Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Ahmet Serdar İBRAHİMCİOĞLU, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf KEYİK'i makamında ziyaret etti.
KOSGEB İl Müdürü Davut Tolga UĞUR'un da yer aldığı ziyarette kurumlar arası koordinasyon, iş birlikleri ve ekonomik gelişmeler ele alındı.
Ziyaret hakkında açıklamada bulunan BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf KEYİK: "İlimizdeki küçük ve orta büyüklükteki işletmelere ilişkin yaptığımız görüşmede; yeni teşvikler, kurumlar arası iş birlikleri ve koordinasyon konularında güncellemelerde bulunduk. Üyelerimiz için yeni teşvikler ve bu teşviklerden yararlanma koşulları, işletmeleri geliştirme çalışmaları, desteklerin amacı ve kapsamının yanı sıra kendi işini kurmak isteyen gerçek kişilerin desteklemelerdeki yol haritası hakkında bilgi edindik. Talep ve beklentilerimizi aktardık.
Bu minvalde İl Müdürümüz Sayın Davut Tolga Uğur ile koordinasyon ve iletişimdeyiz. İlimiz ekonomisini geliştirmek, üyelerimiz başta olmak üzere tüm işletmelerimizin ekonomik olarak büyümesi kapsamında çalışmalarımız devam ediyor. Ziyaretlerinden dolayı KOSGEB Başkanı Sayın Ahmet Serdar İbrahimcioğlu'na, İl Müdürümüz Sayın Davut Tolga Uğur'a ve beraberindeki misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.
Ziyarette BUTSO Meclis Başkanı Ömer ÇELİKER ve BUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hakan YORAN da hazır bulundular.
Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığının (KOSGEB), Çorum’da arıcılık malzemeleri imalatı yapan işletmeye sağladığı finansman desteği ile kurulan Güneş Enerjisi Santrali (GES) sayesinde işletmenin enerji ihtiyacı karşılanıyor.
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Seydi Tahsin Güngör, düzenledikleri eğitimlerin ihracatın artmasına katkı sağlayacağını belirterek, "İhracatçılarımızın olumlu sonuçlar alabilmeleri için elimizden gelen her türlü çalışmayı var gücümüzle yapıyoruz. Manavgat’ın ihracat bakımından potansiyeli yüksek ama ihracat yapan firma sayısı az" dedi.
Halkbank KOSGEB işbirliği ile birlikte yeni bir kredi kampanyasını duyurdu. Başvuru süreci başladı. Yüz binlerce vatandaş yararlanıyor. Kredinin toplam tutar ise 375.000 TL olarak belirlendi. Kredi faizi şekilde verilecek. Destek kredisi adına tüm detaylar Halkbank resmi web sitesi üzerinden açıklandı.
Körfez’de imalat yapan KOBİ’ler, Sanayi Bakanlığı ve KOSGEB tarafından başlatılan destek programı hakkında bilgilendirildi.
KOSGEB, KPSS şartı olmaksızın yüksek maaşlı sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacak. Başvurular 6-17 Kasım tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapılacak.
Denizli ABİGEM’in vereceği eğitim ile Denizli Ticaret Odası, Aydın Sanayi Odası ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası tarafından sağlanacak mentorluk hizmetinden faydalanacak
Yorumlar (0)