Burdur / Gölhisar

EMEKLİ OLUNCA…

Gölhisar Pınar ve DEHA20 Gazetelerinde yayınlanan bu ?? EMEKLİ OLUNCA… ?? İnsanlar çeşit çeşit. Bazıları emekli olmak için can atar ve “dinlenmenin” getirdiği o müthiş rahatlığa(!) ulaşacağı için çok mutludur.

EMEKLİ OLUNCA…

Gölhisar Pınar ve DEHA20 Gazetelerinde yayınlanan bu

?? EMEKLİ OLUNCA… ??

İnsanlar çeşit çeşit. Bazıları emekli olmak için can atar ve “dinlenmenin” getirdiği o müthiş rahatlığa(!) ulaşacağı için çok mutludur. Bazılarıysa emekli olunca ne yapacağına bir türlü karar veremediğinden bunlar için emekli olmak ölümle eşdeğerdir.

Hiç unutmam. Samsun Sahra Sıhhiye Er Eğitim Komutanlığında “acemi” eğitimini yaparken Tuğgeneral bir okul komutanımız vardı. 56 yaşındaydı ve bizimle beraber bazı günler 1-1.5 saat koşardı.Biz gençler ona yetişemezdik. Sonra kadrosuzluktan emekli oldu. Ve emekli olduktan altı ay sonra kalp krizinden vefat ettiğini duyduk. Büyük bir ihtimalle, emekli olunca büyük bir boşluğa yuvarlandı sonra depresyon, peşinden ölüm…

Bana gelince… Tam tersi durumdayım dostlar…

Emekli olduktan sonra hareketsizlikten kurtuldum ve gün boyu zamandan iki saat kazandım. Şaşırdınız değil mi? Anlatayım. Şöyle oldu bu iş:

Mesela şimdi nisan veya mayıs ayındayız diyelim. Eskiden olsa sabah saat 5.5 da namaz için kalkardım. Sonra saate bakar ve kendi kendime “ Ohooo Belediyeye gitmek için daha 2.5 saat var” der ve yeniden yatardım.

Şimdi ise saat 5.5 da kalkıyor, namazı kılıyor, kahvaltıyı yaptıktan sonra saat 6 da seraya, ceviz veya lavanta bahçesine çalışmaya gidiyorum.

Yani bu yeni hayat ne yandan bakarsanız bakın bana 2 saat kazandırmış durumda.Önceden olduğu gibi memur tarzı yaşamak meğer bana biraz uyuşukluk veriyormuş.

ÇOCUK İSTİSMARI…

Yahu nereden çıktı bu “istismar” sözcüğü, anlamadım. Sanki yapılan işin vahametini hafifletmek için uydurulmuş gibi bir hali var.

Kardeşim buna, adıyla sanıyla “tecavüz” derler. Geçen gün Küçükçekmece’de dört yaşındaki “sabiye” yapılana ise tecavüz sözcüğü bile az geliyor. Orada söz bitiyor, sözzzz!

Aloooo, orası Meclis mi?!

Bu sapıklarla ilgili yasal düzenlemeyi ne zaman yapacaksınız?

EN KIL OLDUĞUM ŞEY…

Söz verip de yerine getirmemek.

Eh şükürler olsun günümüz insanlarının çoğu da aynı görüşte olmalı ki (!) birçok insana, verdiği sözü yerine getirtmek deveye hendek atlatmaktan daha zor.

DR. RAMAZAN CANURAL

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek Acil Ameliyat oldu işte nedeni
Yaşam

Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek Acil Ameliyat oldu işte nedeni

İstanbul’da yapılan Enerji fuarına katılarak incelemelerde bulunan Korkuteli Belediye Başkanı Ömer İşlek fuar dönüşü Antalya Hava alanında rahatsızlandı.

DSÖ'den korkutan uyarı Daha ölümcül bir pandemiye hazır olun
Yaşam

DSÖ'den korkutan uyarı Daha ölümcül bir pandemiye hazır olun

DSÖ'den koronavirüsten daha tehlikeli ve ölümcül diyerek uyardı. "Kovid-19'dan daha ölümcül" olabilecek bir sonraki pandemi için hazırlıklı olun uyarısında bulunuldu. İşte detaylar...

Antalya İl Sağlık Müdürü Oğuz Karahan'dan ilk açıklama
Bölgesel

Antalya İl Sağlık Müdürü Oğuz Karahan'dan ilk açıklama

Sağlık Bakanlığı tarafından atanmasının ardından Antalya İl Sağlık Müdürü olan Doç. Dr. Oğuz Karahan yeni görevine başladı. İşte Antalya İl Sağlık Müdürü Oğuz Karahan'ın ilk açıklaması...

Antalya İl Sağlık Müdürü Oğuz Karahan oldu Oğuz Karahan kimdir?
Yaşam

Antalya İl Sağlık Müdürü Oğuz Karahan oldu Oğuz Karahan kimdir?

Antalya İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. İsmail Başıbüyük'ün yerine Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Oğuz Karahan atandı.

Aralıklı oruç yapanlar dikkat!
Yaşam

Aralıklı oruç yapanlar dikkat!

Günümüz halk sağlığı sorunu haline gelen obezitenin artması sonucu kilo kaybıyla alakalı birçok diyet yöntemi mevcut. Aralıklı oruç yapanların ise beslenme uzmanından destek alması gerekiyor.

Sağlık Müdürü Şenbayram Bucak'ta, ASM inşaatını inceledi
Sağlık

Sağlık Müdürü Şenbayram Bucak'ta, ASM inşaatını inceledi

Burdur İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Sırrı Şenbayram, Burdur'un Bucak ilçesinde inşaatı başlayan Aile Sağlığı Merkezine inceleme ziyaretinde bulundu.