Antalya / Kepez

Kepez’de öğretmenler günü etkinliği

Antalya'nın Kepez ilçesinde 24 Kasım Öğretmen Günü dolayısıyla program düzenlendi

Kepez’de öğretmenler günü etkinliği

Antalya'nın Kepez ilçesinde 24 Kasım Öğretmen Günü dolayısıyla program düzenlendi. Düzenlenen programda konuşan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, insanların hayatlarına dokunan öğretmenlik mesleğinin en kutsal meslek olduğunu söyledi.

Kepez Belediyesi, çatısı altındaki yaklaşık 200 eğitimciyi 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde düzenlenen etkinlikte bir araya getirdi. Mimar Sinan Kongre Merkezi’ndeki etkinliğe Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de, eşi Ayşe Tütüncü ile birlikte katıldı. Başkan Tütüncü, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak duydu ve düşüncelerini dile getiren bir konuşma yaptı. Kepez Belediyesi’nin eğitim gönüllüsü olabilmeyi başarmış bir belediye olarak akıllarda yer ettiğine değinen Başkan Tütüncü, “ Bundan dolayı ben büyük bir mutluluk duyuyorum. Bir babanın ailedeki bütün fertlerini bir arada gördüğü zaman ki mutluluk nasılsa şu anda da benzer bir mutluluğu yaşadığımı ifade etmek istiyorum. Her birinizle ayrı ayrı iftihar ettiğimi ifade etmek istiyorum.” dedi.

HEMŞEHRİLERİMİZE DESTEKLER SUNDUK

2009 yılında göreve başladığında önce Antalya Kepez Meslek Eğitim Kursları’nın (AKMEK) hizmete girdiğini belirten Başkan Tütüncü, “Sonrasın da Spor Okulları, ardından öğrencilerimiz için etüt hizmetlerimiz, kreşlerimiz, müzelerimiz, sonrasında üniversiteye hazırlık kurslarımız ve en sonunda da Antalya Bilim Merkezimizle hayatın değişik alanında eğitim almak isteyen bütün hemşerilerimize farklı destekler sunduk. Yaptığımız bütün çalışmalarımız çok önemli. Özellikle kütüphanelerimizde bilgiye kapı aralamak, bilim merkezimizde her yaşa bilimsel düşünceyi aşılamak belediyemizin son yıllarda üzerinde ısrarla durduğu konulardan ikisidir.” diye konuştu.

ANTALYA’YA BİLİM MERKEZİ KAZANDIRDIK

Konuşmasını ilkokul öğretmenlerini yad ederek sürdüren Başkan Tütüncü, “ Bana okumayı öğreten, bana kocaman hayaller kurarak bu hayat yolculuğunda yürümeyi anlatan ilkokul öğretmenlerimin üzerimde çok büyük etkisi oldu. Geriye dönüp baktığımda benim kimliğimin inşa edildiği yıllar o ilkokul yıllarıymış. Fen Bilgisi öğretmenimin laboratuvarda bize sunduğu, renkli, gizemli dünya o neşeli ortam hayatım boyunca hiç gözlerimin önünden gitmedi. Belediye Başkanı olunca, o çocukluk hatıralarından yola çıkarak arkadaşlarımızla gönül gönüle vererek, 12 bin metre kare kapalı alana sahip, Türkiye'nin en büyük en kapsamlı, en modern bilim merkezini Antalya’ya kazandırdık.” dedi.

ŞEREFLİ BİR MESLEĞİN MENSUPLARISINIZ

Öğretmenlerin insanların hayatlarına dokunduğuna değinen Başkan Tütüncü, “Öğretmenin dokunduğu o kişi gün gelir koskoca bir milletin önünde yürür, o önde yürüyen lider topluma öyle ufuklar çizer. İşte! siz böyle şerefli bir mesleğin mensuplasınız. Ben sizlere bakarken, gözlerinizdeki ışıltıda geleceğin Türkiye’sinin aydınlık yarınlarını, aydınlık nesillerini görüyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün o vecizesinde de ifadesini bulan “Öğretmenler! Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır.” diye hitap ettiği öğretmenler var ya, işte o öğretmenler, o vecizenin yol göstericiliğinde tam da burada ortaya çıkıyor. İşte biz bunu iyi idrak ediyoruz, bunun da çok çok farkındayız.” diye konuştu.

