Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Halk Oyunları Ekibi, art arda 4. kez şampiyon oldu.
25-26 Kasım tarihleri arasında Bartın’da 20. Üniversiteler Halk Dansları Halk Müziği Şenliği kapsamında düzenlenen Halk Oyunları Yarışmasına katılan MAKÜ Halk Oyunları Ekibi yarışmadan şampiyonluk kupası ile döndü.
Katıldığı her yarışmada başarılı olan ve üst üste kazandığı şampiyonluklarla MAKÜ ailesini gururlandıran MAKÜ Halk Oyunları Ekibini tebrik eden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Dalgar “Teke Yöresinin başkenti Burdur’a yakışan bu başarınız ile bizleri mutlu ettiniz, varolun” dedi.
Yarışmada MAKÜ Halk Oyunları Ekibi birinci olurken, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi 2., Yıldız Teknik Üniversitesi ise 3. oldu.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Antalyaspor Teknik Direktörü Alex de Souza, 2024-2025 sezonu hazırlıkları kapsamında Burdur'da bulunurken, el dikişi top üreten kadınları ziyaret etti. Ziyarette top dikim işlemlerini inceleyen Souza, kadınlara ve çocuklara imza verdi.
Kosova Tarım Bakanı Faton Peci ve heyeti, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ni ziyaret ederek, tarım ve hayvancılık alanlarında iş birliği ve yatırım imkanları görüştü.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi mezunu Yusuf Can Zeybek, 663. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üst üste ikinci kez başpehlivanlık unvanını kazanarak büyük bir başarıya imza attı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, YÖK'ün onayıyla fakülteye dönüştürüldü.
Yorumlar (0)