Burdur

Konyaaltı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı Hazırlıklarını MAKÜ'de Sürdürüyor

Avrupa Kupası'nın şampiyonu Konyaaltı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, Burdur MAKÜ Sporcu Kamp Merkezi'nde yeni sezona hazırlanıyor.

Konyaaltı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı Hazırlıklarını MAKÜ'de Sürdürüyor

Avrupa Kupası'nın şampiyonu Konyaaltı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı, Burdur MAKÜ Sporcu Kamp Merkezi'nde yeni sezona hazırlanıyor.

Konyaaltı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı MAKÜ’de Kamp Yapıyor

Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) tarafından düzenlenen Avrupa Kupası'nda 2022-2023 sezonunu şampiyonlukla tamamlayan Konyaaltı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı yeni sezon hazırlıklarını Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Sporcu Kamp Merkezinde sürdürüyor.

10 günlük kamp sezonunu Burdur’da MAKÜ Spor Tesislerinde geçirecek olan takımın baş antrenörü Birol Uysal, Konyaaltı Belediyespor Kadın Hentbol Takımı hakkında bilgi verdi. Geçen yıl Avrupa Şampiyonu olan takımın bu sezona başlarken yine aynı kupada ve Türkiye’de iddialı olabilmek için verimli bir yerde çalışması gerektiğinin altını çizen Uysal; “Araştırma yaptık ve Burdur’da böyle bir tesisin olduğunu öğrendik. Burdur Belediyesi’nin desteği ile MAKÜ’de gerçekten ülkemiz açısından yüz akı olan gurur verici tesislerin var olduğunu gördük ve bizim çalışmalarımızın verimli olabilmesi için bundan daha iyi bir ortamın olamayacağını düşündük. Dolayısıyla burada çalışmaya karar verdik. Spor Bilimleri Fakültesi’nde bulunan hocalarımızın, Rektörlüğümüzün ve belediyemizin ciddi desteğini görüyoruz. Bizleri kendi takımları gibi benimsediler. Çok iyi ortamda çok iyi tesislerde antrenman yapmanın keyfini sürüyoruz. Konyaaltı Belediyesi Türk Kadın Hentbolda her zaman konuşulsun ve Türkiye’de bir idol olsun, genç oyuncular için, kulüpler için önderlik etsin istiyoruz. Bunu yapabilmek için de var gücümüzle çalışıyoruz. Konyaaltı Belediye Başkanımız Semih Esen kadın sporlarına gerçekten pozitif ayrımcılık yaparak ayrı bir önem veriyor. Kadının spor yapmasına, Türk kadınının sahalarda olmasına ciddi destek veriyor ve bu doğrultuda bir takım kurduk. Gerek Türkiye liginde gerekse Avrupa’da en üst sırada yer almak istiyoruz. Bu tesisin bize hem uğurlu geleceğini hem de verimli olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Milli Takım, Yıldız, Genç, Plaj ve Üniversite Milli Takımlarının kalecisi olan ve 300 kez millilik kazanan ve aynı zamanda Konyaaltı Belediyesi Kadın Hentbol Takımı kalecisi olan Sevilay İmamoğlu Öcal çalışmalarına Antalya’da başladıklarını ve ikinci etap için Burdur’a geldiklerini ve Burdur’da müthiş bir tesisleşme olduğunun söyledi. Hem stadyum hem spor salonu hem fitnes salonlarının çok güzel olduğunu söyleyen Sevilay İmamoğlu Öcal; “Müthiş bir kamp dönemi geçiriyoruz. Geçen yılın Avrupa Şampiyonuyuz. Önümüzdeki sene yine aynı kupada yer alıyoruz ve şampiyon olmak için çaba harcayacağız. Aynı zamanda bu seneki hedefimiz Türkiye süper ligi ve Türkiye Şampiyonu olmak. Yarıştığımız 3 kupada da şampiyon olmak istiyoruz. Bu güzel tesis için MAKÜ Rektörlüğüne çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur MAKÜ, 2023-2027 projelerini açıkladı
Bölgesel

Burdur MAKÜ, 2023-2027 projelerini açıkladı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, 2023-2027 yılları arasında gerçekleştirmeyi planladığı projeleri açıkladı.

Burdur MAKÜ 2023-2024 Akademik Yıl Açılışı Gerçekleştirildi
Bölgesel

Burdur MAKÜ 2023-2024 Akademik Yıl Açılışı Gerçekleştirildi

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde 2023-2024 Akademik Yıl Açılışı gerçekleştirildi. Törene katılan Vali Türker Öksüz, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, yeni akademik yılın hayırlı olmasını diledi.

U17 Kız Milli Takımı, Burdur'da kampa girdi
Spor

U17 Kız Milli Takımı, Burdur'da kampa girdi

Avrupa Şampiyonası B Ligi'nde mücadele eden U17 Kız Milli Takımı, 1.tur maçlarında Moldova ve Estonya ile karşılaşacak. Takım, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'nde kampa girdi.

MAKÜ'den TÜBİTAK'a 36 proje
Bölgesel

MAKÜ'den TÜBİTAK'a 36 proje

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) öğrencileri tarafından hazırlanan 36 proje önerisi Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 2209-A Programı kapsamında desteklenmeye uygun görüldü.

Gölhisar Meslek Yüksekokulu’nda müdürlük devir teslim töreni gerçekleştirildi. yeni Müdür  Öğr.Gör. Murat ERTİLAV
Bölgesel

Gölhisar Meslek Yüksekokulu’nda müdürlük devir teslim töreni gerçekleştirildi. yeni Müdür Öğr.Gör. Murat ERTİLAV

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Gölhisar Meslek Yüksekokulu’nda müdürlük devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Türkiye Kupasında MAKÜSpor'un yeni rakibi belli oldu
Spor

Türkiye Kupasında MAKÜSpor'un yeni rakibi belli oldu

Bölgesel Amatör Lig'de mücadele eden MAKÜ Spor, Ziraat Türkiye Kupası 2. Eleme Turunda Altınordu ile eşleşti.