BENDE DEĞERİNİZ ÇOK YÜKSEK

“Bu bakımdan yaptığınız iş bütün mesleklerden daha kutsal ve bütün vazifelerden daha mühim bir vazifedir.” diyerek sözlerine devam eden Başkan Tütüncü, “Sizlerin önüne gelen bugün küçücük çocuklar, ya da kalplerinde geleceğe dair umutlar yeşertmiş gençler, yahut herhangi bir meslek ve sanat öğrenmek isteyen Kepezliler, sevgili yetişkinler, işte sizlerin ellerinde o hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir hayata kavuşacaklar. Bunu bu heyecanı içinizde sürekli diri tutmanızı sizin bir belediye başkanınız olarak çalıştığınız kurumun teşkilat şemasının en üstünde bulunan bir mesai arkadaşınız olarak özellikle sizlerden rica ediyorum. Kendinizi önemserseniz, yaptığınız işe değer katarsınız. Sizlerin benim nazarımda, kıymetiniz bundan dolayı çok yüksek.” dedi.

EN ÖNEMLİ SORUMLULUĞUMUZ

Kamunun imkânlarıyla hizmet ettiklerini de hatırlatan Başkan Tütüncü, “Her birimizin aldığı ücretleri ödeyen bu aziz millet, bu güzel şehrin insanlarına bu ücretin karşılığını vermek sizi yetiştiren, bugünlere getiren bu aziz millete artı değerler oluşturmak sizin, bizim, hepimizin en önemli sorumluluğudur. Bu pencereden bakarak bu yolu yürüyelim. Bu bakış açısıyla işlenilen değerlere sarılırlarsak, o zaman ortaya koyduğumuz bereketin daha da yükseleceğini bilmenizi isterim. “ diye konuştu.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Başkan Halil Öztürk, Öğretmenlerle yemekte buluştu
Etkinlik

Başkan Halil Öztürk, Öğretmenlerle yemekte buluştu

Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle program düzenledi.

Bahçeşehir Koleji Burdur Kampüsü'nde Öğretmenler Günü Kutlaması
Etkinlik

Bahçeşehir Koleji Burdur Kampüsü'nde Öğretmenler Günü Kutlaması

Bahçeşehir Koleji Burdur Kampüsü, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde Isparta Barida Otelde bir yemek organizasyonu düzenledi. Organizasyonda kurucu, yöneticiler ve öğretmenler bir araya geldi.

Bucak'ta Jandarma Köy Okullarında Görev Yapan Öğretmenleri unutmadı
Bölgesel

Bucak'ta Jandarma Köy Okullarında Görev Yapan Öğretmenleri unutmadı

Burdur'un Bucak ilçesinde, jandarma ekipleri tarafından, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında köy okullarında görev yapan öğretmenlere çiçek hediye edildi.

Muhtar İsmail Tuncer, öğretmenleri unutmadı
Bölgesel

Muhtar İsmail Tuncer, öğretmenleri unutmadı

Burdur'un Bucak ilçesi Alaattin Mahallesi Muhtarı İsmail Tuncer, mahallede bulunan Adnan Menderes İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret etti.

Bucak'ta Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı
Etkinlik

Bucak'ta Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı

Burdur'un Bucak ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen programda, emekli öğretmenlere hizmet şeref belgeleri verildi.

Burdur'da öğretmenler günü töreni!
Etkinlik

Burdur'da öğretmenler günü töreni!

Burdur'da 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende, Eğitim İş Burdur Şube Başkanı Erkan Putgül, hükümetin eğitim emekçilerinin haklarını gasp ettiğini ve itibarsızlaştırdığını belirterek, mücadeleye çağırdı.