Burdur’un Gölhisar ilçesine bağlı bir Köyde, gizemli hayırsever, Köyde bulunan bir bakkala gelerek vatandaşların yaklaşık 1 Milyon liralık veresiye borcunu ödedi.
Burdur’un Gölhisar ilçesinde bulunan bir köyde isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever, Köyde bulunan bir bakkalın veresiye defterini alarak herkesin borcunu kapattı. Toplamda 1 Milyon Liralık ödeme yapan gizemli hayırseverin yaptığı bu davranış esnaf ve vatandaşları sevince boğdu.
Yaşanılan bu olay sonrası esnaf iş yerinin camına “15 Ocak 2024 tarihine kadar olan veresiye borcu herkesin kapanmıştır” yazısı astı.
Bursa'nın manevi mimarlarından İsmail Hakkı Bursevi'nin adını taşıyan ve kurulduğu günden itibaren sayısız hafız ve ilim adamı yetiştiren İsmail Hakkı Bursevi Külliyesi Kur'an Kursu'nun yeni hizmet binası inşaatında sona gelindi.
Aydın’da bir hayırsever vatandaş, görme engelli bireylerin özgürce yürüyebilmesine olanak sağlayan beyaz baston çağrısına yanıt vererek 10 adet beyaz baston desteğinde bulundu.
Burdur'da Türkiye Yardım Sevenler Derneği Burdur Şubesi öncülüğünde Güler Berberoğlu ve Güzin Arıç tarafından tefrişatı tamamlanan TOKİ Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu kütüphanesi törenle açıldı.
Karslı hayırsever iş kadını Selma Kılıç, babasının doğup büyüdüğü Günindi köyündeki İlkokul ve Ortaokulu’nda eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi.
Elazığ'da yıllardır hayır işleriyle uğraşan 57 yaşındaki İbrahim Kayaoğlu, alan ile veren elin birbirini görmediği zimem geleneğini, hayırseverlerin de destekleriyle ‘elçi’ olarak sürdürüyor.
Türkiye Yardım Sevenler Derneği (TYSD) Burdur Şubesi ve hayırseverlerin katkılarıyla TOKİ Yahya Kemal Beyatlı İlkokulu'na "TYSD 96. Yıl Kütüphanesi" yapılacak. Protokol töreni Vali Türker Öksüz'ün katılımıyla gerçekleşti.
Yorumlar (0)