Antalya’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kızılay arasında yapılan işbirliği protokolü bünyesinde okullarda düzenlenen kan verme etkinliğine veliler büyük ilgi gösterdi. Aynı kampüs içinde bulunan Kepez İlkokulu, Kepez Ortaokulu ve Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu’nda bir günde 142 ünite kan bağışı yapıldı. Etkinliğe ilkokul öğrencisi velilerinin ilgisi ile ortookul öğrenci verilerini geride bıraktı.
Gönüllü kan bağışının önemi konusunda okul idarecileri, öğretmenleri, personeli ile öğrencilerin de farkındalık oluşturmak ve toplumda kan bağışı bilincinin artmasını sağlamak amaçlarıyla hayata geçirilen "Okulumda Kan’panya Var" adlı kan bağışı kampanyası devam ediyor. Kampanya bünyesinde 21 Aralık tarihinde düzenlenen etkinlikte yağmur ve fırtınaya rağmen sabahın erken saatlerinden itibaren okul bahçesinde kurulan standa akın eden veriler sıranın kendilerine gelmesi için uzun süre bekledi. Yaklaşık 7 saat süren bağış kampanyasında 142 ünite kan bağışı yapılarak bu eğitim öğretim yılı içerisinde en fazla kan bağışı yapılan okul ünvanını elde edildi. Kan bağışında bulunan her veli, Kızılay tarafından madalya ile ödüllendirildi.
Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde ikamet eden çocukları olmayan 55 yaşındaki bir çift, tüm varlıklarını Kızılay'a bağışlayarak yürekleri ısıttı.
Türk Telekom ve Kızılay arasında gerçekleştirilen iş birliğiyle, deprem bölgesindeki öğrenciler için eğitim ve teknoloji desteği devam ediyor. T
Mardin Valiliği ve Türk Kızılay iş birliğinde “Birbirimize Candan Bağlıyız Mardin” sloganıyla düzenlenen geleneksel kan bağışı kampanyasına vatandaşlar büyük destek verdi.
AK Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.
Türk Kızılay Bolu Şubesi gönüllüleri Huzurevi’nde kalan kadınların ‘Anneler Günü’nü kutladı.
Türk Kızılayı Düzce Şubesi Kadın Kolları Yönetimi, Düzce Belediyesi Meslek Edindirme Kursları çatısı altında, kursiyerlerin de desteği ile kan damlası anahtarlık üretiyor.
Yorumlar (0)