Kovancılar İlçe Müftülüğüne bağlı İmam-ı Rabbani 4-6 Yaş Kur'an kursunda eğitim öğretim gören öğrenciler için yıl sonu kapanış programı düzenlendi.
Afyonkarahisar Müftülüğü tarafından personellere yönelik yaz Kur’an kursları semineri, müftülük konferans salonunda gerçekleştirildi.
Muğla Müftülüğü İl Eğitim Komisyonu toplantısı, Müftü Yaşar Çapçı başkanlığında gerçekleştirildi.
Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde Kur'an kurslarında eğitim gören 2 bin 653 öğrenci için düzenlenen yılsonu şenliği renkli görüntülere sahne oldu.
Antalya Kaş Müftülüğüne bağlı faaliyet gösteren 4-6 yaş Kur'an kursları tarafından yıl sonu programı gerçekleştirildi.
Şırnak İl Müftülüğü, 4-6 yaş arasında Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler için yılsonu etkinliği düzenlendi.
Uluslararası İyilik Ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törenle verilirken, farklı dillerde kartlar hazırlayarak turistlere İslam’ı anlatan ve gönül köprüsü kuran İzmir’deki İsa Bey Camii İmamı İbrahim Taşdemir de “iyilik” ödülü aldı.
Gürcistan'ın Ahıska bölgesinde Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışması düzenlendi.
Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan aile destek merkezine gelen kadınlar, Kur’an-ı Kerim kursunda hem Kur’an hem de dini bilgiler öğreniyor.
Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde, başlatılan yardım kampanyasına, 4-6 yaş grubu Kur’an Kursu öğrencilerinden anlamlı bir destek geldi.
Kahramanmaraş'ta Kur'an-ı Kerim okumasını öğrenen öğrenciler için tören düzenlendi.
Antalya’da düzenlenen “Genç Sâda Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması” 7. bölge finallerinde, 2023-2024 yılı Konya il birincisi olan Beyşehirli Süleyman Utku Tutal bölge birincisi oldu. İmam Hatip Ortaokulu kategorisindeki yarışmaya ise , Aksaray/ Cemaleddin Aksarayi Hafız İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Muhamed Erdoğan birinci olmuştur.
Hacı Mehmet Fikret Çiçek Akçaova Erkek Kur'an Kursu alınan ruhsat ve izinler sonucunda hafızlık eğitimi vermeye başladı.
Van’ın İpekyolu ilçesinde 4-6 yaş arsındaki öğrencileri için Kur’an-ı Kerim'e geçme töreni düzenlendi.
Simav ilçesinde Hayme Ana 4-6 Yaş Kur'an Kursu öğreticileri tarafından 29 çocuğa bayramlık kıyafet ve ayakkabı alındı.
- Kur'an kursu öğreticilerinin organizasyonu ile Kur'an kursu öğrencileri ve üniversite öğrencilerine yönelik iftar programı organize edildi.
Aydın’ın Yenipazar ilçesinde müstakil evde çıkan yangında ev küle dönerken, yanmayan iki adet Kur’an-ı Kerim itfaiye ekipleri tarafından ev sahibine teslim edildi.
Aydın’ın Yenipazar ilçesinde müstakil evde çıkan yangında ev küle dönerken, yanmayan iki adet Kur'an-ı Kerim itfaiye ekipleri tarafından ev sahibine teslim edildi.
MHP Kızılkaya Belde Başkanlığı tarafından organize edilen programda Kur'an tilaveti ve helva dağıtımı gerçekleşti. Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, programda yaptığı açıklamada şehitleri rahmetle andı.
Korono virüs sebebiyle hayatını kaybeden babasının vasiyetini yerine getiren Nazlı Hilal Şahin, hafız oldu. Nazlı Hilal’in hafız olması sonrası konuşması herkesi duygulandırdı.
Bucak'ta Diyanet İşleri Başkanlığı'nın camilerde Kur'an eğitimi programına yoğun ilgi var. Hacı Sarılar Camii'nde haftada 6 gün verilen kurslara 100 kişi katılıyor. 3 ayda Kur'an okumayı öğrenenler ve hatim edenler bile var.
Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde her geçen gün Kur’an öğrenenlerin sayısı artmaya devam ediyor.
Bingöl'de İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri arasında düzenlenen Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması Doğu Anadolu Bölge Finali gerçekleşti.
Aydın'ın Söke ilçesindeki Reyyan 4-6 Yaş Kur'an Kursu öğrencileri, kumbaralarında biriktirdikleri paraları yardıma muhtaç çocuklar için bağışladı.
Eskişehir İl Müftülüğü, 4-6 yaş Kur'an kursu öğreticilerini bir araya getirerek dini eğitimde bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarını sağladı.
Kocasinan Belediyesi ve hayırsever Seyfi Büyükince’nin desteğiyle Kayabaşı Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Mehmet Büyükince Kur’an Kursu’nun açılışı gerçekleştirildi.
Bucak İlçe Müftüsü İbrahim Keser, yarıyıl tatilinde gençlerin dini ve milli değerlerle buluşmaları için düzenlenen Diyanet İşleri Başkanlığı kamplarına başladıklarını duyurdu. Kız kuran kursu öğrencileri kampa açılışı yapıldı, Gençlere 3 gün süresince temel dini bilgiler ve milli manevi değerler aktarılacak.
Tekirdağ'ın Muratlı İlçe Müftülüğüne bağlı açılan Safa Merve 4-6 yaş Kur’an-ı Kerim ve Değerler Eğitimi’ne katılan öğrencilerin hatim programı gerçekleştirildi.
İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, Adabaşı Kıyasi Şentürk Kur’an Kursu öğrencilerini ziyaret etti.
Simav İlçe Müftülüğüne bağlı Aksaz İhtiyaç Odaklı Kur’an Kursunda, öğrenciler tecvidi çeşitli aktivitelerle öğreniyor.
Muratpaşa Belediyesi, hain saldırıda şehit düşen 12 asker için Muratpaşa Camii’de Kur’an tilaveti ve mevlit okuttu. Belediye Başkanı Ümit Uysal, cami çıkışında “Bütün şehitlerimizin ruhu şad olsun. Bütün milletimizin başı sağ olsun” dedi.
Bolu İzzet Baysal Abant Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, ‘Değerler Eğitimi’ çerçevesinde Bolu Gazi ve Şehitler Derneği’ni ziyaret ederek, Türk Bayrağı ve Kuranı Kerim hediye etti.
Kütahya’da Mesleki Yarışmalar faaliyet programı çerçevesinde İmam Hatip Ortaokulları ve İmam Hatip Liselerinin katılımlarıyla Genç Sada Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma, Genç Bilaller Ezan Okuma ve Genç Muhafızlar Hafızlık yarışmalarının devam ettiği bildirildi.
Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, sağlıktan spora, müzik konserlerinden el becerilerine, Kur’an-ı Kerim ziyafetinden İslami konulara kadar birçok etkinliğin yapıldığı Merkez Dede-Torun Evini ziyaret etti.
Simav İlçe Müftülüğüne bağlı Güney 4-6 yaş Kur’an Kursunda Mevlana Haftası etkinliği düzenlendi.
Samsun’un Vezirköprü ilçesinde, Liseler Arası Genç Nida (Kız) Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma ve Hafızlık Yarışması’nın il finali düzenlendi.
Ordu'nun Ünye ilçesinde, ortaokullar arası genç nida (kız) Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma ve hafızlık yarışması düzenlendi.
Kütahya İl Müftülüğü Tahsin Uygun Kur’an Kursu tarafından “ Filistin için iftar ve dua” programı düzenlendi.
Çeltikçi Belediye Başkanı Adnan Bilkay, ilçede hayırseverlerin ve belediyenin katkılarıyla yapımı devam eden Kur'an Kursu inşaatında çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.
Erzurum’un Palandöken ilçesinde bulunan Vuslat Derneğine ait olduğu belirtilen Kur’an kursunun depo kısmında çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Dumandan etkilenen 6 öğrenci hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.