Van’ın İpekyolu Belediyesi, Kızılay Haftası nedeniyle Kızılay Van Şubesi işbirliğiyle kan bağışı kampanyası düzenledi.
Ali Paşa Kadın Spor Merkezi önünde vatandaşları kan bağışına teşvik etmek amacıyla kampanya düzenlendi. Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet’in 100. yılı nedeniyle gerçekleştirilen kampanyada, toplamda 100 kişi kan bağışında bulundu. Türk Kızılay’ının insani yardım faaliyetleri özellikle öğrencilere, gençlere ve kamuoyuna tanıtılarak farkındalık oluşturuldu. İHA
Sinop'un Türkeli ilçesinde ikamet eden Murat Yaylalı, büyük bir yardımseverlik örneği göstererek Türk Kızılay’ına tam 35 kez kan bağışında bulundu. Yaylalı, gösterdiği bu anlamlı sosyal sorumlulukla Kızılay’ın seçkin kan bağışçıları arasına girmeyi başardı.
Ağrı'nın Patnos ilçesinde düzenlenen kam bağışı kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Mardin Valiliği ve Türk Kızılay iş birliğinde “Birbirimize Candan Bağlıyız Mardin” sloganıyla düzenlenen geleneksel kan bağışı kampanyasına vatandaşlar büyük destek verdi.
AK Parti Kütahya İl Başkanlığınca kan bağışı kampanyası organize edildiği bildirildi.
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, 27-28 tarihinde düzenleyeceği kan bağışı kampanyasına vatandaşları davet etti.
Kartepe Belediyesi ve Kocaeli Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü’nün işbirliği ile “Senin 15 dakikan başkasının bir ömrü olsun” sloganıyla 8.kez düzenlenen kan ve kök hücre bağışı kampanyası geniş katılımla gerçekleştirildi.
Yorumlar (0)