Bursa

Yeşim’de 40. yıl coşkusu bir başka yaşandı

Yeşim, kuruluşunun 40. yıl dönümünü, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında kutlamanın gururunu yaşıyor.

Yeşim’de 40. yıl coşkusu bir başka yaşandı

Yeşim, kuruluşunun 40. yıl dönümünü, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında kutlamanın gururunu yaşıyor.
Geçtiğimiz 40 yıllık süreçte üretim kapasitesi, katma değerli ürünleri, gerçekleştirdiği ihracat ve sağladığı istihdamla sektöründe Türkiye’nin en önemli aktörlerinden biri olmayı sürdüren Yeşim Grup,2000 yılından bu yana Moldova ve 2008 yılından itibaren Mısır’da gerçekleştirdiği yatırımlarla üretim ağını genişletirken müşteri odaklı yaklaşımı, inovatif ürünleri ve dünya markalarıyla olan stratejik iş birlikleriyle ürünlerini dünyanın dört bir yanına ihraç ediyor.
Önce İnsan felsefesiyle hareket ederek hem topluma hem de çalışanlarına fayda sağlayan, sürdürülebilirlik ve çevrecilik konularını ön planda tutarak faaliyetlerine devam eden Yeşim Grup, kuruluşunun 40. yıl dönümünü Bursa’daki fabrikasında coşkuyla kutladı. Günün ilk saatlerinde renkli gösterilerle başlayan 40. yıl etkinliğine Yeşim Grup CEO’su Şenol Şankaya, Co-CEO’su Selim Şankaya ile üst düzey yöneticiler ve Yeşim çalışanları katıldı.
Etkinliğin açılışında konuşan Yeşim Grup Co-CEO’su Selim Şankaya, Yeşim’in bugünlere gelmesinde çalışanların ve paydaşların büyük emeği olduğunu söyledi. Şankaya, “Yeşim Ailesi olarak kurulduğumuz günden bu yana en büyük gücümüz çalışanlarımız, takımlarımız ve insanımız oldu. Bundan sonra da yine bu şekilde, bu güçle ilerleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.
Şankaya, Yeşim’in global bir firma olduğunu belirterek, “Türkiye, Moldova ve Mısır’da 16 bin kişilik bir aile olmayı başardık. Bu büyüklükle çalışmak ve üretmekten daha büyük bir güç olduğunu düşünmüyorum. Bu başarılarımız sayesinde Mısır’da da son 5 yıldır sektörümüzün en büyük ihracatçısı firması konumuna geldik.” açıklamasında bulundu.
Global markaların stratejik iş ortağı konumunda olan Yeşim’in sürdürülebilirlik, çevre, kadın dostu firma ve cinsiyet eşitliği konusunda dünyada örnek gösterilen bir firma olduğunu vurgulayan Selim Şankaya, “Bu gurur ve başarı hepimizin.” dedi.
Yeşim Grup CEO’su Şenol Şankaya da, "Cumhuriyetimizin 100’üncü ve Yeşim’in de 40’ıncı yılı. Bu iki önemli günü birlikte kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu yıl ayrıca Yeşim Kreşimizin 35’inci, Yeşim Spor’un 20’nci ve Jade Tekstil’in de 15’inci kuruluş yıl dönümü. Tüm bunların mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.
Şirketin kuruluşundan bu yana geçen süreçteki başarılarına değinen Şankaya, “Yeşim Grup, bugün Türkiye’nin en önde gelen tekstil ve hazır giyim firmalarından biri. 25 yıldır hem tekstil hem de hazır giyim sektörlerinde Türkiye lideriyiz. Jade Tekstil olarak Mısır’da da 5 yıldır sektör birincisiyiz.” diye konuştu.
Yeşim olarak her adımlarında “Önce İnsan” felsefesini benimsediklerini belirten Şenol Şankaya, “Hepimiz insanlık boyutunda eşitiz. Birbirimize sevgi ve saygıyla yaklaşacağız.” dedi.
40 yıllık bir kurum olarak bir dönüşüm sürecine girdiklerini ve bu doğrultuda logolarını ve kurumsal kimliklerini değiştirdiklerini hatırlatan Şankaya, “Logomuzda ‘Y’ harfini hepimizin arkasını yaslayabileceği bir çınar ağacı olarak gördük. Logomuzdaki yıldız ise, bu başarıları elde etmemizi sağlayan sizleri temsil ediyor. Ürettiğimiz ürünlerdeki her ‘Made in Türkiye’ etiketindede bu yıldızı gururla yansıtıyorsunuz.” dedi.
Yeşim’in gelecek hedeflerine ilişkin bilgiler de veren CEO Şankaya, “Bundan sonra üretim, kalite ve zamanında teslimat olmazsa olmazımız olacak. Ancak, gelecek nesiller için de yatırımlarımızı sürdüreceğiz. 2024’ten başlayarak su kullanımı ve karbon ayak izini azaltma konusunda ciddi yatırımlar yapacağız.” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Yeşim çalışanlarının Şenol Şankaya ve Selim Şankaya için hazırladığı sürpriz video gösterildi. 40’ıncı yıl heyecanı hep birlikte pasta kesimiyle zirveye ulaştı.
Kutlamada sahne alan ünlü sanatçı Oğuzhan Koç, şarkılarıyla Yeşim ailesine unutulmaz anlar yaşattı. Yeşim Grup Co-CEO’su Selim Şankaya ve Kurumsal İletişim Direktörü Dilek Cesur, Oğuzhan Koç’a günün anısına çiçek takdim etti. Cumhuriyetin 100’üncü ve Yeşim’in 40’ıncı yıl kutlama coşkusuna, Şankaya Ailesi de Oğuzhan Koç ile birlikte ortak oldu. İHA

