İzmir

Filiz Başkan yaptığı canlı yayınla Selçukluları bilgilendirdi.

Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, gündemdeki konular ve belediyenin çalışmaları hakkında sosyal medya hesaplarından yaptığı canlı yayınla Selçukluları bilgilendirdi.

Filiz Başkan yaptığı canlı yayınla Selçukluları bilgilendirdi.

ZMİR (İHA) - Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, gündemdeki konular ve belediyenin çalışmaları hakkında sosyal medya hesaplarından yaptığı canlı yayınla Selçukluları bilgilendirdi.
Yeni çalışma dönemi ile birlikte yeni bir yapılandırmaya gidildiğini belirten Başkan Filiz Ceritoğlu Sengel, halkla yönelik daha güçlü bir iletişim stratejisi hedeflediklerini belirterek, “Mevcut belediye başkan yardımcılarımızın yanı sıra halk ile bire bir iletişim kurabilecek bir siyasi başkan yardımcısı belirledik. Meclis kararıyla kurulan Esnaf Komisyonumuzun yanı sıra Esnaf Masamızı kurmayı, SELBİM’İN yanı sıra iletişim merkezimizi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu anlamda yapılandırmalarımızı tamamladık. Şimdi mekânsal olarak bazı değişikliklerimizi yaparak hem esnaf masamızı hem de iletişim merkezimizi aktif halde kullanmaya başlayacağız” dedi.
İzmir Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Selçuk’ta süregelen temizlik çalışmalarının ivme kazandığını belirten Filiz Başkan, “İzmir Büyükşehir Belediyemizin çok daha güçlendirilmiş temizlik hizmetleriyle beraber çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Bu noktada kentin dört bir köşesinde bilhassa da merkezde yoğun çalışmalara başladık. İzmir Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Başkan Tugay’a teşekkür
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın proje bazlı olarak 30 ilçe içerisinde ilk olarak Selçuk’u ziyaret ettiğini belirten Filiz Başkan, “Başkanımız Sayın Cemil Tugay’ın bizimle birlikte hareket edecek olmasının güveni ile birlikte uygulanabilir projelerimizden hangi birinden başlayabileceğimizi bire bir yerlerinde tespit ettik. Pamucak Sahili’nden Kültür ve Gençlik Merkezimizin olduğu yere, yeni otogardan eski otogara kadar her yeri adım adım, birlikte gezdik. Bu şekilde projelerimizi bire bir anlatabilme fırsatı bulduk. Bu anlamda İzmir Büyükşehir Belediyemizin tüm emekçilerine, Sayın Başkanımıza göstermiş olduğu bu ilgiden dolayı çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Emekli Efeslim Kart Güçlenecek
Ankara’da hafta sonu düzenlenen Büyük Emekli Mitingi’ne değinen Başkan Ceritoğlu Sengel; “Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’in geçen hafta sonu Ankara’da düzenlenen Büyük Emekli Mitingi’nde söylediği her cümle bilhassa nüfusunun önemli bir kısmı emekli olan Selçuk için çok değerliydi. Her geçen gün artan ekonomik sıkıntılar emeklilerimiz için yaşamı giderek zorlaştırıyor. Bu anlamda aylar öncesinden biz Emekli Efeslim Kart ile ilk adımımızı atmıştık. Her ay Emekli Efeslim Kart’a belli bir bedel yatırılarak emeklilerimizin dışarda yaptıkları alışverişe bir katkı sunmaya başladık. Ancak Sayın Genel Başkanımızın Büyük Emekli Mitingi’nde söylediklerinden sonra bu katkıyı biraz daha artırmaya, daha çok kişiye katkı sunmak için çaba sarf etmeye karar verdik” diye konuştu.

Meryem Ana otoparkı ile ilgili süreç devam ediyor
Ankara’da Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Kültür ve Turizm Bakanlığında yapmış olduğu görüşmeler hakkında da Selçukluları bilgilendiren Filiz Başkan; “Selçuk Belediyesinin ayakta kalabilmesi, sosyal yardım hizmetlerimizin büyüyerek devam edebilmesi için Meryem Ana Evi otoparkının ne kadar önemli olduğunu Milli Parklar Genel Müdürlüğünde ifade ettim. Konuyla ilgili süreç devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapmış olduğumuz görüşmeler içerisinde yeni döneme ilişkin neler yapabileceğimizi, bundan sonraki süreçte Efes Alt Kapı’da ihtiyaç duyduğumuz ek otoparkı nasıl ifa edeceğimizi bire bir görüştük” diye konuştu.

