Burdur / Bucak

Kızılkaya Belediyesi'nden Borcu Olanlara Hatırlatma

Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör sosyal medya hesabı üzerinden belediyeye olan borçların yapılandırması hakkında bilgilendirme yaptı.

Kızılkaya Belediyesi'nden Borcu Olanlara Hatırlatma

Yapılan açıklama şu şekilde;

Kızılkaya Belediye Başkanlığına borcu olan vatandaşlarımız, Resmi Gazete'de yayımlanan 7256 Sayılı Kanun ile vade tarihi 31 Ağustos 2020 ve öncesine ait borçları için yapılandırma fırsatından yararlanabilecektir. Peşin ödemelerde yüzde 90'a varan gecikme faizinde indirim sağlayan kanun, ayrıca 18 aya kadar da taksit imkanı sunmaktadır!


Kızılkaya Belediye Başkanlığına borcu olan vatandaşlarımız, Resmi Gazete'de yayımlanan 7256 Sayılı Kanun ile vade tarihi 31 Ağustos 2020 ve öncesine ait borçları için yapılandırma fırsatından yararlanabilecektir. Peşin ödemelerde %90’a varan gecikme faizinde indirim sağlayan kanun, ayrıca 18 aya kadar da taksit imkanı sunmaktadır!

Söz konusu kanun ile Belediyemize olan borçların yapılandırılarak ödenmesinde, borcu olan vatandaşlarımız için kaçırılmaması gereken önemli fırsatlar sunulurken, yapılandırma kapsamındaki borçlar peşin ve taksitlendirmek sureti ile ödenebilecektir.

Yapılandırmadan faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihi olan 31 Aralık 2020 tarihine kadar Belediyemiz Tahsilat Servisine başvuruda bulunması gerekmektedir. Ayrıca vatandaşlarımızın posta yoluyla da başvuruda bulunma hakkı mevcuttur. Yazılı olarak yapılan başvuruların taahhütlü posta veya APS ile gönderilmesi hâlinde postaya verildiği tarih, adi posta ile gönderilmesi hâlinde ise tahsil dairesinin kayıtlarına intikal ettiği tarih başvuru tarihi olarak dikkate alınacaktır.

%90 İNDİRİM İMKANI


İlk vade tarihi olan (31 Ocak 2021 tarihi Pazar gününe rastladığından) 01 Şubat 2021 tarihine kadar ödemelerin peşin yapılması durumunda, (Yİ-ÜFE endeksi dikkate alınarak hesaplanacak tutardan) gecikme faizinde % 90’lık indirim, taksitli ödeme seçeneğinin tercih edilmesi halinde ilk taksitin süresinde ödenmesi şartıyla, ikinci taksit ödeme süresi içinde geri kalan taksitlerin tamamının ödenmesi halinde; gecikme faizinde %50’lik indirim imkanı sağlanacak. Yapılandırılan borçlar 2 ayda bir ödeme periyoduyla 6, 9, 12 ve 18 eşit taksit şeklinde ödenebilecektir.

Bu kanuna göre ödenmesi gereken ilk 2 taksitin süresinde ve tam ödenmesi şartıyla, kalan taksitlerden; bir takvim yılında 2 veya daha az taksitin, süresinde ödenmemesi hâlinde Kanun hükümlerinden yararlanmaya devam edilecektir. Ancak, ilk 2 taksitin süresinde ve tam ödenmemesi ile bir takvim yılında 2'den fazla taksitin süresinde ödenmemesi hâlinde, bu Kanun hükümlerinden yararlanma hakkı kaybedilecektir.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Kızılkaya'da coşkulu fener alayı
Etkinlik

Kızılkaya'da coşkulu fener alayı

Burdur Bucak Kızılkaya Beldesinde her yıl yapılan fener alayı yine büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Kızılkaya'da ücretsiz internet hizmeti başladı
Yerel Yönetim

Kızılkaya'da ücretsiz internet hizmeti başladı

Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, seçim vaatlerini bir bir yerine getirmeye devam ediyor. İşte detaylar...

Başkan Güngör, Akdeniz Belediyeler Birliği encümen üyeliğine tekrar seçildi
Bölgesel

Başkan Güngör, Akdeniz Belediyeler Birliği encümen üyeliğine tekrar seçildi

Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, Akdeniz Belediyeler Birliği Encümen Üyeliğine tekrar seçildi. İşte detaylar...

Belediyeden hummalı çalışma
Yerel Yönetim

Belediyeden hummalı çalışma

Kızılkaya Belediyesi hangi çalışmaları yapıyor? Alt yapı çalışmalarında hasar gören yollarda çalışmalar sürüyor. İşte Başkan İlkay Güngör'ün açıklaması...

Burdur Milletvekili Özçelik'e, Başkan Güngör'den ziyaret
Bölgesel

Burdur Milletvekili Özçelik'e, Başkan Güngör'den ziyaret

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Başkan İlkay Güngör'ün ziyareti sonrasında paylaşımda bulundu. İşte detaylar...

Başkan Güngör, Kızılkaya'yı baştan aşağı yeniledi
Bölgesel

Başkan Güngör, Kızılkaya'yı baştan aşağı yeniledi

Kızılkaya Belediye Başkanı olarak, 31 Mart 2019 tarihinde seçilerek göreve başlayan İlkay Güngör, dur durak bilmeden 4 yıldır yaptığı çalışmaların bir kısmını hazırladığı video ile paylaştı.