Konyaaltı Belediyesi Kütüphanesi kreş öğrencilerini ağırladı. Minikler, kütüphane personeli tarafından okuma alışkanlığı edinme, kütüphane üyeliği ve değerler eğitimi gibi konularda bilgilendirildi.
Konyaaltı Belediyesi Sosyal Hizmet Merkezi (KOSHİM) içerisinde yer alan kütüphane, öğrencilere ve her yaşta okura hizmet vermeye devam ediyor. Yaklaşık 20 bin adet kitap arşivi bulunan kütüphane, haftanın 6 günü Konyaaltı sakinlerini ağırlıyor. Özelikle soğuk kış günlerinde öğrencilere ders çalışma ve kitap okuma için sıcak bir ortam sunan kütüphane, geçtiğimiz günlerde bir özel kreşin öğrencilerini ağırladı. Öğretmenleriyle birlikte ziyaret ettikleri kütüphanenin bölümlerini tanıyan minikler, ilgilerini çeken bölümlerden aldıkları kitapları inceledi. Sınıf arkadaşlarıyla birlikte aldıkları kitapları inceleyen minikler, kütüphane personeline soru sormayı da ihmal etmedi.
Öğrencilerin yanı sıra her yaştan vatandaşın da kütüphaneden yararlandığını söyleyen kütüphane personeli, vatandaşların kullanmadığı kitapları evlerinden alarak kütüphaneye kazandırıyor. Gelen kitapların arasında özellikle öğrencilere çok faydalı olabilecek kitaplar olduğu belirtildi. Kütüphane personeli, gelen kitap bağışlarını türüne göre ayırdıktan sonra, üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere ücretsiz bir şekilde dağıtıyor. Yapılan kampanya sonrasında öğrencilerden olumlu dönüşler alındığı bildirildi.
Kapılarının öğrencilere her zaman açık olduğunu söyleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, minik öğrencilerin kütüphane ziyaretlerinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti. Başkan Esen, “Zengin arşiviyle artık hafta sonları da hizmet veren kütüphanemize bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz. Özellikle havaların soğuduğu bu günlerde sıcak ve sessiz bir ortamda ders çalışabilir, kitap okuyabilir, kütüphanemize üye olarak okumak istedikleri kitapları alabilirler’’ şeklinde konuştu.
Antalya’da Konyaaltı Belediyesi Spotify hesabında gerçekleştirdiği “Edebiyatımızdan 12 İsim 12 Eser” isimli podcast serisine 2011’de kaybettiğimiz şair Didem Madak ile devam ediyor.
Konyaaltı Belediyesi minik öğrencilere doğa sevgisi aşılamak için bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.
Konyaaltı Belediyesi bünyesinde öğrencileri LGS ve TYT'ye hazırlayan KONSEM Etüt Merkezi şimdi de LGS tercihlerini yapmak isteyen gençleri misafir ediyor.
Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Muharrem ayı dolayısıyla Konyaaltı Alevi Bektaşi Kültürü Cemevi Derneği’nde oruç lokması dağıttı.
Konyaaltı Belediyesi bünyesinde hizmet veren KONSEM Etüt Merkezi’nde LGS’ye hazırlanan gençler derece elde etti.
Antalya'da Konyaaltı Belediyesi'nin yaz aylarına özel 7-14 yaş arası çocuklara yönelik açtığı
Yorumlar (0)