Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren, modern teknolojiye sahip Menteşe, Marmaris, Milas ve Fethiye Mezbaha Tesisleri vatandaşlara kaliteli, güvenli ve uluslararası standartlara uygun hizmet vermek için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Vatandaşlara gıda güvenliği ve gıda hijyeni standartlarında en iyi hizmeti vermek için çalışan Büyükşehir Belediyesi Mayıs 2023 yılında kendisine devredilen Fethiye mezbahasında modernizasyon çalışmalarını tamamladı. Fethiye mezbahasında bugüne kadar 2 bin 193 adet hayvan kesilerek 360 ton 58 kg sağlıklı kırmızı et üretildi.
Modernizasyon ve iyileştirme faaliyetleri için 1 milyon 419 bin 363 TL harcandı
Muğla’nın Fethiye İlçesinde bulunan, 2013 yılında dönemin ilçe belediyesi tarafından 10 yıllığına işletme hakkı devredilen Fethiye Mezbaha Tesisi; kira sözleşmesinin sona erdiği 24 Mayıs 2023’te Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Büyükşehir Belediyesi Fethiye Mezbaha Tesisi’nde hemen modernizasyon çalışmalarına başladı. Bu modernizasyon faaliyetleri için 1 milyon 419 bin 363 TL harcandı. Mezbaha tesisinde yapılan bu çalışmalar sonucunda da 16 Haziran 2023 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Geçici Onay Belgesi, 23 Kasım 2023 tarihinde de İşletme Onay Belgesi alındı. Diğer mezbaha tesisleri ile birlikte yapılan denetimler sonucunda Fethiye Mezbaha Tesisi Menteşe, Milas ve Marmaris Mezbaha Tesislerinin de sahip olduğu ISO22000:2018 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Kalite belgesini almaya hak kazandı.
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi öğrencisi daha mezun olmadan kendi işinin sahibi oldu.
Uyumsoft Genel Müdürü Özlem İkiz Arın, “Gelecekte donanımlar kalmayacak. Örneğin telefonlar gibi. Her şey çipe aktarılabilir. Bir süre sonra ise çipe de ihtiyaç duyulmayacak ve frekans iletişimi başlayacak” dedi.
Aydın’ın Köşk ilçesinde yaşayan 14 yaşındaki Olcay Yalçın, teknolojiye olan merakıyla imkansızlıklara rağmen bulduğu atık malzemeleri geri dönüştürerek kendi uzaktan kumandalı robotik oyuncaklarını tasarlıyor.
Geleceğin dünyasını şekillendiren yapay zeka, kuantum bilgisayarlar ve diğer teknolojik yeniliklerin getirdiği değişim ve fırsatlara dair detaylı bir inceleme.
Coşkunöz Eğitim Vakfı, 'XReation of Future' projesi çerçevesinde 'Teknolojide Kadının Yükselen Rolü' konferansı düzenledi.
Türkiye’de 18-27 yaşındaki kadınlara ücretsiz online eğitim vermek hedefiyle Yapı Kredi, CIFAL Istanbul, Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü ile Bahçeşehir Üniversitesi’nin başlattığı ‘Teknolojide Fırsat Eşitliği’ programına Bahçeşehir Koleji de katıldı.
Yorumlar (0)