Ankara

Kabine toplantısının ardından Erdoğan açıklamalarda bulundu

Kabine Toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. İşte Erdoğan'ın açıklaması...

Kabine toplantısının ardından Erdoğan açıklamalarda bulundu

28 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından tekrar Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yeni kabine ilk kez bir araya geldi.

Kabine Toplantısının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

Bu seçimlerde bizimle ve ittifakımızla birlikte tüm Türkiye kazanmıştır. Siyasi tercihi ne olursa olsun 85 milyonun her bir ferdi kazanmıştır. Dünya 5'ten büyüktür çağrımızın yüreklerine inşirah düşürdüğü milyonlarca mazlum ve mağdur kazanmıştır. Her seçim döneminde ellerini ovuşturan kriz heveslileri dışında, fitne tüccarları dışında, terör baronları dışında, birliğimize, asırlık heveslerimize kasteden odaklar dışında seçimlerin kaybedeni yoktur.

Biz asırlardır nice badireler atlatmış bir milletiz, inşallah Türkiye Yüzyılı'nı da hep beraber inşa edeceğiz. Sandıklar kapantıktan sonra eğer önümüze bakabiliyorsak bizim bileğimizi kimse bükemez.

YSK'nın kesinsonuçlarını açıklaması akabinde 3 Haziran'da TBMM'de mazbatamızı alıp emin ettik. Ardından da 5 bini aşkın misafirimizin iştirakiyle göreve başlama töreni yaptık. Törenimize yurt dışından katılım düzeyinin yüksek olması ülkemiz adına bizleri gururlandırdı. Dünyanın 80'e yakın ülkesinden birçok üst düzey kişiyi başkentimizde ağırladık.

Bu vesileyle birkez daha törenimize iştirak eden tüm devlet ve hükümet başkanlarına teşekkür ediyorum. Türkiye'nin gerçek dostlarına minnettarlığımızı ifade ediyorum. Gösterdikleri bu kadirşinaslığı unutmayacağımızı bilmelerini istiyorum. Aynı şekilde yurt içinden törene katılan herkese şükranlarımı sunuyorum.

Türkiye'nin tüm güzelliklerini o gün orada müşahade ettik. Bugüne jadar ülkemizin beşeri hazinesinin değerini bilen biri olarak bundan sonra da aynı tavrımızı sürdüreceğiz.

"Muhalefetin daha Türkiye odaklı bir yaklaşım benimsemelerini ümit ediyoruz"

Türkiye'nin büyük bir ülke olduğuna birkez daha gösterdik. Buradaki mesajların tüm bileşenleriyle muhalefet tarafından da iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Muhalefetin daha Türkiye odaklı bir yaklaşım benimsemelerini ümit ediyoruz.

Biz sonuçtan bağımsız Türkiye'nin tamamını kucaklamaya devame deceğiz. Bundan sonra da adaletten sapmayacak kuşatıcı bir tavırla Türkiye için çalışmayı sürdüreceğiz. Her yeni başlangıç, yeni bir heyecan demektir. Biz de Kabinemizi açıklamak suretiyle bismillah diyerek hep birlikte yola çıktık. Bizde kesinti veya kopukluk değil devamlılık esastır. Bir taraftan politikalarımızı yenilerken diğer taraftan özümüze hep bağlı kaldık.

Bulunduğumuz görevlerin hepsini bir bayrak yarışı olarak gördük. 21 yıldır başarı hikayemizde tüm dava arkadaşlarımızın emeği, çabası vardır. İnşallah bizler de emaneti hakkıyla taşıyacak ve bizden sonrakilere teslim edeceğiz. Önceki bakanlarımızın zorlukların aşılmasındaki sergiledikleri insan üstü çabalar her türlü takdirin üzerindedir. Rabbim hepsinden razı olsun. Ne biz ne milletimiz bu hizmetleri hiçbir zaman unutmayacaktır. Biz de kendileriyle yakış istişarede olmaya devam edeceğiz.

"İstikrar ve güven ile Türkiye Yüzyılı'nı inşa edeceğiz"

İstikrar ve güven ile Türkiye Yüzyılı'nı inşa edeceğiz. Kabine üyelerimiz uzmanlık alanları itibarıyla Türkiye Yüzyılının kurucuları olma katasitesine sahiptir. Asıl olay alınan mirasın daha da büyütülmesiyle ilgilidir. Türkiye daha da çalışmaya mecburdur. Ülkemizi hedefleriyle buluşturacağız.

