Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi sporcuları, Karaman’da düzenlenen Ümitler Kuraş Türkiye Şampiyonasında derece elde etti.
Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı Ücretsiz Spor Okulları’nda eğitim gören kuraş sporcuları, DBB Spor Kulübü bünyesinde gelişimlerini pekiştirerek, önemli dereceler elde etmeye devam ediyor.
DBB kuraş sporcuları, Karaman’da düzenlenen Ümitler Kuraş Türkiye Şampiyonası’nda 55 kilogramda Bilal Göktekin birinci, 55 kilogramda Muhammed Tuncay ikinci, 52 kilogramda Hilal Göktekin ikinci, 70 kilogramda Nisanur Süren üçüncü, 52 kilogramda Fatmanur Teker beşinci ve 70 kilogram kategorisinde mücadele eden Elif Çelik ise beşinci oldu. Sporcular, 1 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalyayı Diyarbakır’a getirdi.
6 kuraş sporcusu İstanbul’da düzenlenecek olan Kuraş Avrupa ve Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Birinci ve ikinci olan sporcular, Dünya Şampiyonası’nda, üçüncü ve dördüncü olan sporcular ise Avrupa Şampiyonası’nda mücadele edecek.
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bisiklet sporcusu Burak Abay için bir başarı mesajı yayınladı.
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları’na hazırlanan milli güreşçiler ve judocularla kamp yaptıkları Kastamonu’da bir araya geldi.
Sivas’ın ev sahipliğinde düzenlenen Cimnastik Parkur Türkiye Şampiyonası, 400 sporcunun katılımı ile başladı.
Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü cimnastik sporcuları ve antrenörleri ile birlikte önemli bir taahhütte bulundu.
Bilecikli sporcu taekwondo müsabakalarında 3’üncü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.
Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen ve antrenörler, Sandıklı Spor Salonunda sporcu genç yeteneklerle bir araya geldi.
Yorumlar (0)