Burdur

Ercengiz, sokak hayvanları için yeni önlemler alacak

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Ercengiz, merkezde bulunan sokak hayvanlarının durumu hakkında bilgi aldı ve yeni önlemler alınacağını açıkladı.

Ercengiz, sokak hayvanları için yeni önlemler alacak

Başkan Ercengiz’den Hayvan Barınağına ziyaret

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti

Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Başkan Ercengiz “Bugün Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezine ziyaret gerçekleştirdik. Geçici hayvan barınağımızdayız. Yeni inşa ettiğimiz alanda sadece yasaklı ırkları ömrünün sonuna kadar bakmak üzere tecrit altında tutuyoruz. Onların beslenmelerini onların aşılarını onların sağlıklı kalabilmeleri sağlıyoruz. Tabii bunun yanı sıra 5199 sayılı yasa gereğince sokakta başı boş olan ve henüz kısırlaştırılması yapılmayan sokak hayvanları da arkadaşlarımız gücü yettiği ölçüde ulaşıp yakalayıp getirip burada kısırlaştırılması yaparak tekrar kendi doğasına bırakıyor. Ancak şöyle bir şikayetleri de var arkadaşlarımızın. Uzun yıllardır da bunu gözlemliyoruz şehrimize sürekli dış kaynaklı maalesef başıboş hayvan girişi var. Bu konuda ciddi bir sayı ile karşı karşıyayız. Örneğin haftada 20 kısırlaştırma yapabiliyorsak belki 50 yeni sokak hayvanının getirilip bölgeye bırakıldığını gözlemliyoruz. Bu konuda da birtakım önlemler alınmasını ilgili kurumlarla yapacağımız yazışmalar neticesinde talep edeceğiz. Çünkü şu anki mevcut hayvan barınağımızın geçici hayvan barınağı olması ve ilgili yasanın bize verdiği yetki ve ancak yapabildiğimiz ölçüde hayvanları kısırlaştırmak tekrar doğaya bırakıp kendi doğasına bırakıyor olmuş olmamız yeni gelen popülasyonda mücadelemizi yeterli kılmıyor. Bu anlamda da vatandaşımızın sürekli sokakta sokak hayvanlarının çoğaldığından yana olan şikayetlerini de hem doğru hem haklı buluyoruz. Ancak mevcut gördüğünüz köpeklerin sokak hayvanlarının büyük bir bölümünde Burdur’un kendi hayvanları olmadığını sizlere ifade etmek isteriz. Önümüzdeki günlerde biraz önce ifade ettiğim gibi bununla ilgili çeşitli yazışmalar yapıp kurumlarla görüşmelerimizi tamamlayıp bununla da ilgili önlemleri hep birlikte alacağız” dedi.

Ercengiz, sokak hayvanları için yeni önlemler alacakErcengiz, sokak hayvanları için yeni önlemler alacakErcengiz, sokak hayvanları için yeni önlemler alacakErcengiz, sokak hayvanları için yeni önlemler alacak

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Seramik sanatının en güzel örnekleri bu sergide
Bölgesel

Seramik sanatının en güzel örnekleri bu sergide

Burdur Belediyesi Seramik Eğitim ve Uygulama Atölyesi kursiyerlerinin eserleri, düzenlenen sergide sanatseverlerle buluşuyor. Sergide, seramik sanatının en güzel örnekleri yer alıyor.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'den Sanata Davet
Etkinlik

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'den Sanata Davet

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, bu sabah sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımla tüm Burdur halkını bir sanat etkinliğine davet etti.

Başkan Ercengiz Toprak Günü'nü kutladı
Bölgesel

Başkan Ercengiz Toprak Günü'nü kutladı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 5 Aralık Dünya Toprak Günü dolayısıyla sosyal medya üzerinden bir mesaj yayımladı.

Başkan Ali Orkun Ercengiz'den Mühendisler Günü mesajı
Bölgesel

Başkan Ali Orkun Ercengiz'den Mühendisler Günü mesajı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 5 Aralık Mühendisler Günü dolayısıyla sosyal medya üzerinden bir mesaj yayımladı.

Ali Orkun Ercengiz'den 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü mesajı
Bölgesel

Ali Orkun Ercengiz'den 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü mesajı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla sosyal medya üzerinden bir mesaj yayımladı.

Farkındalık günü yemeğinde gönüllerince eğlendiler
Etkinlik

Farkındalık günü yemeğinde gönüllerince eğlendiler

Burdur Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlediği yemekte engellilere unutulmaz bir gece yaşattı.