Samsun’un Vezirköprü ilçesinde, Liseler Arası Genç Nida (Kız) Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması’nın il finali düzenlendi.
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından planlanan ’Genç Nida (Kız) Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Genç Nida Hafızlık Yarışmaları’nın il finali yapıldı. Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen yarışma, Vezirköprü Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ev sahipliğinde gerçekleşti.
Yarışmada, Atakum Şehit Emrah Sapa İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Zeynep Betül Karaca birinci, Vezirköprü Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Meryem Gül Yılmaz ikinci, Terme Temel Kır Kız İmam Hatip Lisesi öğrencisi Emine Ceyda Şeker ise üçüncü oldu.
Yarışmada dereceye giren ve katılım gösteren tüm öğrenciler ödül ve katılım belgeleri takdim edildi.
Konyaaltı Belediyesi bünyesinde hizmet veren KONSEM Etüt Merkezi’nde LGS’ye hazırlanan gençler derece elde etti.
Akademik başarılarını sosyal kültürel, sanatsal ve sportif başarılarla taçlandıran Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları öğrencileri bu kez de Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Samsun’da gerçekleştirilen Türkiye Gençler Şampiyonasında önemli bir başarıya imza attı.
Osmangazi Belediyesi’nin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Satranç Federasyonu İl Temsilciliği ile ortaklaşa düzenlediği İlkokullar Satranç Turnuvası’nda dereceye giren okullar belli oldu.
Muş’un Bulanık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Bil Bakalım Bilgi Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Gümüşhane’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ve Gençlik Haftası nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri Vali Alper Tanrısever tarafından verildi.
Bu yıl 17.'si düzenlenen Yarımada Spor Oyunlarına katılan Selçuklu sporcular, çeşitli derecelerde ödül alarak madalya ve kupalarla ilçeye döndüler.
Yorumlar (0)