Ankara

Faizsiz evlilik kredisi almak isteyenler için detaylar...

150 bin TL Faizsiz evlilik kredisi nasıl alınır, şartları nelerdir, hangi bankalar kredi veriyor? İşte evlilik kredisi ödeme koşulları ve vade süreleri...

Faizsiz evlilik kredisi almak isteyenler için detaylar...

Yeni evlenecek çiftlere 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi detayları geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Evlilik kredisi başvuru şartları ve yaş sınırının olup olmadığı merak konusu olurken, geri ödeme ve taksit koşulları netlik kazandı. Peki, "150 bin TL Faizsiz evlilik kredisi nasıl alınır, şartları nelerdir, hangi bankalar kredi veriyor?" İşte evlilik kredisi ödeme koşulları ve vade süreleri...

EVLİLİK KREDİSİ KİMLERE VERİLECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan; "Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz.

Yeni evleneceklere 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi! Faizsiz evlilik kredisi nasıl alınır, şartları nedir ve hangi bankalar kredi veriyor?
Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir." açıklamasında bulundu.

EVLENME KREDİSİ İÇİN KAYNAK AİLE VE GENÇLİK BANKASI

Evlilik kredisinin kaynağını kurulacak olan Aile Ve Gençlik Bankası sağlayacak. Uluslararası standartlarda kurulacak bu sosyal amaçlı banka dijital ortamda hizmet verecek.

Banka para kaynağını Karadeniz gazı ve diğer petrol gelirlerinden oluşturulan fondan alacak. Böylelikle bu gelirler banka tarafından kontrol edilip sosyal desteklerde kullanılacak.

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ NE KADAR, KAÇ TL?

"Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz" Buna göre, yeni evlenen çiftlere faizsiz, 24 ay geri ödemesiz ve 48 ay (4 yıl) vadeli 150 bin TL devlet destekli evlilik kredisi sağlanacak.

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ ŞARTLARI NELER, YAŞ SINIRI VAR MI?

Yeni evlenecek çiftlere devlet destekli faizsiz evlilik kredisi başvuru şartları, vade sayısı ve tarihleri ile ilgili detaylar henüz açıklanmadı.

125 BİN TL EVLİLİK KREDİSİ GERİ ÖDEMESİ VE TAKSİTLERİ NASIL OLACAK?

125 bin TL evlilik desteği toplamda 72 aya yayılan bir ödeme planıyla gerçekleşecek. 48 ayda belirtilen ana para olarak ödenecek. İlk 24 ay yani iki yıl herhangi bir taksit ödemesi yapılmayacak.

VADESİZ EVLİLİK KREDİSİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından AK Parti seçim beyannamesinde açıklanan evlilik kredisi başvuru tarihine ilişkin henüz resmi bir açıklama bulunmuyor.

Habertürk

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 4
  BEĞENDİM
 • 4
  ALKIŞ
 • 1
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

150 Bin TL Faizsiz evlilik kredisi O İllerde başlayacak, İşte Detaylar...
Yaşam

150 Bin TL Faizsiz evlilik kredisi O İllerde başlayacak, İşte Detaylar...

Faizsiz evlilik kredisi ile 150 bin TL kredi imkanından faydalanacak olan vatandaşlar için süreç bazı illerde başladı. 150 bin evlilik kredisi başladı mı sorusu gündemde yer almaya devam ediyor.

Evlenecek Çiftlere Müjde Fon Faaliyette
Yaşam

Evlenecek Çiftlere Müjde Fon Faaliyette

Geçtiğimiz günlerde açıklanan, evlenecek çiftlere evlilik kredisi müjdesinin ardından ilk adım atıldı. Aile ve gençlik fonu kuruldu işte detaylar...

Binlerce genç merakla bekliyor! Evlilik kredisi başvuruları ne zaman başlayacak?
Bölgesel

Binlerce genç merakla bekliyor! Evlilik kredisi başvuruları ne zaman başlayacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçim beyannamesinde açıklanan 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi için başvuru tarihleri henüz açıklanmadı.

Faizsiz Evlilik Kredisi müjdesi! Başvuru şartları neler?
Bölgesel

Faizsiz Evlilik Kredisi müjdesi! Başvuru şartları neler?

Yeni evlenecek çiftler için faizsiz evlilik kredisi için araştırmalar başladı. Peki faizsiz evlilik kredisi başvuru şartları neler, kimler başvurabilir? İşte detaylar...

21 Haziran Ankara su kesintisi! Nerelerde etkili olacak
Bölgesel

21 Haziran Ankara su kesintisi! Nerelerde etkili olacak

21 Haziran Cuma günü Ankara'daki su kesintilerini sizler için derledik. Peki bugün Ankara'nın hangi ilçelerinde sular kesilecek. İşte ilçeler ve suların geleceği saatler.

Ankara su kesintisi! Nerelerde etkili olacak
Bölgesel

Ankara su kesintisi! Nerelerde etkili olacak

14 Haziran Cuma günü Ankara'daki su kesintilerini sizler için derledik. Peki bugün Ankara'nın hangi ilçelerinde sular kesilecek. İşte ilçeler ve suların geleceği saatler.