Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Spor Bilimleri öğrencisi Fatma Gül Çevik branşı olan halterde geçtiğimiz günlerde Türkiye Şampiyonu olmuştu, şimdi de katıldığı Avrupa Halter Şampiyonasında Avrupa üçüncüsü oldu.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Fatma Gül Çevik, Bulgaristan’da gerçekleştirilen Avrupa Halter Şampiyonası'nda büyük bir başarı elde etti. Çevik, şampiyonada kazandığı iki bronz madalya ile Avrupa üçüncüsü unvanını elde ederek, hem ülkemizi, hem Burdur’u, hem de MAKÜ’yü gururlandırdı.
MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, öğrencilerinin başarısıyla gurur duyduklarını belirterek, "Spor Bilimleri Fakültesi öğrencimiz Fatma Gül Çevik, Bulgaristan’da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nda 2 bronz madalya birden kazanarak Avrupa üçüncüsü oldu. Başarısıyla üniversitemizi gururlandıran sevgili öğrencimizi ve kıymetli hocalarımızı tebrik ediyorum." şeklinde konuştu.
Milli sporcumuz Cansu Bektaş, koparmada 72 kiloluk kaldırışıyla rekor kırarak altın madalyayı kazandı. İşte detaylar..
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Aleyna Kaymaz, Avrupa Gençler ve U23 Avrupa Halter Şampiyonasında Avrupa Şampiyonu oldu.
Karşıyaka, geçtiğimiz sezon Elazığspor formasıyla play-off şampiyonluğu yaşayan kaleci Hakan Cambazoğlu ile prensip anlaşmasına vardı.
Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'nda 32 branşta madalya mücadelesi verecek olan 10 bin 500 sporcu arasında, Antalyaspor yüzme takımından yetişerek, rekortmen ve milli yüzücü olan Emir Batur Albayrak da yer alıyor.
Konyaspor, Kolombiyalı futbolcu Marlos Moreno ile yollarını ayırdı.
Bursaspor'la olan sözleşmesini alacakları sebebiyle fesheden Yiğit Fidan'a Süper Lig ekipleri talip. Başta Beşiktaş olmak üzere Trabzonspor, Konyaspor ve Eyüpspor gibi kulüplerin ilgilendiği 19 yaşındaki futbolcuyu, Fransa'nın Toulouse ekibi de kadrosuna katmak istiyor.
Yorumlar (0)