Avcılar’da Mahalle Hizmet Seferberliği ekipleri sorunlara hızlıca müdahale etmeye devam ediyor.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, "Çevre Dostu Çiftçi Kart Projesi" ile zirai ilaç ambalaj atık sorununu çözüme kavuşturuyor.
Antalya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı İlhan Ayhan, Türkiye'de hayvancılık yapan üreticilerin işletmelerinin yüzde 95'inin ruhsatsız olduğunu açıkladı. Detaylar haberimizde...
14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle düzenlenen Danışma Kurulu Toplantısı'nda çiftçilerin sorunları Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakana iletildi.
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinde 4 mahalleyi birbirine bağlayan ve yaklaşık 40 yıldır vatandaşların sorun yaşadığı güzergahta beton yol çalışması başlattı.
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Anadolu Lisesi bünyesindeki MUN (Model United Nations) Kulübü tarafından ilçe tarihinde bir ilk olarak AYAL Model Birleşmiş Milletler Konferansı (AYALMUN-24) düzenlendi
Burdur Valisi Türker Öksüz, Sağlık Bakan Yardımcısı Hüseyin Kürşat Kırbıyık'ı makamında ziyaret ederek Burdur'un sağlık yatırımları ve talepleri hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Bucak'ta kuraklık ve su kıtlığı endişesi artıyor. Makina Mühendisleri Odası (MMO) Antalya Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca, Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş'ü ziyaret ederek su sorununun çözümü için önerilerde bulundu.
Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Antalya Ziraat Odaları Başkanları ile birlikte Bucak Ziraat Odası'nı ziyaret etti. Detaylar haberimizde...
Bursa Uludağ Üniversitesi Öğrenci Topluluklarını makamında kabul eden Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, gençlerin sorunlarını ve beklentilerini dinledi. Gençler ve kadınların öncelikleri arasında olduğunu vurgulayan Özdemir, “Her zaman gençlerin yanında olacağız” dedi.
Bucak Sanayi Kooperatifi, Sanayi Sitesi içerisinde trafik ve çevre sorunlarının çözümü için gerekli çalışmaların yapılması için 9 maddelik yetki aldı.
Burdur'un Bucak ilçesine bağlı Belören Köyü'nde yaşanan içme suyu sıkıntısının çözümü için çalışmalar hız kazandı. Detaylar haberimizde...
Vali Türker Öksüz başkanlığında Burdur İçme Suyu Göl Geçişi İsale Hattı projesiyle ilgili toplantı yapıldı. Toplantıda projenin en kısa sürede tamamlanması için atılması gereken adımlar ele alındı.
AK Parti Burdur Milletvekili Prof. Dr. Adem Korkmaz, Burdur'un içme suyu sorununa orta vadede (10-15 yıl) çözüm getirecek Senir Suyu Göl Geçişi projesinin son aşamaya geldiğini ve önümüzdeki bir iki hafta içinde onaylanmasını beklediğini duyurdu.
Deprem bölgesi Adıyaman’da, konteyner kentte yaşanılan su sorununu dile getirmek isteyen vatandaşların yaptığı eylem yerine gelen Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere, sular gelene kadar muslukların başında bekledi.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş, kuraklık nedeniyle olası bir su sorununun önüne geçmek için yeni su kaynakları bulmak için çalışmalara başlattı.
Diyanet Birlik-Sen Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, ' Sorunlar çözüme kavuşturuluncaya kadar mücadele etmekte kararlıyız ' ifadelerine yer verildi. İşte detaylar...
Aydın'ın Karacasu ilçesinde bayram yoğunluğunu önlemek amacıyla alınan önlemler kapsamında, ilçedeki okul bahçeleri geçici bir süreliğine otopark olarak halkın hizmetine sunuldu.
Bilecik'te duyarsız bir sürücü hafriyat çalışması yapılan alanın önüne uyarı olmasına rağmen park etmesi trafiği kitlenmesine neden oldu.
Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, hazırladığı kıyı kenar projesi ile hem Bodrumluları yeniden denizle buluşturacak, hem de sahillerdeki işgallere son verecek.
Yusuf Erdoğdu sözü verdi! Sokak hayvanları sorunu çözülecek - MHP Bucak Belediye Başkan Adayı Yusuf Erdoğdu, Bucak'ta 5000 civarında sokak hayvanı olduğunu ve refahları için önemli adımlar atacaklarını açıkladı.
Ordu’nun Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, ilçede birçok sorunu çözüme kavuşturduklarını belirterek, “Sağlıklı altyapısı, standardı yüksek konforlu üst yapısıyla yaşanabilir modern şehir hedefiyle çalıştık çalışmaya devam ediyoruz” dedi.
CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, 5 yılda sorunların katlanarak büyüdüğünü söyledi.
Mehmet Ali Paşa Mahallesi Emin Sipahi Sokak ile Mustafa Çalık Sokak’ta yaklaşık 30 yıldır kamulaştırma sorununun çözülmesinin ardından üstyapı çalışmalarında da sona geldi.
Antalya Ticaret Borsası’nın (ATB) Kent Buluşmaları’nda konuşan Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hakan Tütüncü, “Önümüzdeki 5 yılın sonunda ulaşım sorunlarının, trafik çilesinin ortadan kalktığı, yerel ekonomisi güçlenen bir Antalya vaat ediyoruz” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bodrum Belediye Başkan Adayı Tamer Mandalinci, bilim insanlarınca hazırladığı rapor doğrultusunda, 250 kavşakta düzenleme, sinyalizasyon sistemi ve battı çıktılarla Bodrum’un trafik sorununu çözeceklerini söyledi.
Şırnak'ta meydana gelen yoğun kar yağışı ve sağanak nedeniyle, Uludere ve Beytüşşebap ilçeleri arasındaki ana elektrik hattı hasar gördü ve bölgede elektrik kesintileri yaşandı.
Bucak'ta DSP'nin 1. Sıra İl Genel Meclis Üyesi adayı Cemil Özdemir, köylülerin sorunlarını çözmeye odaklanıyor. Köylülerin refahı için projeler hazırlayan Özdemir, köylülerin dertlerine derman olmayı hedefliyor.
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinde (ALKÜ) 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla düzenlenen “Alanya’da Su Yönetimi Problemleri ve Çözüm Önerileri Çalıştayı”nda su sorunu ve gelecekte yaşanacak suya bağlı sorunlar konuşuldu.
31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından hizmete açılan Ataköy Olimpiyat Metro hattında tavandan lağım sularını akıyor.
Sınır ötesi ticaretlerde kağıt çıktıya gerek duymadan elektronik ortamda hızlı ve verimli bir şekilde gümrük işlemleri, Basitleştirilmiş Gümrük Beyannamesi (BGB) ile kolaylaşmaya başladığını belirten Asset Lojistik E-Ticaret İşlemleri Müdürü Murat Gözdamga, "Havayolu, karayoluyla posta veya hızlı kargo taşımacılığı ile gelen, giden eşyaların gümrük idaresine beyan edilmesinde kullanılan elektronik belge ile firmalar zaman tasarrufu sağlayacak" dedi.
BBP Oltu Belediyesi Başkan adayı Nazım Koşar, esnaf ziyaretlerini hız kesmeden sürdürüyor
Bucak Belediyesi, yıllardır çevreye zarar veren Bucak çöplüğünü rehabilite ederek kapattı. Kötü koku, görüntü kirliliği, haşere ve sinek sorunu ortadan kalktı. #Bucak #Çöplük #Sorun #Çözüldü
Burdur Bucak Fatih Mahallesi Muhtar Adayı Ali Yöntem, 1498 sokağa yapılan aydınlatma çalışmasıyla ilgili bir açıklama yaptı.
CHP Bucak Belediye Başkan adayı Hülya Gümüş, dinamik bir ekiple halkın sorunlarını çözmeyi ve iletişimi güçlendirmeyi vaat ediyor. Bucak'ı daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için seçim çalışmalarını sürdürüyor.
MHP Bucak Belediye Başkan Adayı Yusuf Erdoğdu, Bucak'ın önemli problemlerinden biri olan otogar sorununu çözmek için yeni ve modern bir otogar yapılacağını açıkladı.
Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi, 2018 yılından beri ortağı olduğu RESLOG projesi kapsamında İsveç’te gençlerin günlük hayata katılım sorunlarını inceledi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Bozkurt Mahallesi TOKİ sakinlerini sevindirecek bir haber verdi. Başkan Ercengiz, TOKİ sokak aydınlatma projesinin CK Akdeniz tarafından yatırım planına alındığını ve kısa süre içerisinde tamamlanacağını müjdeledi.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), Avrupa Birliği'nin en yüksek bütçeli proje çağrılarını içeren Avrupa Horizon programı kapsamında 10 ülkeyi kapsayan "INNOECOFOOD" adlı projeyle 7 milyon Euro fon kazandı.
Antalya’nın 2024 yılında trafik, toplu ulaşım ve alt yapı gibi sorunlarla anılmasının son derece acı bir tablo olduğunu belirten Cumhur İttifakı’nın Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, “İnşallah bu sorunları birlikte ve beraberce ortadan kaldıracağız” dedi.