Diyanet 80 personel alacak! Hangi belgeler isteniyor?

Sözleşmeli personel alımı başvurusunu başlatan Diyanet İşleri Başkanlığı, farklı kadrolarda olmak üzere 80 Sözleşmeli personel alacak... Online başvuru için yapacaklar dikkat!

Diyanet 80 personel alacak! Hangi belgeler isteniyor?

Diyanet İşleri Başkanlığı sözleşmeli personel alımı başvurusu başladı. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan personel alımı ilanına göre Diyanet İşleri Başkanlığı farklı kadrolarda olmak üzere 80 Sözleşmeli Personel Alımı gerçekleştirecek. İşin Olsa ekibi olarak sizlere Diyanet Personel Alımı hakkında detayları sizlerle paylaşacağız.

80 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre Merkez teşkilatına personel alımı yapılacak. Temizlik Görevlisi Alımı ile Koruma ve Güvenlik Görevlisi alımı gerçekleştirilecek. Buna göre kontenjan dağılımı;Diyanet 80 personel alacak! Hangi belgeler isteniyor?

Başvuru İçin Adaylardan Hangi Belgeler İstenecek?
Başkanlık alımları için adaylar öncelikle ilgili kontenjanlardaki şartları sağlıyor olmaları gerekmektedir. Adaylardan da bu yönde şartları sağladıklarına dair belgeler istenecek.

Kotenjana Göre İstenen Nitelikler:
Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Şartları:
5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10 uncu Maddesi şartları sağlıyor olmak ve belgelemek, Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, Erkeklerde 170 ve Kadınlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak (Boy ve kilo bilgileri sağlık kuruluşlarından belgelendirilmelidir.)

Marangoz Alımı Şartları:
Ortaöğretim kurumlarının ahşap doğrama teknolojisi, iç mekan ve mobilya teknolojisi, mobilya iskeleti ve döşemesi bölüm/programlarının birinden mezun olmak veya ortaöğretim kurumlarının herhangi bir programından mezun olup ağaç işleri-mobilyacılık alanında MEB onaylı sertifikaya sahip olmak. (MEB, Üniversite ya da Mesleki Yeterlilik Kurumundan alınmış Belge )

Bahçe Bakım Elemanı Alımı Şartları:
Ortaöğretim kurumlarının “bahçecilik” bölüm/programlarından mezun olmak veya MEB onaylı sertifikaya sahip olmak. (MEB, Üniversite ya da Mesleki Yeterlilik Kurumundan alınmış Belge )

Garson Alımı Şartları:
Ön Lisans seviyesinde ikram hizmetleri ve turizm ve otel işletmeciliği bölümü mezun olmak.

Sıhhi Tesisatçı Alımı Şartları:
Lise seviyesinde yapı tesisat sistemleri/teknolojisi ve iklimlendirme sistemleri ve soğutma sistemleri bölüm/programlarının birinden mezun olmak veya MEB Onaylı sertifikaya sahip olmak. (MEB, Üniversite ya da Mesleki Yeterlilik Kurumundan alınmış Belge )

Temizlik Görevlisi / Bulaşıkçı Alımı Şartları:
Ortaöğretim kurumlarından (Lise veya dengi okul) mezunu olmak, görevini yapmasına engel olabilecek bir hastalığı olmamak.

KPSS Puan Şartı'da Aranacak!
Diyanet Personel alımı için başvurularda adayların 2022 yılında yapılan KPSS'den Lise ve Ön Lisans seviyesinde en az 50 puan almış olmaları gereklidir.

Mülakat Yapılmayacak!
Yerleştirmelerde, KPSS puanı esas alınacaktır. KPSS puanı en yüksek adaydan başlanarak her bir pozisyon için KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlanmak üzere ilan edilen pozisyon sayısı kadar aday asıl olarak yerleştirmeye hak kazanacaktır. Adayların KPSS puanının eşit olması halinde sırasıyla KPSS puanı yüksek olana, KPSS’ye katıldığı öğrenim belgesinin mezuniyet tarihi önce olana, yaşı büyük olana öncelik verilecektir.

Başvuru Ekranı Açıldı!
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilan için başvuru süreci başladı. Adaylar başvurularına 6 Mart 2023 tarihi ile başlayacak ve en geç 20 Mart 2023 tarihine kadar başvuru süresi verilecektir. Başvuruda bulunmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLA

İşin olsa

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Bucak Kızılkaya'da personel alımı
Eleman İlanı

Bucak Kızılkaya'da personel alımı

Burdur'un Bucak İlçesine bağlı Kızılkaya Beldesinde hizmet vermekte olan Kızılkaya Yapı firması personel alımı yapacaktır.

Burdur MAKÜ 4B Sözleşmeli personel alım sonuçları
Eleman İlanı

Burdur MAKÜ 4B Sözleşmeli personel alım sonuçları

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından ilan edilen 4/B sözleşmeli personel sonuçları belli oldu.

Bucak'ta bay bayan personel alınacak! İşte detaylar
Eleman İlanı

Bucak'ta bay bayan personel alınacak! İşte detaylar

Burdur'un Bucak ilçesinde faaliyet göstermekte olan Duranlar Süt San. Tic. A.Ş.'de çalıştırılmak üzere eleman alınacaktır.

Dolgun maaşla mobilya ustası ve kalfa aranıyor
Eleman İlanı

Dolgun maaşla mobilya ustası ve kalfa aranıyor

Burdur'un Bucak ilçesinde hizmet vermekte olan üretim tesisinde çalıştırılmak üzere mobilya ustası ve kalfa aranıyor. İşte detaylar..

Adalet Bakanlığına 18 bin 305 memur alımı yapılacak!!!
Eleman İlanı

Adalet Bakanlığına 18 bin 305 memur alımı yapılacak!!!

Memur olmak isteyen binlerce işsiz vatandaşa 18 bin 305 memur alımı müjdesini Adalet Bakanı Bekir Bozdağ verdi. İşte detaylar...

Bucak'ta eleman aranıyor İşte detaylar
Eleman İlanı

Bucak'ta eleman aranıyor İşte detaylar

Burdur'un Bucak ilçesinde hizmet vermekte olan Mamaklı Metal vasıflı vasıfsız eleman alınacak. İşte detaylar...