Kayseri

Kocasinan Belediye Başkanı Çolakbayrakdar, Seyrani Mahallesi'nde Kentsel Dönüşüm Parkını İnceledi

Kentsel dönüşüm alanı içerisinde 7’den 70’e herkesin kendince bir yaşam bulacakları mekânlar inşa ettiklerine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, dönüşümde yeşil alana daha çok ağırlık verdiklerini belirterek, “Önceliğimiz, yeşil bir Kocasinan’dır” dedi.

Kocasinan Belediye Başkanı Çolakbayrakdar, Seyrani Mahallesi'nde Kentsel Dönüşüm Parkını İnceledi

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kentsel Dönüşüm Projesi’nin yoğun bir şekilde devam ettiği Seyrani Mahallesi’nde park çalışmalarını inceledi. Kentsel dönüşüm alanı içerisinde 7’den 70’e herkesin kendince bir yaşam bulacakları mekânlar inşa ettiklerine dikkat çeken Başkan Çolakbayrakdar, dönüşümde yeşil alana daha çok ağırlık verdiklerini belirterek, “Önceliğimiz, yeşil bir Kocasinan’dır” dedi.
Kentsel Dönüşüm Projeleri’nden biri olan Seyrani Mahallesi’nde park çalışmasını kontrol eden Başkan Çolakbayrakdar, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Dönüşüm projeleri ile vatandaşların daha güzel ve daha konforlu ortamlarda yaşamaları için durmaksızın çalıştıklarının altını çizen Başkan Çolakbayrakdar, kentsel dönüşümle birlikte diğer sosyal donatıları da birer birer yaptıklarını ve Kayseri’ye yakışır yeni çehresi ile Seyrani’nın daha güzel olduğunu vurguladı. Seyrani bölgesinin parklarıyla birlikte yeşillendiğini ve daha da güzelleştiğini belirten Başkan Çolakbayrakdar; “Kentsel dönüşüm alanı içerisinde yer alan parkımızın son aşamasındayız. Etaplar halinde mülkiyet çözümlemesiyle birlikte parkları da aynı etaplar şeklinde yapımına devam ettiriyorduk. Geçen yıl ilk etabını yaptığımız ve bu yıl ise son etabını yaptık. Önümüzdeki günlerde ağaçlandırma çalışmalarını da yaparak, kullanıma hazır hale gelmiş olacak. Kentsel dönüşümle birlikte yeni yuvalar, yeni evler, yeni çevre düzenlemeleri yapıyoruz ama her bir kentsel dönüşüm alanı içerisinde özellikle çocuk, genç, kadın ve erkekler olmak üzere 7’den 70’e herkesin kendince bir yaşam bulacakları mekânlar inşa ediyoruz. Vazgeçmediğimiz parklar, bunlardan bir tanesidir. Kentsel dönüşüm alanları içerisinde yoğun bir şekilde park çalışmalarına ehemmiyet gösteriyoruz. Hayırlı olsun. Önceliğimiz yeşil alan, önceliğimiz, yeşil bir Kocasinan’dır” ifadelerini kullandı.
Dönüşümle birlikte bölgenin daha da güzelleştiğini belirten Başkan Çolakbayrakdar, cıvıl cıvıl çocuk seslerinin olduğu ve vatandaşların pencerelerini açtığında ve dışarıya çıktığı zaman yüzlerini gülümsetecek, farklı ve modern parklar yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Kentsel Dönüşüm Projeleri, tüm hızıyla devam ediyor
Yaşam

Kentsel Dönüşüm Projeleri, tüm hızıyla devam ediyor

Kocasinan Belediyesi’nin Kocasinan’a ve Kayseri’ye değer katacak vizyon projelerin başında gelen Kentsel Dönüşüm Projeleri, tüm hızıyla devam ediyor.

Güder, gençlerle bir araya geldi; gelecek hakkında konuştu

Güder, gençlerle bir araya geldi; gelecek hakkında konuştu

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Genç Birlik Vakfı Malatya Şubesi üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Güder, “Türkiye gençlikten aldığı güçle dünyada söz sahibi” dedi.

Bursa’da kentsel dönüşüm için hareketleri devam ediyor
Bölgesel

Bursa’da kentsel dönüşüm için hareketleri devam ediyor

Depreme karşı dirençli kent hedefiyle Bursa’da adeta kentsel dönüşüm hamlesi başlatan Bursa Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Caddesi ve Yiğitler kentsel dönüşümlerinde birinci etapların tamamlanmasının ardından, Karapınar kentsel dönüşümünde de birinci etap inşaatını başlattı.

Akdeniz’deki kentsel dönüşümden herkes memnun, yüzler gülüyor
Bölgesel

Akdeniz’deki kentsel dönüşümden herkes memnun, yüzler gülüyor

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinin hayata geçirdiği ’Yerinde Kentsel Dönüşüm’ projesi çerçevesinde, 416 konut, 44 iş yeri ve sosyal alanlar inşa edilen Çay Mahallesinde, ikinci etap çalışmaları devam ediyor.

Terk edilmiş binada ölü bulundu
3. Sayfa

Terk edilmiş binada ölü bulundu

Antalya’da 51 yaşındaki erkek şahıs, kaldığı kentsel dönüşüm yapılacak binanın giriş katında ölü bulundu.

Yıkılma riski olan binalar yıkılıyor
Yaşam

Yıkılma riski olan binalar yıkılıyor

1999’da 2 büyük deprem yaşayan 2022’de bir depremle daha sarsılan Düzce’de riskli olan ve kentsel dönüşüme giren yapıların yıkım çalışmalarına devam sürüyor.