21 yılı iktidarda olmak üzere 40 yılı bulan siyasi hayatımız, hizmet ve eser siyasetidir. Milletimize aşkla hizmet ettik. Seçim dönemlerinde bol keseden boş vaat daıtanlar gibi olmadık. Ne söz verdiysek göreve gelince yerine getirmeye gayret ettik. Bizim farkımız burası. Sözüne sadık bir yönetim olarak tam 17 kez milletimizin takdirini kazandık. Bizim asıl gücümüz milletimize güven aşılamamız.

Halkımıza verdiğimiz tüm sözlerin takipçisi olacağız. 2 kavramın uygulayıcısı olacağız. İsktikrar ve güven... Biz bunlarla Türkiye Yüzyılı'nı inşa edeceğiz.

"Anayasa değişikliği teklifimizi meslicisin takdirine yeniden sunacağız"

Aile ve Gençlik Bankasının kurulmasından ailenin sapkın akımlara karşı korunmasına kadar her adımız atacağız. Anayasa değişikliği teklifimizi meslicisin takdirine yeniden sunacağız.

Gabar petrolüyle ileriye taşıdığımız enerji hamlelerimizi devam ettireceğiz. Eğitimi en başta tutacağız. Eğitim olmadan hiçbir şey olmaz önce bunu başaracağız.

Terör örgütlerine zehir tacirlerine karşı verdiğimiz mücadeleyi kararlılıkla devam edeceğiz. Engelli, yaşlı, yetim ve gazilerimizin daha güçlü bir şekilde yanlarında olacağız. Farklı projeleri devreye alacağız.

Savunma Sanayii adımlarına yenilerini ekleyeceğiz. Togg gibi katma değeri yüksek ürün yelpazemizi genişleteceğiz. Rekabet gücümüzü artırarak ihracatımızı yukarı taşıyacağız. Yollar tüneller, hızlı tren hatlarıyla ülkemizi ilmek ilmek dokumaya devam edeceğiz. Gençlerimizi her konuda destekleyeceğiz.

"Enflasyonu tek haneye indireceğiz"

Enflasyon kaynaklı hayat pahalılığı ve fahiş fiyat sorununu tüm boyutlarıyla milletimizin gündeminden çıkartmakta kararlıyız. Son dönemde açıklanan verileri öncü sinyaller olarak değerlendiriyoruz. Seçimlerin istikrarden yana sonuçlanması ekonomimize güveni artırmıştır. Enflasyonu, nasıl daha önce tek haneli rakamlara indirdiysek inşallah aynısını yine başaracağız.

Depremin yaralarının sarılması ana gündem maddemizdir. 319 bini ilk bir senede olmak üzere 650 bin konut yaparak depremzedeleri yuvalarıyla buluşturacağız.

Deprem bölgemizi eskisinden daha canlı hale getireceğiz. Büyümeden taviz vermeden Türk ekonomimizi daha da güçlendireceğiz.

Emeklilerimize bayram ikramiyelerini de Kurban Bayramı öncesinde ödeyeceğiz. Bayram tatili 9 gün olarak yapılacak.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile bir araya geldi
Bölgesel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile ikili görüşme gerçekleştirdi.

Erdoğan'ın NATO'daki çıkışları dünya basınında yankı uyandırdı 'Erdoğan NATO'da meydan okuyor!'
Dünya

Erdoğan'ın NATO'daki çıkışları dünya basınında yankı uyandırdı 'Erdoğan NATO'da meydan okuyor!'

Erdoğan'ın NATO zirvesinde yaptığı açıklamalar, dünya medyasında geniş yer buldu, özellikle Ukrayna ve Gazze konusundaki tutumu dikkat çekti. Detaylar haberimizde...

AK Parti'de 7 ilde değişim! Yeni isimler atandı
Bölgesel

AK Parti'de 7 ilde değişim! Yeni isimler atandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimlerinin ardından AK Parti'de değişim sürecini başlattı. Zonguldak, Kastamonu, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Erzincan ve Afyonkarahisar il başkanları değiştirildi.

4 İlde Milli Eğitim Müdürlüklerine Yeni Atamalar
Bölgesel

4 İlde Milli Eğitim Müdürlüklerine Yeni Atamalar

Uşak, Düzce, Tunceli ve Sinop olmak üzere 4 ilin milli eğitim müdürü değişti. Atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Hayallerimiz Türkiye için”
Bölgesel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Hayallerimiz Türkiye için”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından İstanbul’un fethinin 571. yıl dönümü dolayısıyla "Kutlu Çağrının İzinde: Türk Basınında İstanbul’un Fethi", "Fatih Sultan Mehmed", "Ayasofya Camii" isimli üç ciltlik eser hazırlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih Sultan Mehmet Sergisi'nde
Etkinlik

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fatih Sultan Mehmet Sergisi'nde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde bulunan Fatih Sultan Mehmet Sergisi'ni ziyaret etti.