Burdur'un Bucak ilçesinde Müftülük tarafından, Berat Kandili vesilesiyle KYK Yurdunda yatsı namazına müteakip depremzede vatandaşlara 'Berat Kandili Özel Programı' düzenlendi.
Günahlardan kurtuluş gecesi olarak tanımlanan Şaban ayının on dördüncü gününü on beşinci gününe bağlayan Berat Kandili, bu yıl 6 Mart Pazartesi gecesine denk geldi. Yaşanan deprem felaketinin ardından Bucak ilçesine gelen depremzedeleri için Müftülük tarafından düzenlenen kandil özel programına yoğun katılım yaşandı.
Program, İlçe Müftülüğü Başvaizi İsmail SOFOĞLU’nun yapmış olduğu Berat Kandili konuşması ile başlayan ve programda minik öğrencilerin değerler eğitimi temalı gösterileri büyük beğeni topladı.
Kahramanmaraş merkezli 11 İlimizde meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız, Aziz Şehitlerimiz ile tüm müslümanlar için yapılan dua ve ikramlarla program sona erdi.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Yorumlar (0)