Yurt Müdürü Adem Araç ile birlikte yemekhane ve kahvaltı menüsünü inceleyen İl Müdürü Din, öğrencilerin yediği yemekler ve ücretleri hakkında bilgiler aldı. Öğrencilerle aynı masada kahvaltı yapan Din, öğrencilerin kendilerine ailelerin emaneti olduğunu belirtti.
Kahvaltı sonrasında öğrencilerle sohbet eden İl Müdürü Din, yurt imkânları hakkında yetkililerden bilgi alırken, öğrencilerin barınma ve eğitim konularındaki talep, memnuniyet ve beklentilerini dinledi.
Öğrencilerin her türlü ihtiyacıyla yakından ilgilendiklerini belirten İl Müdürü Din, “Öğrencilerimize nitelikli öğrenme olanaklarını sağlarken, onların ders dışındaki zamanlarını da sağlıklı, huzurlu ve güvenli ortamlarda geçirebilmeleri için şehirdeki bütün paydaş kurumlarla ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket ediyoruz. Sanat, kültür ve spor faaliyetlerinden, ulaşım ve barınmaya öğrencilerimizin her türlü ihtiyacını karşılamak için devletimizin imkânlarını seferber ediyoruz” diye konuştu.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan "Damla Gönüllülük Hareketi" Projesi kapsamında, 22 farklı ilinden gelen 35 üniversite öğrencisi Manisa'yı ziyaret etti.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün geleneksel spor turnuvaları bu yıl on üç farklı branşta “Kredi ve Yurtlar Spor Oyunları” adı altında düzenleniyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Enes Eminoğlu, Balıkesir’i ziyaret ederek sporcu gençlerle buluştu.
Düzce Üniversitesi öğrencileri, Gençlik ve Spor Bakanlığı Düzce yurtlarında boş zamanlarını değerlendirmeye devam ediyor. Ninemin Tarifleri Atölyesi'nde mısır ekmeği, karalahana sarması ve çorbası ile klasik mantı yapmayı öğrenen öğrenciler, yaptıkları lezzetleri Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı ve Yurt Hizmetleri Müdürü Ahmet Karaarslan ile birlikte afiyetle yediler.
Yıldırım Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Türkiye Oryantiring Federasyonu koordinesinde ‘Yıldırım Belediyesi Oryantiring İl Yarışması’ düzenledi.
Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Yıldızlar-Küçükler Hentbol müsabakaları tamamlandı. Kıran kırana geçen müsabakalarda Gazi Paşa Ortaokulu şampiyon oldu.
Yorumlar (0)