Deprem bölgesinden Burdur'un Bucak ilçesine döner dönmez belediye yöneticileriyle toplantı yapan Başkan Emrullah Ünal, deprem bölgesinde Bucak Belediyesinin yardım çalışmalarına devam edeceğini söyledi. Başkan Ünal, depreme hazırlık konusunda Bucak’ta da vakit kaybetmeden harekete geçileceğini ifade etti
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, deprem bölgesinden döner dönmez belediye yöneticileriyle bir araya geldi. Afşin, Elbistan, Kahramanmaraş, Nurdağı, Islahiye, Kırıkhan ve Belende ekiplerle birlikte sahada yardım çalışmalarına katılan Başkan Ünal, bölgedeki son durumu belediye yöneticileri ile paylaştı.
Başkan yardımcısı Doç.Dr.Oğuzhan Erdoğan ve birim müdürleri ile toplantı gerçekleştiren Ünal, “Bölgede göründüğünden çok daha ciddi bir yıkım var. Türkiye’nin bu süreci en hızlı şekilde atlatması için üzerimize düşeni yapacağız. Bölgeye, takviye ekiplerimizle hızlı bir şekilde giderek koordine olduk. Hatay Defne’ye kurduğumuz Aşevi’nde, günlük 1-2 bin öğüne kadar yemek çıkarıyoruz”. dedi.
"Deprem bölgesindeki her yerde yaraları sarmak için sizler de burada şu ana kadar canla başla çalıştınız. Gönüllü olarak yardım çalışmalarına katılan Bucak halkına, tüm belediye yöneticileri ve personelimize çok teşekkür ederim. Bölgedeki yaraları sarmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
Başkan Ünal, hem deprem bölgesinde uygulanacak uzun süreli bir eylem planı hazırlanması hem de Bucak’ımıza gelen depremzedelere barınma ile psikolojik destek verilmesi konularında ekibiyle istişarelerde bulundu. Türkiye’nin, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden sonra artık net bir şekilde ders çıkarması gerektiğini belirten Başkan Ünal, Bucak’ta gerçekleşebilecek olası bir depremde aynı olumsuz senaryonun yaşanmaması adına gerekli çalışmalar için en kısa sürede harekete geçileceğini vurguladı.
Burdur'un Bucak ilçesinde Bucak Belediyesi Akaryakıt Hizm.San.Ve Tic.A.Ş personel alacak. Peki, kaç personel alınacak ve hangi pozisyonlar için alım yapılacak? Başvuru şartları neler? Başvurular nereden ve nasıl yapılacak? Başvuru şartları ve gerekli belgeler burada.
Bucak Belediyesi tarafından Hacı Ömer Ağa Camii'nde düzenlenen Geleneksel Aşure Günü etkinliğinde, Cuma Namazı sonrası vatandaşlara aşure ikram edildi.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Aşure Günü dolayısıyla mesaj yayımladı ve Cuma namazı sonrası Hacı Ömer Ağa Camii'nde aşure dağıtımı yapılacağını duyurdu.
Bucak Belediyesi, PMYO ve POMEM sınavlarına hazırlanan adaylara ücretsiz parkur ve eğitim desteği sunuyor. Son başvuru tarihini Başkan Hülya Gümüş duyurdu. Hemen başvurunuzu yapın....
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, Onaç Mahallesi'nde alt yapı ve yol çalışmalarıyla yaşam kalitesini artıracak dönüşüm projelerini yakından takip ediyor.
Bucak'ta sağanak yağmur, yolları göle döndürdü. Su baskınları nedeniyle araç sürücüleri ve yayalar zor durumda kaldı. Bucak Belediyesi ekipleri, tahliye çalışmaları için seferber oldu.
Yorumlar (0)