İSTANBUL (İHA) - Fatih'te yaşayan 68 yaşındaki kadın, sokakta topladığı çöpleri evinde biriktirince, komşular rahatsız oldu. Kötü koku ihbarı üzerine harekete geçen belediye ekipleri evi temizlemek için çalışma başlatırken; yaşlı kadın çekim yapan basın mensuplarına tepki gösterdi.
İddiaya göre, Fatih Kocamustafa Paşa Mahallesi'nde yaşayan 68 yaşındaki Nural Baydilek, dışarıda topladığı çöpleri bodrum kattaki evinde biriktirmeye başladı. Zamanla evde toplanan çöpler, apartmanda kokuya neden oldu.
Evini çöple doldurdu
Apartman sakinleri, durumu Fatih Belediyesine haber verdi. İhbar üzerine harekete geçen ekipler, pazar günü evdeki çöplerin büyük kısmını çıkardı. Bugün sabah saatlerinde temizliğe devam eden ekipler, çöpleri çıkarmaya devam etti.
Ne bulursa getirip dolduruyor
Aynı apartmanda yaşayan Baykal Soy, “Çöpleri neden biriktirdiğini bilmiyorum, psikolojik bir sorunu var. Biraz da yaşlı. Ne bulursa getirip dolduruyor. Apartmanda koku yapıyor, apartmandakiler rahatsız oluyor. Ama söz geçiremiyoruz. Apartmanda koku yapıyor, birikiyor, pislik yapıyor. Böcek olmasına neden oluyor" dedi. Yaşlı kadın dairede çekim yapan basın mensuplarına "çekmeyin" diyerek tepki gösterdi.
Isparta’da yalnız yaşayan 62 yaşındaki Aynur Köse’nin evi, kiracıları tarafından çöp eve çevrildi.
Yunusemre Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Mesir Mahallesi’nde yalnız yaşayan yaşlı adamın çöp evini temizledi.
Nilüfer’in Dumlupınar Mahallesi’ndeki bir evden tonlarca çöp çıkarıldı. Nilüfer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, gelen ihbar doğrultusunda gittikleri evden 8 ton çöp çıkardı. Çöpler, Yenikent Katı Atık Düzenli Depolama Alanı’na götürüldü.
Bursa'da çevreye yaydığı kötü koku sebebiyle mahalleliyi canından bezdiren evden 3 kamyon çöp çıktı.
Çorum'da, belediye ekipleri, çöp biriktirilen bir eve müdahale etti. Yaydığı kötü kokularla çevreyi rahatsız eden evden 5 kamyon çöp çıkarıldı.
Ankara’nın Yenimahalle Belediyesi, ihbar üzerine bir çöp eve baskın düzenledi.
Yorumlar (0)