Gölhisar Fen Lisesi 8 yıldır geleneksel olarak düzenlediği Aşure Şenliğinin bu yıl dokuzuncusunu düzenledi.
Gerek bilimsel çalışma fuarları gerekse düzenlediği gezi ve sosyal aktiviteler ile farkındalık oluşturan Gölhisar Fen Lisesi geleneklere sahip çıkarak düzenlediği Aşure Şenliğini dokuz yıldır sürdürüyor.
Bu yıl yine okul bahçesinde düzenlenen Aşure Şenliğine Gölhisar Kaymakamı Kadir Ulusoy, Belediye Başkanı İbrahim Sertbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilal Kavçakar, kurum amirleri, davetliler, öğrenciler ve öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.
Öğrenci, öğretmen, idareci ve velilerin katkılarıyla kazanlarda hazırlanan Aşureler yine öğrenciler tarafından katılımcılara ikram edildi.
Burdur’un Gölhisar ilçesinde, 19 Mayıs kutlamaları çerçevesinde Gölhisar şehir stadyumunda düzenlenen programda deprem bölgesinde hayatını kaybeden öğrenciler unutulmadı.
Bucak Karayvatlar Mahallesi'nde Muhtar Mehmet Ergit tarafından düzenlenen aşure etkinliğine Bucak Kaymakamı, Belediye Başkanı ve birçok vatandaş katıldı. Birlik ve dayanışma pekiştirildi.
Bucak Belediyesi tarafından Hacı Ömer Ağa Camii'nde düzenlenen Geleneksel Aşure Günü etkinliğinde, Cuma Namazı sonrası vatandaşlara aşure ikram edildi.
Muğla’nın Seydikemer ilçesi Karadere İlkokulu tarafından Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kapsamında "Geleneksel Aşure Etkinliği” düzenlendi.
Kuzköy, 27 Ağustos'ta 5. Kültür Sanat ve Gençlik Festivali'ne ev sahipliği yapacak. Ünlü sanatçılarla unutulmaz anlar yaşanacak.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Korkuteli İlçe Teşkilatı, saat 11.00’da İlçe Teşkilatında her yıl Muharrem ayının 10’uncu gününde kutlanan aşure günü nedeniyle, annesinin odun ateşinde pişirdiği 1 kazan Aşureyi vatandaşlara ikram etti.
Yorumlar (0)