Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz gün 3 saatte metrekareye 70 kilogram yağmurun düşmesi sonucunda evleri zarar gören ailelere yönelik beyaz eşya, halı ve battaniye yardımını sürdürürken, Başkan Fatma Şahin destek verilen aileleri evlerinde ziyaret etti, ihtiyaçlar ve talepler konusunda bilgi aldı.
Son 30 yılın en kuvvetli yağışının 8 Aralık Cuma günü rapor edildiği kentte evleri ve iş yerleri su basan ailelerin yardımına Gaziantep Büyükşehir Belediyesi koştu. Bu kapsamda ekipler, taşıma kapasitesinden fazla yağan yağmur ve kuruyan yaprakların menfezleri kapatması nedeniyle şehrin bazı noktalarında yaşanan olumsuzluklara karşı hızlıca altyapı önlemlerini alırken, sosyal yardımlar içinse gelen ihbarlar üzerine temizlik desteğinin yanında beyaz eşya, halı ve battaniye yardımı yapıyor.
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yoğun yağmur yağışında evlerindeki eşyaları zarar gören Eryiğit, Çelen, Özdar ve Yıldırım ailelerini ziyaret etti. Konaklama alanlarının son durumu hakkında bilgi alan Başkan Fatma Şahin, büyükşehire yapılan ihbarların tamamının dikkate alındığını ve ekiplerin vatandaşların taleplerine ivedilikle cevap vermek için 7/24 sahada mesaisini sürdürdüğünü söyledi.
Evimizin her şeyini dört dörtlük yaptılar
Yaşanan yağmur dolayısıyla evi zarar gören Nuray Özdar ise, evlerinin temizlik, altyapı ve eşya yardımı hususlarında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin yardım eli uzattığını anlatarak, “Ekipler evimizin ilk etapta giderini açtılar. Ardından temizlik yapıldı. Her şeyi dört dörtlük yaptılar. Gösterdikleri gayretten ve yardımlardan dolayı başta Başkanımız Fatma Şahin’e ve ekiplere teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Zonguldak’ta sağanak yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar iş hanlarına ve dükkanlara sığındı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Şirinyalı Mahallesi İsmet Gökşen Caddesi’nde yağmur suyu drenaj çalışması başlattı.
Burdur'un Bucak ilçesinde öğle saatlerinde başlayan sağanak yağış nedeniyle Bucak Yeni Sanayi Sitesi sular altında kaldı. Yoğun yağışlar sonucu sanayi sitesindeki iş yerleri ve araçlar zarar gördü.
Meteorolojinin sarı kodlu uyarı vererek, kuvvetli yağış uyarısında bulunduğu Bayburt'ta, sağanak yağış ve fırtına etkili oldu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yağış uyarılarının ardından Denizli’nin Tavas ilçesinde etkili olan yağış çiftçinin yüzünü güldürdü.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yağış uyarılarının ardından Denizli’nin Tavas ilçesinde etkili olan yağış çiftçinin yüzünü güldürdü.
Yorumlar (0)