Gündüz bakımevleri, misafirhane ve fırın hayata geçirilecek
Selçuk’un projelerinin geçen yıl gerçekleşen Selçuk Dayanıklı Kent Konferansı’nın çıktılarına dayandığını belirten Başkan Ceritoğlu Sengel şöyle devam etti: “Seçimden hemen önce Dayanıklı Kent Konferansının çıktıları gereğince Çamlık Parkı’nda çocuklarımız için bir kütüphane açmıştık. Bu konferansın esaslarına dayanarak tıpkı Belevi Şen Çocuk Evi gibi gündüz çocuk bakım evlerinin çok kıymetli olduğunu anladık. Okul öncesi eğitimin önemli olması sebebiyle mahallelerde açacağımız gündüz bakım evlerinin çok önemli olduğunu bilerek 14 Mayıs Mahallesi’nde bulunan bir alanı dönüştürmek adına çalışmalarımızı başlattık. Yükseköğrenim gören öğrencilerimiz için yeni bir misafirhane yapmak konusunda çalışmalarımıza başladık. Halkın temel ihtiyacı olan ekmeğe daha kolay ulaşılabilmesi için Belevi’de belirlediğimiz alana bir fırın açarak kendi ekmeğimizi kendimiz üretip halk ekmek büfelerinin de çoğaltılması için çaba sarf edeceğiz”
Sosyal medya üzerinden Selçuk halkını yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmeye devam edeceğini belirten Filiz Başkan; "Bu dönemde geçmişin tecrübesi ile ne yapacağını daha iyi bilerek, bilhassa da sivil toplum örgütlerimiz ve paydaşlarımız ile Dayanıklı Kent Konferansında bize söylenen bütün esaslara göre adım atmaya devam ediyoruz. Sık sık bilgilendirmeler yapmaya devam edeceğiz. Bunun haricinde geçen dönem başladığımız fakat ne yazık ki deprem sebebiyle ara vermek zorunda kaldığımız mahalle toplantılarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz” dedi.

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Korkuteli’nde Kurban bayramı nedeniyle Protokol bir araya geldi
Yerel Yönetim

Korkuteli’nde Kurban bayramı nedeniyle Protokol bir araya geldi

Korkuteli’nde Kurban bayramı nedeniyle Protokol mensupları bir araya gelerek bayramlaşma töreni düzenlendi. Belediye Düğün salonunda başlayan programın ardından bayramlaşma Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma komutanlığı, Devlet Hastanesi, Polis uygulama noktası ve Şehit ailelerini ziyareti ile sona erdi.

ATSO Başkanı Bahar: "Veriler doğru rotada olduğumuzu gösteriyor"
Bölgesel

ATSO Başkanı Bahar: "Veriler doğru rotada olduğumuzu gösteriyor"

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, TÜİK tarafından açıklanan Mayıs ayı enflasyon oranının beklentiler doğrultusunda en yüksek yıllık seviyeye ulaştığını, önümüzdeki aydan itibaren ciddi anlamda gerileme yaşanacağını kaydetti.

Korkuteli Gaziler ve Şehit Aileleri Batı Karadeniz'i Gezdiler
Bölgesel

Korkuteli Gaziler ve Şehit Aileleri Batı Karadeniz'i Gezdiler

Korkuteli Kaymakamlığı öncülüğünde Korkutelili gaziler ve şehit aileleri, 4 günlük Batı Karadeniz gezine katıldılar.Korkuteli Belediyesi önünde Belediye Başkanı Saniye Caran, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Can Caran tarafından uğurlanan Şehit aileleri ve gaziler Batı Karadeniz’i tarihi ve turistik yerlerini gezdiler.

 Ispartalılar Festivalin son gününde şarkıcı Altay’la doyasıya eğlendi
Dünya

Ispartalılar Festivalin son gününde şarkıcı Altay’la doyasıya eğlendi

Konserde konuşan Başkan Başdeğirmen, “Isparta’mız dünyada gül adıyla anılan tek şehir. Hem maddi hem manevi, ekonomik, kültürel ve turizm anlamında değerli bir ürünümüz. Gülün sayesinde bugüne kadar çok güzel anılar yaşadık” dedi.

Uluslararası Basın Mensupları Akdağ Tabiat Parkı'nın Büyüleyici Güzelliklerine hayran kaldı
Bölgesel

Uluslararası Basın Mensupları Akdağ Tabiat Parkı'nın Büyüleyici Güzelliklerine hayran kaldı

Tanıtım turunun en dikkat çekici duraklarından biri olan Sandıklı'nın doğa harikası olan Akdağ Tabiat Parkı, Fransa, Çin, ABD, Azerbaycan ve Hong Kong gibi ülkelerden gelen gazetecilere ev sahipliği yaptı.

Yenilenen 2024 yerel seçim ilk sonuçlar belli oldu . Hilvan ve Pınarbaşı kim kazandı
Bölgesel

Yenilenen 2024 yerel seçim ilk sonuçlar belli oldu . Hilvan ve Pınarbaşı kim kazandı

Yenilenen seçimden ilk sonuçlar: Hilvan’da DEM, Pınarbaşı’nda CHP kazandı Yenilenen seçimde sonuçlar gelmeye başladı. Gayrı resmi sonuçlara göre 31 Mart'ta CHP'nin aldığı Mazgirt Akpazar'da AK Parti, Pınarbaşı ve Büyükkarıştıran'da CHP, Hilvan'da DEM Parti seçimin galibi oldu .