Burdur Valisi Türker Öksüz, Antalya YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı'nın açılışını yaptı. Açılışın ardından fuar alanını gezen Vali Öksüz, yöresel ürünler hakkında bilgi aldı.
Burdur Valisi Türker Öksüz, bu yıl 12'ncisi düzenlenen Antalya YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı'nın açılış törenine katıldı.
"Sizin Oraların Nesi Meşhur" mottosuyla düzenlenen fuarda, 7 bölgeden 500'ün üzerinde katılımcı yer alıyor. 10 bin metrekarelik alanda dört gün sürecek fuar, yöresel ürün şöleni sunacak.
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı organizasyonunda Burdur, Isparta ve Antalya İllerinin birlikte ortak deskte yer aldığı fuara, İlimizden Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, Hünerli Eller Kadın Kooperatifi, Kızılkaya Belediyesi ve Kocaaliler Belediyesi yer alıyor. Ayrıca Tefenni Belediyesi kendisine ait deskte fuara katılım sağladı.
Açılışın ardından fuar alanını gezen Vali Öksüz, başta Burdur standları olmak üzere İllerin ve kurumsal olarak katılım sağlayan firmaların standlarını gezerek incelemede bulundu, fuarda yer alan yöresel ürünler hakkında bilgiler aldı.
Fuarın açılışına Burdur Valisi Türker Öksüz, Antalya Vali Hulusi Şahin, Isparta Valisi Aydın Baruş, Çorum Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Valisi Selçuk Aslan, Bilecik Valisi Şefik Aygöl, TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Muhammed Zeki Durak, Belediye Başkanları, Kaymakamlar, kurum, oda ve stk yöneticileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal Kubilay, Vali Dr. Türker Öksüz ile süt ve fasulye üreticilerinin sorunlarını görüştü. Üreticilerin yaşadığı sıkıntılar ele alındı.
Vali Dr. Türker Öksüz, Yeşilova Niyazlar Köyü'nde düzenlenen Geleneksel Aşure etkinliğine katılarak Muharrem Ayı'nın ve Aşure Gününün önemini vurguladı.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz, Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Muharip Gaziler Derneği Burdur İl Temsilciliğine ziyarette bulundu.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu 2. dönem toplantısı gerçekleşti. Toplantıda 2024 yılı yatırımları ele alındı.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz, Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza'yı Burdur'daki kamp tesislerinde ziyaret ederek yeni sezonda başarılar diledi. Detaylar haberimizde...
Burdur Valisi Türker Öksüz, yönetim bilimleri dalında doktora tezini başarıyla savunarak "Dr." unvanını aldı. Sınır güvenliği konulu teziyle akademik camiada da adından söz ettiren Vali Öksüz, Burdur'da da önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.
Yorumlar (0)