CHP’li İl Belediye Başkanlarının gerçekleştirdiği toplantının 3.sü Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ’in ev sahipliğinde Burdur’da yapıldı. İl Başkanları gerçekleşen toplantının ardından Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan Salda Gölü’nü ziyaret ettiler
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in ev sahipliğinde yapılan toplantıya Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Sinop Belediye Başkanı Barış Yalova Belediye Başkanı Sefa Salman’ın katıldığı toplantının ardından Türkiye’nin en büyük Lavanta Bahçesi olan Lavanta Deresi ve Türkiye’nin en derin 3. Gölü olan Salda Gölü’nü ziyaret ettiler.
İl Belediye Başkanları Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in ev sahipliğinde ilk olarak Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ile bir araya geldiler. Yeşilova Belediye Başkanı Şenel’in Salda Gölü Hakkında aktardığı bilgilerin ardından Salda Gölü’nün eşsiz güzelliğini görmek için göl çevresinde keşif gezisinde bulundular.
Burdur Merkezde bulunan ve Burdur’un bir diğer marka değerlerinden olan Kavaklı Rum Kilisesi binasının onarılıp teşhir tanziminin yapılmasıyla oluşturulan ve Burdur’un Kemer İlçesi Elmacık Köyü’nde yapılan fosil kazılarında ortaya çıkan dev bir güney filine ait iskelet ile tarih öncesi canlılara ait kalıntılar sergilendiği Doğa Tarihi Müzesini ziyaret eden İl Belediye Başkanları ,Türkiye’nin ziyarete açılan ilk mağarası olan İnsuyu Mağarası’nı da ziyaret ettiler.
Türkiye Sağlık Kentler Birliği Encümen Toplantısı, Burdur Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve diğer encümen üyeleri katıldı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ulu Camide düzenlenen törenle vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Muharrem ayının bereketini paylaşan Başkan Ercengiz, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Başkan Ercengiz, birim müdürleriyle toplandı. Şehir için faydalı hizmetler için istişare edildi. Detaylar için tıklayın...
Burdur Belediyesi, 8 Temmuz - 22 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Açık Hava Sinema Günleri ile vatandaşlara yaz aylarında aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirme fırsatı sunuyor.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, şehirdeki su kaçağı ve hırsızlığına tepki gösterdi. Su hırsızlarının sorumsuzluğuna dikkat çeken Ercengiz, 'Suyun adil dağıtılmaması bizi üzüyor. Su hırsızlarının yüzü kızarmıyor!' dedi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kayseri'de yaşanan menfur olay hakkında yaptığı açıklamada mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekti. Ercengiz, çözüm için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
Yorumlar (0)