Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, merkez ve ilçelerde eğitim gören 3 bin 800 öğrenciyi sinema ile buluşturdu.
Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin eğitimlerine destek olmanın yanında sosyo-kültürel etkinlikler düzenleyerek moral ve motivasyonuna katkı sunuyor.
Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, akademi liseler, bilgievleri, konukevi kız yurdu ve ücretsiz spor okullarında eğitim gören 3 bin 800 öğrenci, yönetmenliğini Bilal Kalyoncu’nun yaptığı “Öğretmen” filmini Yenişehir ilçesindeki sinema salonunda izlettirdi.
Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen araçlarla okullarından alınan öğrencilere etkinlikte patlamış mısır ikram edildi.
Arkadaşlarıyla farklı bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler, etkinlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
Büyükşehir Belediyesi, bilgievleri, akademi lise, spor kursları ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm ilçelerdeki okullarda eğitim gören öğrencileri farklı filmlerle sinemayla buluşturmayı sürdürecek. İHA
Dizilerin idari ve uygulayıcı yapımcıları ile bir araya gelen Sinema Genel Müdürü Birol Güven, Türk dizilerinin 180 ülkede 1 milyara yakın izleyicisi olduğunu söyledi.
Körfez Belediyesi, kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde çocukları "Uçaklar 2" filmi ile buluşturdu.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye Geneli ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen bursluluk sınavına Siverek’te 8 bin 274 öğrenci katıldı.
AK Parti Standında açıklamalarda bulunan Bakan Tekin, 'Biz bugün ekip olarak Burdur'a geldik. Eğitim öğretim altyapısı ile ilgili olarak Burdur'da yapabileceğimiz şeyleri planladık, yapmamız gereken şeyleri yerinde gördük.' dedi.
Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Halil İbrahim TOPÇU, Burdur İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammet ÇİFTÇİ ve Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan CAMCIOĞLU, Bucak İlçe Kaymakamı Bayram GALE'yi makamında ziyaret ettiler.
Milli Eğitim Bakanlığınca ortaokul öğrencilerine ders notlarının yanında sosyal etkinliklere katılım durumlarının da işleneceği yeni tasarımlı karneler dağıtılacak.
Yorumlar (0)