Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinliklerinde Cumhuriyet’in 100. Yılında Türk Mutfağı adlı program gerçekleştirildi.
Bucak İlçe Kaymakamı Bayram Gale, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Cumhuriyet'in 100. yıldönümü kapsamında makamında tebrikleri kabul etti.
Bucak'ta Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Bucak Kaymakamlığı ve Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen etkinliklerle coşkuyla kutlandı.
Burdur'da Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında, "Türkiye Yüzyılı Yürüyüşü" ve Çelenk Sunma Töreni düzenlendi. Törene Vali Türker Öksüz, milletvekilleri, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Bucak'ta OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında Kurtuluş Savaşı temalı bir tiyatro gösterisi sergiledi.
Bucak'ta, Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen Fener Alayı, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.
Bucak Mehmet Cadıl Anadolu Lisesi'nde, Cumhuriyetin 100. Yılını kutlamak için bayrak sergisi ve pişi etkinliği düzenlendi. Okulun banisi Mehmet Cadıl da etkinliklere katıldı.
Burdur'un Bucak ilçesinde, Cumhuriyetin 100. yılı anısına düzenlenen resim sergisi, ilçe halkını buluşturdu. Bucak Belediyesinin destekleriyle ÇES (Çocuk Evi Sanatı) tarafından düzenlenen sergide, 4-18 yaş grubu öğrencilerin hazırladığı birbirinden güzel resimler yer aldı.
Burdur'da modifiyeli araç severler Cumhuriyet'in 100. yılını Burdur Gölü kenarında düzenledikleri gösteri ile kutladı. 24 araç ile oluşturulan "100" rakamının yanında otomobil sürücüleri ay ve yıldız koreografisi oluşturdu.
Burdur Barosu Başkanı Av. Ramazan Gedik, Türkiye Barolar Birliği Başkanı ve diğer Baro Başkanları ile birlikte, Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamaları kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti.
Burdur'un Gölhisar ilçesinde, Merkez Ortaokulunda Cumhuriyet'in 100. Yılı anısına resim sergisi açıldı. Sergide, Cumhuriyet'in ilanından günümüze yaşanan önemli olaylar ve Cumhuriyet değerlerinin konu edindiği resimler sergilendi.
Bucak Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılı için şehri çıkartmalar ile süslüyor. Vatandaşlar da bu farkındalık çalışmasına katılıyor.