur’umuza yakışanı yapmışlar sizleri seviyor ve sizlerle halkımıza hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz.”
burduryenigün
Burdur Belediyesi kültür gezileriyle Sagalassos Antik Kenti, İnsuyu Mağarası ve Salda Gölü gibi tarihi ve doğal güzellikleri keşfedin. Başvurular için detaylı bilgi alın.
Burdur Belediyesi, Söke'de bulunan kağıt fabrikasının geri dönüşüm alanında çıkan yangının söndürme çalışmalarına destek vermek amacıyla itfaiye ekiplerini bölgeye gönderdi.
Aydın’ın Söke ilçesine bağlı Sazlı Mahallesi yakınlarında bulunan Söke Kipaş Kağıt Fabrikası’nda yangın çıktı. Burdur Belediyesi İtfaiye Ekipleri, Aydın'a giderek söndürme çalışmalarına destek veriyor.
Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Menderes Mahallesi Kemal Solmaz Caddesi'nde yağmur drenaj çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Başkan Ercengiz, birim müdürleriyle toplandı. Şehir için faydalı hizmetler için istişare edildi. Detaylar için tıklayın...
Burdur Belediyesi, 8 Temmuz - 22 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Açık Hava Sinema Günleri ile vatandaşlara yaz aylarında aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirme fırsatı sunuyor.
Yorumlar (0)