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Bursa'da Yeşim Grup, Engelli Çalışanları ve Yakınları İçin Bilgilendirici Bir Söyleşi Düzenledi
Yaşam

Bursa'da Yeşim Grup, Engelli Çalışanları ve Yakınları İçin Bilgilendirici Bir Söyleşi Düzenledi

Yeşim Grup’un engelli ve engelli yakını olan çalışanlarına yönelik düzenlediği 'özel ihtiyaç sahibi grupları ve engelli hakları' söyleşisinde, engellilerin hak ve yasal güvenceleri konuşuldu.

’İçindeki yıldızı keşfet’ kitabının yazarı Şenkoyuncu öğrencilerle bir araya geldi
Yaşam

’İçindeki yıldızı keşfet’ kitabının yazarı Şenkoyuncu öğrencilerle bir araya geldi

Yeşim Grup, ’Önce İnsan’ projesinde yer alan öğrencilerini ’İçindeki Yıldızı Keşfet’ kitabının yazarı Özlem Şenkoyuncu ile bir araya getirdi.

Yeşim Grup'un Bursa'daki Fabrikasında Ecollectiv Markası Tanıtıldı
İş Dünyası

Yeşim Grup'un Bursa'daki Fabrikasında Ecollectiv Markası Tanıtıldı

Yeşim Grup, Uludağ Soroptimist Kulübü ve Karapınar Kadın Kooperatifi iş birliğiyle hayata geçirdiği, sürdürülebilirlik ve kadın istihdamı alanında önemli bir adım olan Ecollectiv markasının tanıtımını merkez Bursa fabrikasında gerçekleştirdi.

Yeşim Grup ve Bursa LÖDER İş Birliğiyle Lösemili Çocuklara Destek
Yaşam

Yeşim Grup ve Bursa LÖDER İş Birliğiyle Lösemili Çocuklara Destek

Yeşim Grup, sosyal sorumluluk anlayışıyla toplumun her kesimine dokunmaya devam ediyor.

Sürdürülebilirlik'de yenilik
Etkinlik

Sürdürülebilirlik'de yenilik

“Önce İnsan” felsefesiyle sürdürülebilir üretim, iş sağlığı ve güvenliği, çevre ve sosyal sorumluluk alanlarında örnek çalışmalar yürüten Yeşim Grup, 2021 yılından bu yana düzenlediği “Sürdürülebilirlik Ayı” etkinliklerinin 3’üncüsünü büyük bir şenlikle tamamladı.

BUCAK’TA KAÇIRILMAYACAK TİYATRO CAN UTKU YAZDI DİLARA DUMAN VE HİLAL YURDAKUL OYNADI
Etkinlik

BUCAK’TA KAÇIRILMAYACAK TİYATRO CAN UTKU YAZDI DİLARA DUMAN VE HİLAL YURDAKUL OYNADI

Can Utku'nun kaleminden dökülmüş, koordinatörlüğü Yeşim Köklü'nün yaptığı ADVİYE eseri 9 Mart 2020 Pazartesi Günü Saat 20:00'da Bucaklılar ile buluşuyor. Can Utku’ya ait eser, birbirinden bağımsız iki yaşamın dünü ve bugünü anlatılıyor.