Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, koordinatör valisi olarak Kahramanmaraş’taki görevini artık Elbistan’da yürütüyor. Elbistan’da enkaz kaldırma çalışmaları hakkında bilgiler veren Vali Çiçek, çalışmaların hassas ve bir o kadar da hızlı gerçekleştirildiğini belirtti.
Enkazı kaldırılacak olan binalarla ilgili sürecin hassas şekilde sürdürüldüğünü ve vatandaşların da bu çalışmalar hakkında bilgilendirildiğini dile getiren Vali Çiçek, “Elbistan'da başlatılan enkaz kaldırma çalışmaları sürüyor. Enkazlardan alınan molozlar Çiçek Mahallesi'nde özel olarak belirlenen araziye boşaltılıyor. Elbistan'da yaraları sarmak için sahada tüm gücümüzle mücadele ederken hayatı normalleştirme anlamında da enkaz kaldırma çalışmalarına ağırlık veriyoruz” dedi.
Elbistan'da enkaz kaldırma çalışmalarının gerekli iş makinesi, kamyon ve ekipman desteği ile daha da hız kazanacağını vurgulayan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “Bu çalışmaları günlük 20 enkazı kaldıracak şekilde planlama yapıyoruz. Bunun için de iş makinesi ve ekipman hazırlığımızı tamamladık. Araçlar Elbistan'a ulaşır ulaşmaz gece gündüz demeden vatandaşlarımıza hizmet gayesiyle çalışacağız. İnşallah Elbistan'da yaraların daha hızlı şekilde sarılmasına vesile olacağız.” ifadelerini kullandı.
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in cesareti, liderliği ve halkla kurduğu güçlü bağ, şehrin zor günlerini geride bırakmasına ve yeniden huzura kavuşmasına öncülük ediyor. Halk, Vali Çiçek'e duyduğu güveni her fırsatta dile getirerek, onun sayesinde geleceğe umutla baktıklarını belirtiyor.
Kayseri'de Suriyeli bir çocuğa yönelik cinsel istismar olayının ardından yaşanan gerginlik, Vali Gökmen Çiçek'in soğukkanlı ve kararlı tutumu sayesinde yatıştı.
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek tarafından başlatılan “Her Ev Bir Okul” projesi kapsamında üretimi tamamlanan çalışma masaları ve kitaplıkların ilçelere dağıtımı yapıldı.
Afyonkarahisar’da yaşayan ve ailelerinin Vali Gökmen Çiçek’in ismini ve soy ismini verdiği ikizler ‘Gökmen’ ve ‘Çiçek’, Kayseri’de Vali Çiçek’i ziyaret etti.
Kayseri Valisi Gökmen Çiçek tarafından başlatılan ‘Her Ev Bir Okul’ projesi çerçevesinde Özvatan’da öğrenciler çalışma masalarına kavuştu.
Kayseri Valiliği, Yeşilay ve hayırseverlerimiz işbirliği ile yaptırılacak olan Yeşilay Uyuşturucu İle Mücadele ve Rehabilitasyon Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.
Yorumlar (0)